Zestaw spławikowy dla początkującego

/ 19 odpowiedzi
witam jestem początkującym wędkarzem i chce kupić wędkę z kołowrotkiem do połowu metodą spławikową ale raz na jakiś czas chciałbym użyć tej wędki na grunt wiem że dla każdego rodzaju połowu są inne wędki ale wiem że na pewno coś mi doradzicie . Ryby łowie na jeziorze o głębokości do 6m ryby do 3 kg  . Najlepiej jakby cena wędki i kołowrotka razem nie przekroczy 100zł .
Dzięki za pomoc
ArekCs


idź na jakiś bazar w tej cenie się wyrobisz, albo w biedronce też były "wędki" bo dobrego kija w tej cenie nie kupisz, nie mówiąc o kołowrotku. (2011/07/04 12:59)

pako220


oj możesz mieć problem ze znalezieniem dobrej wędki i kołowrotka za te pieniądze!i z bazaru nie polecam!te wędki potrafią sie łamać przy zarzucaniu!widziałem na własne oczy:)kolego zainwestuj troszke więcej na chociazby dobry przeciętny sprzet!tu masz kija http://allegro.pl/mistrall-olympic-tele-3-60-10-30-gram-i1678408373.html a tu kołowrotek http://allegro.pl/okuma-compressa-30-rd-i1683809325.html  radze dorzucić jeszcze 50zł i bedziesz miał juz dobry sprzęt jak dla początkującego.i na spławik i na grunt!jak nie bedzie Ci odpowiadać to poszperaj na allegro i poszukaj coś prześlij linki a zobaczymy co tam znalazłeś! (2011/07/04 13:29)

mnbv000


a ja dorzucę te 50 zł to co mam kupić i jeszcze jedno pytanie jakiej firmy szukać a jakiej unikać przy wyborze sprzętu (2011/07/04 18:32)

wedkarz


Jaxon , Dragon , Konger , Sensas , Maver ,Trabucco , Traper ,Gutmix ,Gamakatsu ,Daiwa , Abu Garcia , Rapala..
moim zdaniem od innych firm trzymaj się z daleka ;] (2011/07/04 18:47)

wedkarz


A może chcesz zacząć przygodę z batem?? (2011/07/04 18:59)

mnbv000


nie raczej nie (2011/07/04 19:04)

mnbv000


to co proponujecie do 150 zł (2011/07/05 13:43)

mnbv000


a co myślicie o takim kiju
 http://allegro.pl/mikado-combat-telefish-330-10-50-g-i1698513857.html
i do tego taki kołowrotek
http://allegro.pl/mikado-kolowrotek-fish-hunter-406rd-dl-i1694706629.html
czy lepsze będzie to co kolega wyżej zaproponował ? (2011/07/05 17:56)

siwy2934


mikado goldenbay float + jakiś mały kołowrotek do tego ja mam kongera Aviatora 510RD razem kosztowało to koło 100 zł służy bardzo dobrze i wyciąga leszcze 3 kg walczące w Odrze,
(2011/07/05 18:29)

hugo55


Napiszę Ci tak:ja tak zrobilem.Kupilem na allegro wędkę karpiową o wyrzucie ok.100,z kołowrotkiem nawet nie wiem jakiej firmy.Zaplaciłem ok 80.-PLN,dodatkowo dostalem gratis podbierak,żylkę ijakieś tam haczyki i śrut.Smiali się ze mnie koledzy bo co to za sprzęt(zaraz sie połamie itp.teksty)Moja odpowiedz była zawsze jedna.Jak się zepsuje to nie bedzie mi żal tych wydanych pieniedzy.I jakos lowię juz trzeci rok nalapalem karpi,linów  i innej drobnicy i jakos sie wszystko trzyma kupy.Zapewniam Cie,że wędka to nie jest bat do poganiania bydła na to się łowi.Ja tez niemiałem zamiaru wydac wielkich pieniedzy za wędkę(markę).Fakt inny komfort łapania,ale spokojnie jak nauczysz się lowić i odłozysz wiecej pieniążków to wtedy kupisz lepszy sprzęt.Ale na każdy sprzęt złapiesz taką samą rybkę.Radzę Ci kup sobie coś taniego i w miarę uniwersalnego i będziesz zadowolony. (2011/07/05 20:03)

mnbv000


dzięki za pomoc w wyborze wędki (2011/07/05 23:29)

perwer


Napiszę Ci tak:ja tak zrobilem.Kupilem na allegro wędkę karpiową o wyrzucie ok.100,z kołowrotkiem nawet nie wiem jakiej firmy.Zaplaciłem ok 80.-PLN,dodatkowo dostalem gratis podbierak,żylkę ijakieś tam haczyki i śrut.Smiali się ze mnie koledzy bo co to za sprzęt(zaraz sie połamie itp.teksty)Moja odpowiedz była zawsze jedna.Jak się zepsuje to nie bedzie mi żal tych wydanych pieniedzy.I jakos lowię juz trzeci rok nalapalem karpi,linów  i innej drobnicy i jakos sie wszystko trzyma kupy.Zapewniam Cie,że wędka to nie jest bat do poganiania bydła na to się łowi.Ja tez niemiałem zamiaru wydac wielkich pieniedzy za wędkę(markę).Fakt inny komfort łapania,ale spokojnie jak nauczysz się lowić i odłozysz wiecej pieniążków to wtedy kupisz lepszy sprzęt.Ale na każdy sprzęt złapiesz taką samą rybkę.Radzę Ci kup sobie coś taniego i w miarę uniwersalnego i będziesz zadowolony.


Absolutnie Nieeeeee
Jak chcesz żeby ręka i kręgosłup bolał cie po kilku godzinach łowienia,kij dopiero pracował przy kilowej rybie, to kup sobie za 80 zł wędke z podbierakiem (który też Ci odpadnie po kilku pobieraniach).

Jednak jak Chcesz mieć wędke węglową ,leciutką z ładna pracą szczytową,z przyjemnością holu nawet małej wzdręgi ,to dołóż 30-40zł i kup np.Jaxon Eternum lub inną(sa nowsze bardzo dobre serie za podobne pieniądze-lubh coś z innej firmy) i kiedyś mi za taka rade podziękujesz-wież mi... (2011/07/06 09:22)

dario35


co fakt to fakt lowie juz chyba trzeci sezon na jaxona eternum i moge smialo powiedziec ze to wdzieczna wedka nawet mala ploc ladnie ugina szczytowke i ma sie frajde z lowienia a wieksze ryby typu karp czy karas lub lin to dopiero jest frajda ,naprawde moge ten kijaszek polecic do tego malenki mlynek firmy shimano nexave 1000rc i mozesz boso na ryby isc haha (2011/07/06 16:54)

u?ytkownik37148


Bierz Mikado. Lepiej raz się szarpnąć, niż później żałować a jak Ci się nie spodoba to możesz sprzedać jako Mikado nie tam bazarowe cuś.  (2011/07/06 17:06)

u?ytkownik1117


Napiszę Ci tak:ja tak zrobilem.Kupilem na allegro wędkę karpiową o wyrzucie ok.100,z kołowrotkiem nawet nie wiem jakiej firmy.Zaplaciłem ok 80.-PLN,dodatkowo dostalem gratis podbierak,żylkę ijakieś tam haczyki i śrut.Smiali się ze mnie koledzy bo co to za sprzęt(zaraz sie połamie itp.teksty)Moja odpowiedz była zawsze jedna.Jak się zepsuje to nie bedzie mi żal tych wydanych pieniedzy.I jakos lowię juz trzeci rok nalapalem karpi,linów  i innej drobnicy i jakos sie wszystko trzyma kupy.Zapewniam Cie,że wędka to nie jest bat do poganiania bydła na to się łowi.Ja tez niemiałem zamiaru wydac wielkich pieniedzy za wędkę(markę).Fakt inny komfort łapania,ale spokojnie jak nauczysz się lowić i odłozysz wiecej pieniążków to wtedy kupisz lepszy sprzęt.Ale na każdy sprzęt złapiesz taką samą rybkę.Radzę Ci kup sobie coś taniego i w miarę uniwersalnego i będziesz zadowolony.


Absolutnie Nieeeeee
Jak chcesz żeby ręka i kręgosłup bolał cie po kilku godzinach łowienia,kij dopiero pracował przy kilowej rybie, to kup sobie za 80 zł wędke z podbierakiem (który też Ci odpadnie po kilku pobieraniach).

Jednak jak Chcesz mieć wędke węglową ,leciutką z ładna pracą szczytową,z przyjemnością holu nawet małej wzdręgi ,to dołóż 30-40zł i kup np.Jaxon Eternum lub inną(sa nowsze bardzo dobre serie za podobne pieniądze-lubh coś z innej firmy) i kiedyś mi za taka rade podziękujesz-wież mi...

zgadzam sie z ta wypowiedzią , dobra rada ........... (2011/07/06 17:12)

mnbv000


ten kij Jaxon Eternum kosztuje około 120 zł za tyle może troszkę więcej to ja chciałem kopić kij razem z kołowrotkiem ja nie jestem osoba pracująca jeszcze to nie mam za bardzo  skąd dołożyć
dlatego napisałem ze najwyżej mogę wydać 150 zł  (2011/07/06 19:29)

Artur z Ketrzyna


Patryk 93. Nie kupuj gotowych zestawów, bo często jest w nich coś dobrego, ale i rzeczy które zalegają sprzedawcy.
Co do tego zestawu co wybrałeś. Uważam że kołowrotek jest chyba przy duży jak do bolonki, a spławiki "zestawy" do bacika (tak więc do bolonki nie przydatne). Już to sugeruje że to bardzo kiepskie zestawienie sprzętu wędkarskiego. (2015/03/22 21:17)