Zestaw spławikowy a przepisy na łowisku

/ 80 odpowiedzi
TrickOrTreat


Od czego tu zacząć. Może najperw od źródła z zarządu głównego PZW :
Zespół Ochrony i Zagospodarowania Wód
- tel/fax 22 620 50 88 
- kom. 698 295 198 (DSF PZW 
micek@zgpzw.pl 

W obawie żeby nie mieć problemów i niepotrzebnych wydatków na mandaty nad wodą zadzwoniłem do zarządu głównego z zapytaniem czy Koło dzierżawiące wode jako łowisko specjalne ma prawo do zniesienia okresu ochronnego i wymiaru ochronnego Suma. Oczywiście nie powiedziałem o jaki zbiornik chodzi ani o które koło ponieważ nie znam do końca umowy dotyczącej Łowiska. Może być taka sama sytuacja jak na zbiorniku w Dobrej k/ Strykowa gdzie kilka osób zrzuca się na dzierżawę, mogą łowić tylko w dni wolne od pracy + chyba Środy bez nęcenia - i mają do tego prawo, a z tego co się dowiedziałem jak rozmawiałem z zrządcą i kolegom to funkcjonuje to bardzo dobrze.

Pan wytłumaczył mi bez żadnych problemów że jedyną opcją takiego postępowania jest :

Zarząd Koła musi powiadomić okręg, a okręg wojewode. Wojewoda na wniosek okręgu może podjąć taką decyzje tylko i wyłącznie po badaniu populacji przez ichtiologa i stwierdzeniu że zagraża to populacji innych ryb. Mówił również czemu akurat do wojewody ale wyleciało mi z głowy bo byłem zaspany po nocce :). Z tego co powiedział to jest to proces długotrwały a takie pozwolenie może być wydane tylko na jakiś okres z możliwością przedłużenia go jeżeli sytuacja w zbiorniku nie ulegnie poprawie.Okresy ochronne i wymiary są świętością według tego co powiedział mi ten Pan, koło może jedynie zmienić wymiar na wyższy jeżeli pomaga to rozwojowi populacji. Inna droga jest łamaniem prawa która prowadzi do konsekwencji
Jeżeli Łowisko nie jest wpisane jako woda PZW tylko woda prywatna powyższa wypowiedź nie obowiązuje. Równie dobrze właściciel może tam zarządzić łowienie tylko i wyłącznie na pączki z wybranej przez siebie cukierni i komu się nie podoba to szerokiej drogi.
Wydaje mi się że ten temat należało by do końca wyjaśnić ale ze strony zarządu Koła a nie rzucając przepis za przepisem na forum bo to i tak nas do niczego nie zaprowadzi

Teraz pozostaje tylko kwestia czy ciągnięty temat został rozwiązany w pełni prawnie czy któryś wędkarz będzie miał nieprzyjemności przy konfrontacji z PSR.
Ja osobiście odpuszczę sobie Sumowe zasiadki dopóki nie skończy się okres ochronny ponieważ temat wydaje mi się trochę ślizgi.

Co jednak nie zmienia tego że uważam to Łowisko jako jedyne słuszne u mnie w okolicy nie licząc tej małej niepewności związanej z Sumem i chłopaki robią kawał dobrej roboty zapewniając nam miejsce na poziomie do wędkowania.

(2014/02/18 17:01)

JKarp


"Pan wytłumaczył mi bez żadnych problemów że jedyną opcją takiego postępowanie jest :
Zarząd Koła musi powiadomić okręg, a okręg wojewode. Wojewoda na wniosek okręgu może podjąć taką decyzje tylko i wyłącznie po badaniu populacji przez ichtiologa. Mówił również czemu akurat do wojewody ale wyleciało mi z głowy bo byłem zaspany po nocce :). Z tego co powiedział to jest to proces długotrwały a takie pozwolenie może być wydane tylko na jakiś okres z możliwością przedłużenia go jeżeli sytuacja w zbiorniku nie ulegnie poprawie.Okresy ochronne i wymiary są świętością według tego co powiedział mi ten Pan, koło może jedynie zmienić wymiar na wyższy jeżeli pomaga to rozwojowi populacji."
Dziękuję Ci, że zadałeś sobie trud i to zrobiłeś czyli zadałeś sobie trud wyjaśnienia sprawy.Jak widzisz nie trzeba być super prawnikiem, żeby umieć czytać i rozumieć zapisy ustaw.Napisz czy jest to zrobione z tym sumem legalnie jak się dowiesz w kole.JK

(2014/02/18 17:20)

TrickOrTreat


Liczę na odpowiedź w temacie ale jeśli się nie pojawi to przy opłacaniu składki zapytam jak to jest. Ale to dopiero po wypłacie  :) hehe (2014/02/18 17:39)

SZUWARdragon2


Wedkarstwo morskie?http://youtu.be/5bD0xTfpXMM (2014/02/18 17:43)

TrickOrTreat


Jakiś komentarz czy OFFTOP ? (2014/02/18 17:48)