Zaloguj się do konta

Zestaw spławikowy (teleskop) dla początkującego wę

utworzono: 2019/09/12 13:33
Helsinki

Witam wszystkich,
Jest to mój pierwszy post tutaj. Wiem, że takich tematów na pewno było bardzo wiele, natomiast po przewertowaniu kilku stron mam mętlik w głowie. Poniżej przedstawiam mój zestaw (wędzisko + kołowrotek) i proszę o ocenę czy nada się dla początkującego wędkarza lub ewentualnie co można zmienić na lepsze w podobnych pieniądzach. Łowił będę na stawach i jeziorach.

Wędzisko: Mikado Da Vinci 3,6 lub 3,9m C.W. 5-30g - około 130zł
Kołowrotek: Okuma Cyclon X20 FD - około 90zł

Na ten kołowrotek chciałbm założyć na początku żyłke 0,20mm Jaxon Monolit Match, następnie 0,16mm Mikado Tsubame Fluo. Proszę równiez o informację czy to dobre żyłki lub czy warto wziąć coś innego być może w całkowicie innym rozmiarze.

Jestem w stanie dopłacić +/- 30zł do kołowrotka i drugie tyle do teleskopu jeżeli byłoby warto.

Z góry dziękuję za pomoc.

[2019-09-12 13:33]

patryk-kociemba

hmm... nie rozumiem jednej rzeczy, jak chcesz nawinąć żyłke wpierw 20mm z poźniej 0,16? Z tego co widzę pojemność szpuli to 140 metrów przy wpomnianej grubości 0,20, A powiem z doświadczeniam jeśli masz okazje to idź do sklepu, weź kij w ręke i nim pomachaj, na prawde wiele daje dobranie "wędki pod siebie". Jednak patrząc na ten kijek to stosunkowo lekki jet więc nie powienien przyparzać wielu klopotów, [2019-09-12 13:56]

Helsinki

Przepraszam, żyłki miałem dobrane jeszcze do szpuli innego kołowrotka gdzie najpierw chciałem założyć 0,20 i zejść na 0,16, w tym przypadku od razu w całości zastosowałbym 0,16mm. Jakieś sugestie odnośnie samego kołowrotka lub wędziska, czy są OK w tej cenie czy może wybrać coś innego? [2019-09-12 13:59]

maciej2003

jaka początkujący to nie lepiej bacik 5m czy 6m w zależności tam zakończy marzec będziesz lowic czy na zalewach I od ryby którą będziesz lowic [2019-09-12 23:10]

Helsinki

Dziękuję za poradę, bacik też wchodzi w grę, ale jako druga wędka. W tym temacie bardziej chodzi mi o opinię czy w tej cenie wędzisko i kołowrotek, który wybrałem będą dobre czy w podobnej cenie można trafić coś lepszego. Na pewno chce teleskop bo już łowiłem tego typu zestawem razem z ojcem i wydaje mi się to odpowiednia opcja dla mnie. [2019-09-13 13:10]

raa-f

Wędki i kołowrotek są dobre,ale to łowicko dokonuje wyboru kija i metody.Jaka linia brzegowa ,jaka głębokość i w końcu jakie ryby chcemy łowić. [2019-09-13 20:50]

jelec52

jaka początkujący to nie lepiej bacik 5m czy 6m w zależności tam zakończy marzec będziesz lowic czy na zalewach I od ryby którą będziesz lowic
Możesz to przełożyć na polski?
[2019-09-13 21:34]