Zaloguj się do konta

Zestaw spinningowy na pstrąga i klenia.

utworzono: 2017/11/23 22:06
Lukkey

Witam!
Przymierzam się do kupna wędki i kołowrotka typowo pod pstrąga/klenia lecz z braku doświadczenia zupełnie nie wiem czym się kierować przy wyborze. Łowiskami będą rzeki województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego (Brda, Wda, Piława, Zbrzyca) a więc małe/średnie i o średnim nurcie. Przynęty małe i średnie woblery oraz obrotówki. Na co zwracać uwagę przy wyborze wyżej wymienionych produktów? W jaką długość, ciężar wyrzutu celować? Może ktoś ma jakiś sprawdzony zestaw na początek przygody z wyżej wymienionymi rybami i rzekami? Budżet 250-300zł.

Zapraszam do dzielenia się swoim doświadczeniem na temat wędek i kołowrotków poszczególnych producentów co na pewno pomoże mi w skompletowaniu swojego zestawu. [2017-11-23 22:06]

Jakub Woś

Jeśli chodzi o klenie wybrałbym kij  o długości 240-270cm i cw do 15-18g. Pstrągów nie łowię wiec się nie wypowiem ale myślę, że parametry podobne. Kij, który spełnia te parametry i spokojnie sobie poradzi to np Robinson Bluebird Trout. Do tego młynek Sashima i masz zestaw za niecałe 300zł [2017-11-24 10:09]

Majin

Podłączam się pod temat, żeby nie zakładać nowego (mam nadzieję, że się nie pogniewacie).

Na które kołowrotki spinningowe (modele i marki) warto zwrócić tutaj uwagę? Chodzi mi o stosunek ceny do jakości - http://pleciona.pl/pl/c/Kolowrotki-Spinningowe/11

Święta idą, czas zrobić sobie prezent ;) [2017-11-24 10:19]

Jakub Woś

Podłączam się pod temat, żeby nie zakładać nowego (mam nadzieję, że się nie pogniewacie).

Na które kołowrotki spinningowe (modele i marki) warto zwrócić tutaj uwagę? Chodzi mi o stosunek ceny do jakości - http://pleciona.pl/pl/c/Kolowrotki-Spinningowe/11

Święta idą, czas zrobić sobie prezent ;)

A jest tam coś w ogóle dostępne? Najpierw byłem w Robinsonie - niedostępne. Ryobi sprawdziłem tam Zauber i Slam i niedostępne, Shimano sprawdziłem Technium i Stradic i niedostępne. Penn klikam a Slamera i oczywiście niedostępne. Dalej klikać mi się nie chciało. [2017-11-24 10:45]

kaban

Moje dwie ulubione ryby :) Ja stosuję dwa kijaszki bo pstrągi łowię głównie siurkach rzadko przekraczających 4m szerokości a klenie głównie w Wisłoku i Wisłoce rzadko San. Gdybym miał podać kij pod obydwa gatunki to szukałbym czegoś o długości 2,4 m i cw 15 g . Kołowrotek wielkości 2500 ( miara Shimano) i żyłka (plecionek do połowu obydwu gatunków nie stosuję) średnicy 0,18 mm minimum. Rzeki północy są niewątpliwie bardziej żyzne od naszych z południa Polski a i ryby szybciej rosną i są większe niż " te nasze" więc może warto zwiększyć średnicę linki do 0,22. Nowy sprzęt w tej cenie oczywiście jest dostępny ,ale przy tym budżecie wolałbym poszukać używek a zwłaszcza kijaszka bo czasami mozna trafić coś naprawdę fajnego. Osobiście tu nie podam żadnych konkretnych typów co do firm ale odpowiem na priv. [2017-11-24 12:27]