Zaloguj się do konta

Zestaw ultra lekki do 7-10g ok.550zł

utworzono: 2020/10/25 21:25
gural2309

Witam, przymierzam się do zakupu jakiegoś leciutkiego kijka do cw 7/10g. Mam już w swojej kolekcji wyszydzonego grey streama 2,4m 10-30g z kołowrotkiem kongera ultris aqua 840. Chciałbym teraz kupić kij pod mniejszą rybę jakoby jaxon dawał radę ze szczupłymi 70+. Lato połowiłem i chciałbym spróbować teraz kupic droższy sprzęt. Warto inwstować grubsze pieniądze? Łowię z brzegu więc wołabym krótszy kij.

Wędki:
DAM Effzett Microflex 230cm 1-7g +/- 250zł
Favorite White Bird 2,22m 1,5 - 7g 225 zł
Dragon BLACK ROCK II 2.18m 1-10g 230zł

Kołowrotek:
Okuma Ceymar XT CXT-25FD +/- 180zł
Shimano Sahara FI 4000 +/- 270zł
DRAGON ProGUIDE CX XT60C FD735i +/- 310zł

Chciałbym zamknąć się w ok. 550zł. Interusują mnie plusy i minusy co do kijków i kołowrotków. Nawleczona zostanie plecionka spiderweb 8mio splotowa. [2020-10-25 21:25]

Sith

Zarówno wędzisko, jak i kołowrotek - stawiałbym na Deagona. [2020-10-26 07:33]

gural2309

Czemu dragon? Cenowo jest na pewno na prowadzeniu. Więcej szczegółów poproszę.
Wagowo też cięższy dragon od okumy. [2020-10-26 08:15]

marcin-sz

Jaka się zrobiła moda na lekkie spiningi [2020-10-26 09:29]

WedkarzIncognito

Witam. W temacie wędzisk za wiele się nie wypowiem ponieważ nie użytkowałem żadnego z wyżej wymienionych kijów, ale gdybym to ja miał wybrać postawiłbym na microflexa. Dlaczego? Zbiera mnóstwo pozytywnych opinii i jest to kijek szybki, a do tego pięknie pracuje pod rybą (parabola) i tyle mogę pomóc w temacie wędzisk. Karuzela zaczyna się przy wyborze młynka, o ile kije są w miare porównywalne cenowo oraz jakościowo, to kołowrotki są zestawione w sposób dla mnie nie zrozumiały. Gdzie Ceymar, a gdzie ProGUIDE, inna liga Panie kolego. Shara w rozmiarze 4000 do ultra lighta????? Coś tutaj chyba nie pasuje. Wymieniony Dragon jest cięższy od Okumy ponieważ rozmiary tych młynków się od siebie znacząco różnią. Nie wiem czy Ceymar ma tą samą tendencję do zawyżania rozmiarów co pozstałe Okumy (altera,alaris itd) ponieważ w Okumach rozmiar 30/3000 to rozmiar większsości młynków o rozmiarze 2000. Używam kołowrotków Okumy i Shimano, ale Sahary nie polecam, uważam że lepiej dołożyc i kupic Nasci, niby to samo ale posiada system CoreProtect (Zabezpieczenie mechanizmów przed dostępem wody i brudu). Osobiście posiadam kołowrotek Nasci i po prawie roku użytkownia mieli jak z pudełka wyciągniety. Podsumowując z wyżej wymienionych opcji wybrałbym microflexa to napewno, ale z młynków wolałbym dołożyć i kupić Nasci. [2020-10-26 09:58]

gural2309

A w przypadku wyboru Dragon i Nasci mógłbyś podać kilka za i przeciw? Co do Nasci to zapewne chodzi Ci o model HG (6,2:1)? Co do wielkości teraz zdalem dobie sprawę że różnica w dragonach to ok 70g a nasci 30g. Ktoś miał Okume, może się wypowie, to przecież prawie cena dwóch młynków Ceymar? [2020-10-26 11:23]

Dartne99

Mam sahare 3000 na jezioro drugi sezon kreci jak ta lala nasci 2500 na rzeke to samo moje zdanie oba godne polecenia [2020-10-26 20:06]

MACKO76

Kolego cholowałem karpia około 1m waga by nie przesadzić 10-15 kg Podczepiony udało się go wycholować na tyle że widzieliśmy z czym mamy doczynienia [filmik nagrany ] Ale nie otym była mowa-kij RYOBI cw 7g żyłka 0 ,18 dragon HM80 kołowrotek Daiwa NI
NJA .Ryby nie wyjeliśmy połamała kij ' reasumując po takim cholu takiej ryby RYOBI APLAUS 2,60 CW 0,5-7GRAM Robi robotę bierz w ciemno.




[2020-10-26 22:18]

WedkarzIncognito

Co do Nasci i jej przełożenia to już kwestia indywidualnego wyboru, osobiście posiadam HG i nie narzekam. Mimo że krążą opinie że szybsze przełożenie to większa awaryjność, u mnie nie ma żadnych problemów z młynkiem. Za i przeciw odnośnie Dragona i Nasci, ciężka sprawa. Na temat kija Black Rock II (jeśli o to chodzi w tym zestawieniu) nie będę się wypowiadał i nie chce nic na siłę wymyślać ponieważ nie używałem tego kija i nie mam pojęcia co w nim może być na plus, a co na minus. Kołowrotek i jego plusy, to na pewnokultura pracy, maślana praca w tym młynku to faktycznie maślana praca, a różnymi młynkami kręciłem i łowiłęm więc na temat kultury pracy kołowrotków mogę się wypowiedzieć. Kolejny plus, który tak naprawdę jest priorytetem to CoreProtect o którym już wspominałem, to właśnie dzięki temu systemowi/zabezpieczeniu zdecydowałem się na kupno Nasci i nie żałuje ani trochę. Młynek nadal kręci jak kręcił, ale tak wszystko też zależy od tego jak go użytkujemy, jak dbamy o sprzęt itd. Następnie jakość wykonania, według mnie czuć że jest to solidna maszynka, fakt nie są to fajerwerki jak Stella lub chociażby Stradic, ale mimo wszystko czuć że młynek ten jest solidnie i poprawnie złożony.
Temat Okumy również mogę poruszyć, posiadam budżetowe młynki spod znaku Okumy, Carbonite30 i Altere20. Opiszę Altere ponieważ dużej więcej była używana i nadal jest używana z powodzeniem, uważam że jak na młynek poniżej stówki, to jest warty tej ceny. Używałem go do spinningu w połączeniu z wędziskiem 2-12 i plecionką 0.06. Nakręciłem dwa sezony tym młynkiem i teraz odpoczywa w zestawie z bolonką. Kołowrotek stracił na płynności, to na pewno, ale nic w nim nie stuka, nie puka, nie strzela. Pracuje, kręci, zwija, hamulec działa, czego chcieć więcej od budżetowego młynka. Moim zdaniem Okuma jest solidną marką w relacji cena do jakość. Ceymara nie używałem, ale po doświadczeniach z budżetowymi Okumami, mogę tylko podejrzewać że Ceymar też będzie dawał rade. [2020-10-27 10:26]

Jakub Woś



Chciałbym zamknąć się w ok. 550zł. Interusują mnie plusy i minusy co do kijków i kołowrotków. Nawleczona zostanie plecionka spiderweb 8mio splotowa.

Przyznam, że nie słyszałem o takowej [2020-10-27 21:00]

gural2309

Zwracam honor, strona mobilna to ultra syf. Spiderwire, bardzo dobrze wiemy o jaką chodziło. [2020-10-27 23:57]

gural2309

Tak więc, wybór padł na Okume i DAMa. Pomacałem go w sklepie i szczerze podoba mi się, zobaczymy ile sezonów przeżyje. ;) Za wszelkie opinie serdecznie dziękuję. Miło widzieć że forum tętni życiem. [2020-10-31 09:36]

Sith

Wyjaśnię Ci czemu stawiałem na Dragon BLACK ROCK II 2.18m 1-10g. Otóż już trzy sezony w użyciu jest OKUMA Black Rock 198cm/3-18g i sprawdza się znakomicie obsługując przynęty w zakresie 1,5-20g. To ulubiony kijek mojej partnerki od wędkowania. Dragon Blacko Rock, to ta sam wędka, tylko w tzw "mace własnej", dla tego polecałem ten kijek. [2020-10-31 09:56]

WedkarzIncognito

@gural2309 Czekamy na relację z pierwszych wrażeń odnośnie sprzętu, jak się łowi itd. Sprzęt niech ci służy jak najdłużej i w tym wszystkim nie może zabraknąć przysłowiowego wędkarskiego pozdrowienia, czyli połamania kija lub petruv zdar ! ;))) [2020-10-31 10:45]