Zestaw spławikowy na zimę

/ 3 odpowiedzi
Witam kolegów :)
Aby oderwać się trochę od spinningowania, chciałem przeznaczyć jeden wypad nad jezioro na zabawę batem. Nigdy wcześniej nie wędkowałem na pełen zestaw zimą, dlatego chciałbym się poradzić co do mojego zestawu.

Łowisko:
- jezioro, głębokość 2-3m, pomost na wysokości trzcin, dno lekko muliste

Zestaw:
- bat 6m
- żyłka główna 0.12mm
- przypon 0.10mm
- spławik 1,5g
- haczyk - bardzo mały, wielkość 0.6cm, czerwony (hayabusa sode 14)
- wygruntowane na styku

Zanęta:
- 1/2 Nature - Okoń, płoć Zimowa z brokatem
- 1/2 Glina
- jokers
- jedna kula (wielkość pomarańczy) na początku łowienia, w razie dobrego żerowania dorzucam

Przynęta:
- biały robak

Czy tak przygotowany zestaw da rade w tych warunkach jakie panują obecnie?
Pozdrawiam :)
u?ytkownik139006


Łowię w podobnych warunkach i płoci u mnie już nie widać, pewnie zebrała się na zimowiskach. Przy brzegu bawię się z okonkami na czerwonego robaka.  (2014/12/19 18:31)

Hufsa


Hmm... Może w takim razie lepiej by było gdybym poszukał ryby w rzece (Warcie) w małych zatoczkach, gdzie nurtu nie ma prawie wcale? (2014/12/19 18:52)

Jędrula


Łowię w podobnych warunkach i płoci u mnie już nie widać, pewnie zebrała się na zimowiskach. Przy brzegu bawię się z okonkami na czerwonego robaka. 








Kolega podrzucił bardzo słuszne spostrzeżenia . Aby o tej porze roku złowić płoć lub leszcza trzeba jej/ich poszukać . Trudno Ci będzie ściągnąć rybki do przypadkowej miejscówki , chyba , że będziesz nęcił długotrwale , jednak w zimowych warunkach to średni pomysł . Oczywiście nic nie jest pewnikiem w zimie , a nóż widelec Ci się uda i ryby przyjdą pod Twój pomost .

Co do zanęty , nie bawiłbym się w spożywkę , sama ziemia/glina a do tego joka trochę , ewentualnie 1/10 spożywki + coco belge reszta wypełniacz .

A co to rzeki sprawa ma się podobnie , trzeba szukać rybek ale jak je namierzysz i pogoda będzie sprzyjała to sukces murowany .



(2014/12/19 19:06)