Zestaw szczupakowy za 250 zł propozycje

/ 58 odpowiedzi
luxxxis


Kolego Slayer rzuć okiem na wędzisko  Mikado Esential Pike 300/40g w przeciwieństwie do kolegi Sith łowię tym wędziskiem duże ryby.

Tym patykiem możesz pranie na lince podstawić.To jeden z najgorszych badyli z jakim się spotkałem,oddałem go i słabszego kuzyna koledze za darmo,bez żalu,a z radością.Jeśli zaczynasz po dłuzszej przerwie przygodę ze spinem to nie kupuj żadnej dedykowanej pały,hd jest dobry ale dla kogoś kto regularnie trzepie esoxy,moim zdaniem zejdż z cw do 20-25 g,pójdż w deseń uniwersalności,nie zmęczysz ręki,taki kij to więcej radochy.
Wpierw naucz się regularnie łowić małe ryby potem wzmocnij sprzęt ----nie odwrotnie,to głupota.Kijek delikatniejszy o cw nawet do 20 g bez trudu poradzi sobie z największym polskim esoxem,to lenie a nie wojowniki,taki patyk dodatkowo obsłuży ci okonie i szereg innych drapieżców.
Z dragonowskich brałbym pod uwagę expresa,millenki,vipera.Nie wiem gdzie łowisz ale jeśli duża rzeka to podnieś cw do 30,stojące wody 20-25.
Sam łowię od kilku lat perchem ,millenką 4-18,jej rekord to 15,6kg ,podobnych w ramkach 9-13 zaliczyła ok 20 i cały czas świetnie się trzyma.
Delikatniejszy patyk to wieksza frajda,finezja,celnośc i poprawność pracy wabika,lepiej nim zagrasz ,lepiej poczujesz przynetę-lepiej połowisz.
W razie draki i strzału złotej mamuni bez obaw siłowym holem ją pokonasz.Póki co dopiero "startujesz",szybciej się odnajdziesz na delikatniejszym patyku.Nie słuchaj bzdur typu ----jak esox to 40g,--to utarte ,stereotypy,bez pokrycia w faktach a co najwyżej w fantazjach. (2016/03/09 20:57)

Slay3r


Jeśli zaczynasz po dłuzszej przerwie przygodę ze spinem to nie kupuj żadnej dedykowanej pały,hd jest dobry ale dla kogoś kto regularnie trzepie esoxy,moim zdaniem zejdż z cw do 20-25 g,pójdż w deseń uniwersalności,nie zmęczysz ręki,taki kij to więcej radochy.
Wpierw naucz się regularnie łowić małe ryby potem wzmocnij sprzęt ----nie odwrotnie,to głupota.Kijek delikatniejszy o cw nawet do 20 g bez trudu poradzi sobie z największym polskim esoxem,to lenie a nie wojowniki,taki patyk dodatkowo obsłuży ci okonie i szereg innych drapieżców.
Z dragonowskich brałbym pod uwagę expresa,millenki,vipera.Nie wiem gdzie łowisz ale jeśli duża rzeka to podnieś cw do 30,stojące wody 20-25.



Reka sie nie zmeczy nawet mimo mojej przerwy. Lowilem 9m batami, dawno, bo dawno, ale kijek szczupakowy to przy tym piorko :)

Lowic bede na pewno na Wisle, bo mam do niej blisko.

Nie musi byc wedka Dragona, moze byc kazda inna firma, chociaz wolalbym unikac Mikado i Konger, jakos im nie ufam jesli chodzi o spinning (2016/03/09 21:42)

luxxxis


Mikado jest pomyłką,Konger robi dobre kije,Dragon lepsze.
Jak Wisła i nie do końca amator---HD,żle zrozumiałem,sądziłem że dopiero zaczynasz po wstepie miesięcznym z osiem lat temu.....HD zostanie z tobą długo,to zacne kije,ja osobiście nie lubię tak grubo łowić,wolę light podejście i wielkie ryby.Duża rzeka jednak ma inne prawa niż stojaca woda,łowisko,twój jakiś tam staż,możliwe przyłowy wąsatego,----a+B+C=HD,matematyki nie da się oszukać.
Gdzieś tam mignął mi Venegance wyżej----ten odpada,mam takiego i powiem że metrowy zębacz robi na nim co chce,kij w ogóle nie pomaga,nic,zero. (2016/03/10 07:31)

Slay3r


Ok, a czy warto w ogole zamawiac ostatnie prawdopodobnie sztuki do kupienia? Oczywiscie mam na mysli te nowe. (Chodzi mi o to, ze moga byc juz w jakis niewidoczny sposob uszkodzone)

I lepiej 2,70m czy 2,90m? 9zl roznicy w cenie. Jak pisalem wyzej - glownie do lowienia z brzegu. Sporadycznie moze z lodzi (2016/03/10 08:45)

zbiguj


Mikado jest pomyłką,Konger robi dobre kije,Dragon lepsze.
Jak Wisła i nie do końca amator---HD,żle zrozumiałem,sądziłem że dopiero zaczynasz po wstepie miesięcznym z osiem lat temu.....HD zostanie z tobą długo,to zacne kije,ja osobiście nie lubię tak grubo łowić,wolę light podejście i wielkie ryby.Duża rzeka jednak ma inne prawa niż stojaca woda,łowisko,twój jakiś tam staż,możliwe przyłowy wąsatego,----a+B+C=HD,matematyki nie da się oszukać.
Gdzieś tam mignął mi Venegance wyżej----ten odpada,mam takiego i powiem że metrowy zębacz robi na nim co chce,kij w ogóle nie pomaga,nic,zero.


Stanowczo nie zgadzam się z Tobą bo Mikado ma bardzo dobre wędki spinningowe, Konger, Mistrall, Robinson też. Dragon ma leszpą reklamę i większa ofertę. 
  (2016/03/10 08:46)

rafal-idler


Moja rada: zacznij łowić ze sprzętem, który masz. Sprawdź, która z tych wędek pracuje najlepiej z przynętami różnych typów: gumy, woblery, blachy. Pod tym kątem zdecyduj czego ewentualnie będzie ci brakować. Osobiście posiadam jeden model Abu Garcia Conolon Classic i kij jest wg mnie rewelacyjny. Ma co prawda inne parametry: 2,7 m dł., 20-45g cw. Fajny sprężysty i mocny kij, szybko męczy ryby. Bez problemu rzucałem nim obrotówką nr 2 na duże odległości, nawet Comet 00 kilkanaście metrów latał i czuć było pracę! Ryby 30ćm już go uruchamiają. Mojego egzemplarza na pewno się nie pozbędę i radzę najpierw żebyś sprawdził swój w boju. Kołowrotek - też bym radził zacząć od tego co masz, a ewentualne zakupy odłożył w czasie jak będziesz wiedział czego ci brakuje. Kasę na sprzęt lepiej ulokować w linki i przynęty. Jak kołowrotek ma dwie szpule to na jedną jakaś plećka, a na drugą żyłka. I od maja jazda nad wodę na testy. Jak ci będzie potrzebne dłuższe wędzisko to dokupisz w trakcie sezonu.
Ja np. pstrągowy sezon zacząłem kijem 2,60 m (duża rzeka "pomorska") ale o  wiele lepiej sparuje się kijek 2,13 m. Łowię z brzegu i w większości miejsc lepiej się takim rzuca i operuje. Tam gdzie brakuje tych cm to przy 2,6 m też by brakowało. Tak, że teraz tylko krótkie kije :)  (2016/03/13 13:35)

Slay3r


Za pozno - zdazylem kupic Dragon Millenium HD Pike 2,90m 10-35g :) Nie moge sie doczekac, az ja wyprobuje (2016/03/14 13:40)

Sith


A szkoda pisać kończę z forum. Bawcie się 
Ufff... jednego mizantropa mniej.

Michał, dobry wybór. Napisz jakie wrażenia z użytkowania.
Polamamnia.
  (2016/03/14 14:28)