Zestaw spławikowy dla kobiety

/ 5 odpowiedzi
Witam potrzebuję pomocy przy wyborze wędki dla kobiety. Łowisko to jezioro głównie występują lescze, płocie, krąpie, karasie. Metoda spławikaowaowa na poczatek przygody dla kobiety myślę, że będzie najlepsza. Łowienie około 10m od brzegu czasem z łódki. Głebokość łowiska od 2m nawet do 12m. Dno zazwyczaj muliste lub porośnięte roślinnością. Budzet maks do 200 zł z tego względu, że nie wiem czy żonie spodoba sie wędkowanie. Odrazu proszę o poradę odnośnie jak zamontować spławik ? Najlepszym rozwiązaniem bedzie chyba przelotowy. Odrazu pytanie jak wygląda rozłożenie śrucin w takim przypadku tak samo jak przy waglerze ?
galusiryna

Pytania jakie zadajesz , wskazują na to , że nie masz zielonego pojęcia o wędkowaniu . Wstydzisz się do tego przyznać ? (2017/02/14 16:13)

damian-miecznikowski

O metodzie spławikowej nie mam pojecia. Dopiero zaczalem czytac. Łowię glownie z gruntu lub na spinning ze spławikiem nie miałem stycznosci. Lecz prosze o odpowiedź na powyzsze pytanie. (2017/02/14 16:22)

SlawekNikt

Lecz prosze o odpowiedź na powyzsze pytanie.
Odpowiadam. Google i youtoube wie wszystko, zatem wpisz swoje pytanie w wyszukiwarkę, poświęć kilka dni na czytanie i oglądanie filmów o metodzie spławikowej, a jak czegoś nie doczytasz albo nie dooglądasz to dawaj tu z powrotem.
  (2017/02/14 16:33)

Haryyy5

Sam ekspertem od spławika nie jestem, ale postaram się doradzić jak umiem bo widzę że koledzy trochę złośliwie podeszli do tematu, ale też mają trochę racji, bo spławik to metoda jak każda inna, i podobnie jak innych nie da się jej streścić w dwóch słowach. Dlatego postaram się podpowiedzieć Ci chociaż czego szukać. 
Po pierwsze wędka - jako że nie chcesz dużo wydawać, a łowisko masz głębokie, proponowałbym teleskop, najlepiej bolonkę ale ta będzie na pewno mniej wygodna na łodzi. A jaką konkretnie to już musisz sam poczytać i dobrać do swoich potrzeb.
Kołowrotek - według mnie akurat do łowienia na spławik nie ma wielkiego znaczenia jaki wybierzesz, byleby się nie rozpadł za szybko. Coś małego, niedrogiego (lepiej dołożyć do wędki). Zresztą jak sam łowisz to jakiś zalegający w piwnicy kołowrotek spinningowy też się sprawdzi.

Spławik - wyłącznie przelotowy, jak masz głębokość 12m.

Jaki konkretnie wybrać spławik i jak go zamontować, jak rozmieścić cięzarki i inne podstawowe sprawy jak wybór żyłki czy haczyka -  ja również odsyłam na youtube i google.  (2017/02/14 16:51)

Eryk S

Jeśli ja bym chciał zainteresować kobietę wedkarstwem to kupił bym jej bata najbardziej uniwersalny 6 metrów firma nieważna ważne żeby był lekki , odpuścił bym sobie kołowrotki i skomplikowane zestawy . (2017/02/14 18:32)