Zaloguj się do konta

Zestaw teleskopowy za 150zł.na początek

utworzono: 2016/05/18 01:11
Dzwonek

Witam
poszukuję sprzętu na początek przygody z wędkarstwem, pierwszym wymogiem co do wędek jest jak najmniejsza długość transportowa, raczej teleskopy gdyż na rybki będe głownie jeździł motorem,
więc im krótsze tym wygodniej dla mnie będzie. łowić chciałbym grutn i na spławik głownie na jeziorach stawach rzadko nad rzeką. 
co do ceny chciałbym z kołowrotkiem przeznaczyć 100-150zł. Myślałem o jaxon arkadi tele trip na spławik i Konger Patrol Tele Feeder ew. Konger Graffiti Tele Picker na grunt
co do kołowrotków nie mam pojęcia co wybrać tak samo jaką długość wędek wybrać i jakie cw [2016-05-18 01:11]

SlawekNikt

Za bardzo nie pomogę Ci w kwestii doboru wędek teleskopowych, uważam, że mają być jak najlżejsze, natomiast mogę pomóc w doborze kołowrotków. Tu sprawa ma się tak, że kołowrotki zdatne do użytku zaczynają się od około 70 - 80 zł. I tak część na tym forum poleca robinsona dakotę (ja go zakupiłem właśnie ze względu na te pochwały i za rok napiszę czy to był dobry zakup), część jaxona model kotor bodajże, a część dragon model viper, który miałem i który teraz posiada mój kolega i ten polecić mogę ja. [2016-05-18 07:01]

koras72

Ja mam kotora od jaxona, ma lekki luz na korbie, ale poza tym od sierpnia nic się z nim złego nie dzieje, hamulec działa płynnie. Łowię feederem. [2016-05-18 10:12]

michal0087

Hej kolego, jeśli chcesz zacząć przygodę z wędkarstwem to 150 zł może nie starczyć na początek, chyba że chcesz te pieniądze przeznaczyć tylko na wędkę i kołowrotek. Bo trzeba kupić jeszcze kilka rzeczy - oczywiście żyłka to powiedzmy 15 zł i teraz tak:
Do spławika - haczyki z przyponami ok 5 zł, spławiki tak ze 3 sztuki to ok 10 zł, stopery gumowe 2 zł, sruciunki ze 4 zł
Na grunt - koszyki zanętowe ok 2-3 zł sztuka rurki antysplątaniowe ok 1-1,5 sztuka i wcześniej wspomniane haczyki.
Ale to co mogę powiedzieć to tak jak kolega wcześniej większość pieniędzy przeznaczyłbym na kołowrotek, który jeśli złapiesz wędkarskiego  bakcyla posłuży jeszcze kilka sezonów, a jeśli już go złapiesz to na pewno stwierdzisz, że trzeba będzie kupić trochę droższy kijek. Tak czy inaczej przy tym budżecie nie masz wielkiego wyboru a co za tym idzie jakość sprzędu nie będzie się jakoś dramatycznie różniła dlatego zacznij od wyboru kołowrotka. [2016-05-18 10:15]

michal0087

Jeszcze jedno co do kołowrotka to w zeszłym roku kupowałem dla dziewczyny też na początek Dragon elite PRO w cenie ok 70 zł, nie jest zły jak na początek no i producent oferuje 5 lat gwarancji. [2016-05-18 10:18]

Dzwonek

Przepraszam że nie doprecyzowałem, ale 150 zł planuje przeznaczyć na jeden zestaw wędka i kołowrotek, zdaje sobie sprawę że te pierdoły początkowe żyłki, spławiki i akcesoria też troche wyjdą. co do kołowrotków kupię chyba jeden jaxon kotora i jeder dragon elite pro [2016-05-18 12:09]

koras72

Zanim się zdecydujesz, poszperaj trochę na forum. Takich wątków jest pełno i znajdziesz tam porady ludzi, którzy się znają na rzeczy dużo lepiej niż ja. [2016-05-18 12:15]

SlawekNikt

W kwestii wędek. Dziś otrzymałem teleskop, który zamówiłem na szybkie wypady (ma być w samochodzie) czyli okuma black rock tele match 3,90 cm. o c.w. 3 - 20 g. Na sucho świetny, na pewno nie tak jak trzyskład, ale sprawia naprawdę bardzo dobre wrażenie. Jestem zadowolony, nic niestety na chwilę obecną nie mogę napisać o pracy pod jakimikolwiek rybkami. [2016-05-18 15:15]