Zestaw spinningowy szczupak,okoń

/ 8 odpowiedzi
Witam, z góry powiem że nie jestem jakimś doświadczonym spinningistą ani nic z tych rzeczy. Zapewne był już taki temat no ale cóż. 
Poszukuje zestawu spinningowego do jakis 400zł, w padły mi w oko przyęty typu savage gear cannibal oraz berklay pulse shad 11cm. Poszukuje wędziska do około 200zł a za resztę chciałbym dopasować jakiś kołowrotek, jeszcze  żaden mnie nie zainteresował.  Spodobało mi się wędzisko mikado inazuma flash perch 2,60 C.W 18g, myślę że takim spinningiem mona śmiało pobawić się jeszcze z jakimiś okoniami. Łapać będę główne z łodzi na jeziorze oraz czasami z pomostu na gumy, małe blaszki oraz wirówki. Prosiłbym bardzo o jakieś możę jeszcze propzycje co do wędzisk oraz kołowrotków. 
dejwi


Mikado specialized trout 2,60 do 20 gram jeszcze nie używalem ale miałem 240 właśnie jako uniwersał okon szczupak dla mnie bomba kupiłem teraz 260 i też jestem zadowolony! (2018/01/16 22:31)

okiem_sandacza


Mateusz, 
Ze swojej strony moge polecić Ci wędkę z serii BX Scimitar Shimano, zastanów się czy na pewno potrzebujesz tak długie wędzisko ;) Łowiąc z łodzi wziąłbym raczej wędkę krótszą 180-210cm. Ekstremalnie 240cm. Do tego dobrałbym sobie kołowrotek Shimano Sedona ponieważ jest to najtańszy model kołowroków Shimano, wyposażony w przekładnie kutą na zimno w technologii Hagane, co robi dużą różnicę. Na ten zestaw myślę, że jeśli dobrze poszukasz będziesz w stanie zmieścić się w 400zł z małą górką ;) 

Pozdrawiam
AW (2018/01/17 00:10)

ryukon1975


http://allegro.pl/wedka-dragon-street-fishing-spin-260-5-21-new-i7100538725.html

http://allegro.pl/kolowrotek-dragon-rock-heavy-duty-fd-830i-5-lat-i6934705232.html

Dobry i solidny zestaw na początek spinningowania. (2018/01/17 00:34)

Sith


Trochę ciężko pogodzić jednym zestawem okonia i szczupaka, no chyba że będą to okoniska i szczupaczki, jeśli tak, to polecam:
http://allegro.pl/konger-ultris-jig-drop-shot-244-3-18g-152003244-i6996340648.html
http://allegro.pl/kolowrotek-konger-ultris-1130fd-10-1-i6723063011.html (2018/01/17 06:17)

kumka


Alek trafił w sedno!

Jak zaczynałem przygodę ze spinningiem też mi się wydawało, że jednym kijem obgonie wszystko... Powiem więcej... jak kupisz kijek np. do 20g to okoni za bardzo nie połowisz, bo nie ma na nich czucia lekich przynęt. Moim pierwszym kijem jaki kupiłem była Daiwa SAM Fisher Tri Force 3m z CW 10-40g. Też miała być uniwersalna :D Do tego jeszcze plecioneczka 0,12 i efekt był taki, że szczupaki do 40-50cm ciągnąłem jak ziele myśląc, że to na prawdę ziele :D

Z biegiem czasu zauwazyłem, że szybciej wyciągniesz dużą rybę na delikatny kij niż mniejszą rybę na kij o większym ciężarze wyrzutowym. Te drugie nie mają zwykle tego czucia charakterystycznego dla delikatniejszego sprzętu.

Obecnie używam JAXON Ferox Ultra Spin 2.0m 5-18g,  i JMC Full Moon 255cm 5-25g. Podobne wyrzuty co? Ale wędki zupełnie inne. Jaxon jest o wile bardziej delikatny i lepiej przenosi delikatne drgania. Ma też lepiej opisane CW. Full Moon jest natomiast kijkiem bardziej pod szczupaka, może sandacza. O komfortowym łowieniu okoni czy pstrągów już trudno byłoby mówić w jego przypadku. (2018/01/17 07:18)

MrPiskorz


moĹźe narazie kup sobie jeden kij na konkretna rybe? albo na szczupaka albo na okonia a potem kupisz wedke na druga.Ja mam obecnie 5 spinningow kazdy o innym CW i dobieram sobie kij w zaleznosci jakimi przynetami bede lowic w danym dniu.Wedki nie polece bo powinienes isc do sklepu i wziasc do reki... ale kolowrotek to moge polecic zoubera albo arctice (2018/01/17 07:48)

kumka


Za 200 zł przy odrobinie wysiłku i szczęścia kupi np. dwa Jaxon Ferox. Jedną wklejankę z serii Microspin na okonia i jedną z serii Ultraspin na szczupaka... To dobre wędki na początek, z krótkim i wygodnym dolnikiem, które nie ustępują one zbytnio wędkom dostępnym za około 200 zł. Oczywiście są jeszcze inne marki, Dragony, Kongery... Mnie do zakupu Jaxona przekonał Alek (Sith) i z perspektywy czasu nie żałuję. (2018/01/17 08:04)

Sith


Bo Ferox to dobra seria. Ja co prawda już nimi nie łowię, ale to dla tego, że całkowicie pochłonął mnie casting. Teraz moje Feroxy z powodzeniem użytkują zięć i wnuczek ;-) (2018/01/18 08:13)