Zestaw spinningowy do 300 zł.

/ 30 odpowiedzi
Witam . Prosiłbym szanownych kolegów o pomoc. Potrzebuje porady odnośnie sprzętu. Będę lowil na rzece głębokiej z średnim nurtem tylko z brzegu. Nastawienie jest na szczupaka ale jak będzie inny przylow nie pogardze. Potrzebna wedka i kolowrotek na spinning ( jeśli da radę to na blachy, woblery i gumy ) jeśli nie to proszę o osobne zestawy do blach i woblerow i gum. Cena max 300. Pozdrawiam
Sith

Wędka Jaxon Ferox Delta Spin
Kołowrotek Jaxon Armand 400
Ten zestaw użytkuję od kilu sezonów bezawaryjnie i bez zastrzeżeń.
Niestety nieco droższy

Konger World Champion Clasic
KongerVectron

uważany za bardziej niezawodny, choć moim zdaniem tylko droższy (również użytkuję). (2017/08/15 09:58)

condord

Ten jaxon to bardziej na blachy z woblerami czy gumy ? Czy na wszystko ? (2017/08/15 10:34)

SlawekNikt

Możesz też iść w sprzęt używany, na pewno będzie taniej aniżeli w sklepie i wcale nie gorzej.
  (2017/08/15 14:38)

LeoAmator

Przede wszystkim powinieneś udać się do najbliższego sklepu i tam zapytać sprzedawcę co poleci , wziąć do ręki i pomacać konkretny zestaw jak Ci leży w ręce. Na forach każdy użytkownik ma swoje upodobania które nie zawsze muszą Ci odpowiadać , jeden lubi miękko inny sztywno itp.Możliwości do wyboru trochę jest.a do tego co się lubi trzeba jednak dojść samemu.Ja na przykład szukam wędek 2.7 i dłuższych ale z dość krótkim dolnikiem bo to mi odpowiada. (2017/08/15 16:37)

luxxxis

http://www.sezonnaleszcza.pl/dragon-magnum-ti-light-spinn-275-cm-5-25-g-p-8322.html
http://allegro.pl/kolowrotek-ryobi-xenos-3000-gwarancja-5-lat-24h-i6926037857.html

Kij obsłuży wszystko standardowe pod esoxa,biorąc pod uwagę "zaniżenie" cw to realna 32-35g.
Dobrze lata na nim wszystko,dobrze przewodzi,pancerny,wysokie i duże przelotki,dolnik nie przeszkadza,uchwyt mocny.
Xenos-dobry kręciek,płynnie chodzi,duże przełożenie,rolka bez zarzutu,lekki,tani

Mam oba i używam,całość poniżej 300zł. (2017/08/15 16:56)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

misiekbd

Przyb tej cenie zestawu mogę polecić kołowrotek SPRO PASSION. Porządny sprzęt w rozsądnej cenie. Katowałem taki 3 sezony przy łowieniu szczupaków. W swoim przedziale cenowym moim zdaniem najlepszy wybór.

http://allegro.pl/kolowrotek-spro-passion-fd-730-alu-szpula-i6847811905.html
Co do wędziska to przy tej cenie nie kupisz jakiegoś kosmosu. Wybierz długość i cw jakie Cię interesuje i tyle- nie powinno być kolosalnych różnic pomiędzy produktami różnych firm. Wędziska, które proponuje luxxxis nie używałem jednak mam MAGNUM TI w wersji zander cast do 42g i faktycznie można je przeciążyć bez problemu. Ja rzucam nim przynętami po 60g.
Przejrzyj oferte Dragona, Daiwy, może podpasuje Ci jakieś Mikado... Do łowienia z brzegu wybierz coś np. 270cm i cw. do 25-30g i na początek będzie ok. (2017/08/16 16:53)

Sith

Ten jaxon to bardziej na blachy z woblerami czy gumy ? Czy na wszystko ?
Bez problemu obsłuży Ci wszystkie przynęty w zakresie deklarowanego CW.
Odradzam przekroczenie górnej granicy CW, gdyż JAXON, podobnie jak KONGER - w odróżnieniu od DRAGONA czy MIKADO - bardzo rzetelnie opisują zwoje wędziska, między innymi dla tego używam spinningów głównie tych dwóch firm.
  (2017/08/17 06:42)

Rexo

Witajcie, ponieważ to mój pierwszy wpis to się przywitam :)

jesli chodzi o zestaw to tak jak koledzy wspomnieli każdy dobiera do swojej ręki, ja np. używam 

kij : fiume sensitive 245 cw 7-28 
młynek: dragon 640 vi 

na okonie:

dragon Viper sl perch cw 3-15 wklejanka
ryobi ecusima 2000vi

Dodam, że dla mnie super. Idź do sklepu ,weź do ręki kije pomachaj, dokręć kołowrotek i ciesz się wędkowaniem :)

połamania 
- rexo (2017/08/23 17:36)

broneek94

Witam napewno temat wałkowany juz nie raz ale niemoge znalesc czegos dla siebie. Jestem początkujacym wedkarzem łowilem tylko na splawik pare razy jak bylem z kumplami to mialem okazje porzucac sobie spiningiem ktoregos z kumpli. Duzo oczytalem sie na necie i wywnioskowalem ze najlepsza wedka  bedzie na start 5g-25g wyrzutu, dlugosc wedki  2.70m dwu czesciowa. Znalazlem jedna Mikado Nihonto Medium Spin 300 5-25g jest dluzsza troszke niz bym chcial ale moze byc tylko boje sie ze bedzie twarda i przez nie umiejetnosc w holowaniu ryb ją zlamie tez z tego co wyczytalem to ze szytowka w niej jest pusta czyli raczej bedzie sztywna a ja chce cos bardziej wyginajacego sie jak to widzialem na necie polparaboliczne licze  ze wy mi cos doradzicice najlepszego dla mnie i jeszcze jedno jaki kolowrotek do niej bo na necie szukam ludzie zachwalaja wszystko nawet kolowrtoki po 50 zl chcialbym cos na czym mogl bym polapac a nie przy pierwszej rybie zeby sie rozlecial. Mam zamiar łapac na stawach oraz wiśle w Sandomierzu Ryby jakie tu mamy to okon szczupak sandacz sum bolenie itp. Chcialbym przeznaczyc na wedke i kolowrotek okolo 300 zl. Mam plecionke  dostalem od wujaszka 0.19mm power pro z tego co wyczytalem i wujek gadal ze jest bardzo dobra jedna z najlepszych plecionek tak ze chcialbym ja wykorzystac do tego zestawu ktory mi zaproponujecie.

Z gory dziekuje  (2017/11/19 14:03)

ryukon1975

Zestaw na początek, dobra długość i cw kija, przyzwoity kołowrotek jak na cenę za którą chcesz skompletować wędkę:
 wędzisko
http://allegro.pl/wedka-dragon-millenium-sp-troutzone-21-2-60m-5-21g-i6771290682.html
 kołowrotek
http://allegro.pl/dragon-viper-fd-830-i-kolowrotek-smok24-promocja-i6705284380.html
Moim zdaniem plecionka którą masz jest zbyt gruba do zestawu na początek jakiego potrzebujesz. (2017/11/19 14:15)

Przemas83

Bronek mówię Ci , zapytaj wuja czy nie kopsnie jeszcze do plećki kilka stówek , 3 setki może nie starczyć  na coś dobrego...... (2017/11/19 14:18)

broneek94

Jednak musi starczyc te 300 niema innej opcij (2017/11/19 14:21)

barrakuda81

Myślę że jest szansa żeby zmieścić się w tej kwocie.Wędke na początek wszędzie polecają 5-25 a ja się z tym nie zgodzę a przynajmniej nie do końca.Nie ma kija który ogarnie wszystko. Nawet jeśli początkujący wędkarz nie do końca wie co i jak będzie łowił.Plecionka PowerPro jest O.K. - ma swoje wady ale przy tej średnicy jest dosyć okrągła a co najważniejsze mocna.Natomiast jest to kawał liny bo 0.19 to już nie pajęczynka jednak na Wisłę w sam raz, nada się na szczupaka w stojącej wodzie.Ja kiedyś nawet tą średnicą łowiłem... okonie ale to tylko wypadek przy pracy:-)Co do kołowrotka to zerknij w necie na modele firm Spro, Ryobi.Sa takie które w dobrych pieniądzach nadadzą się do spinningu.Na Wisłę nie możesz mieć najsłabszego młynka.Co do kija to sum i okoń jak dla mnie wyklucza się absolutnie.Szczupak,boleń,sandacz - można jakoś pogodzić.Suma sobie odpuść na razie. Poznaj trochę metodę, skup się na mniejszych drapieżnikach.Wąsal to już większy nakład kasy, umiejętności i przede wszystkim doświadczenia.Łowię juz na spinning ładnych parę lat a nadal tą rybę omijam, chyba że się trafi w przyłowie.Inna kwestia że mnie niespecjalnie ten gatunek interesuje...Stawy i Wisła - dwa kompletnie różne łowiska w jednym kiju...Może faktycznie poszukaj 25-ki albo 30-tki z mięsistym dolnikiem i czułym szczytem.I daruj sobie wklejanki.Radziłbym pełny kij o akcji szczytowej ale nie pałowaty tylko taki co gnie się głębiej.Co do długości to chyba faktycznie te 270 będzie najlepsze.3 metrowy kij też będzie dobry ale to już kawał kołka a 270-tka będzie w tych samych parametrach ciut mocniejsza i lżejsza uogólniając. (2017/11/19 14:30)

broneek94

Barrakuda jeszcze jedno pytanie co to te wklejanki??? (2017/11/19 14:44)

barrakuda81

Wklejanka to wędka która ma "wklejaną " pełną szczytówkę z włókna węglowego,bardzo miękką która jest w zasadzie wskaźnikiem brania - coś jak feeder.Pełny blank jest bardziej uniwersalny.Pasuje i pod gumy i woblery,błystki.Lepiej przenosi drgania. (2017/11/19 15:24)

Jakub Woś

Witam napewno temat wałkowany juz nie raz ale niemoge znalesc czegos dla siebie. Jestem początkujacym wedkarzem łowilem tylko na splawik pare razy jak bylem z kumplami to mialem okazje porzucac sobie spiningiem ktoregos z kumpli. Duzo oczytalem sie na necie i wywnioskowalem ze najlepsza wedka  bedzie na start 5g-25g wyrzutu, dlugosc wedki  2.70m dwu czesciowa. Znalazlem jedna Mikado Nihonto Medium Spin 300 5-25g jest dluzsza troszke niz bym chcial ale moze byc tylko boje sie ze bedzie twarda i przez nie umiejetnosc w holowaniu ryb ją zlamie tez z tego co wyczytalem to ze szytowka w niej jest pusta czyli raczej bedzie sztywna a ja chce cos bardziej wyginajacego sie jak to widzialem na necie polparaboliczne licze  ze wy mi cos doradzicice najlepszego dla mnie i jeszcze jedno jaki kolowrotek do niej bo na necie szukam ludzie zachwalaja wszystko nawet kolowrtoki po 50 zl chcialbym cos na czym mogl bym polapac a nie przy pierwszej rybie zeby sie rozlecial. Mam zamiar łapac na stawach oraz wiśle w Sandomierzu Ryby jakie tu mamy to okon szczupak sandacz sum bolenie itp. Chcialbym przeznaczyc na wedke i kolowrotek okolo 300 zl. Mam plecionke  dostalem od wujaszka 0.19mm power pro z tego co wyczytalem i wujek gadal ze jest bardzo dobra jedna z najlepszych plecionek tak ze chcialbym ja wykorzystac do tego zestawu ktory mi zaproponujecie.

Z gory dziekuje 
Power Pro to dobra plecionka ale 0,19 to już konkretna lina. Biorąc pod uwagę jej grubość z kijem nie schodził bym raczej poniżej cw 30g. Jeśli chcesz mięsisty blank o progresywnym ugięciu to polecam Ci Robinson Kinetik Pike Jig
http://robinson.pl/produkty/wedka-kinetik-pike-jig/
Jeśli chodzi o kołowrotek to w tym sezonie używam głównie Robinson Dual MG 257. Jak na razie bez zarzutów. Hamulec świetny nawój linki bardzo równy. Opisałem go na swoim blogu
http://wedkarstwo-z-pasja.blogspot.com/2017/08/na-rok-2016-robinson-wprowadzi.html (2017/11/19 16:29)

Barto098

A ja bym polecił kijek który zasugerował mi Luxxis czyli Dragon Street fishing spinn 5-21g 2.75cm obsługuje niemal każdą przynętę jak dobrze poszukasz to trafisz za 230 lub coś okolu do tego używam kołowrotka mistrall odys 2000 ale jakbyś znalazł mistrall exor to tez będzie git cenowo oba oscylują w granicach 70-80 zł (2017/11/19 16:36)

Sith

Z określonego, nieprzekraczalnego budżetu, zdecydowanie więcej przeznacz na kołowrotek, kupno po taniości może odbić się rozsypką mizernej konstrukcji. Wędzisko, nawet stosunkowo tanie, jeśli nie będzie to bazarowe "no name", nie rozsypie Ci się nawet pod sporą rybą, a zawsze później może pozostać jako rezerwowe. Plecionka 0,19 to sznur do wieszania bielizny, takiej nie używa się nawet do łowienia dorszy z kutra, chyba że wybierasz się na halibuty i czarniaki do Norwegii.
Na początek sugerowałbym zestaw, który używamy w dwóch egzemplarzach wraz z moją Partnerką już czwarty sezon bezawaryjnie:
- wędzisko Jaxon Forex Ultra Spin w wersji 270cm/5-20g;

- plecionka Mikado Nihonto Octa Braid 0,14mm w kolorze czarnym (najmniejsza utrata barwy)
Taki zestaw nie powinien przekroczyć Twojego budżetu, a zapewniam, że nie zawiedzie.
  (2017/11/22 06:43)

Game

Siemanko, od pewnego czasu noszę się z zakupem dla siebie pierwszego sprzętu czyli wędzisko + młynek w cenie do 300zł. Myślę że na początek (pierwsze dwa sezony) wystarczy by dorwać coś dobrego do nauki i złapać większego bakcyla.

Na dzień dzisiejszy myślałem o spiningu który będzie potrafił wybaczyć kilka błędów o długości 2,70m dwu składowym cw powiedzmy 30g bo taki jest przedstawiany w internetach jako w miarę uniwersalny na rzucanie jeziorne z pomostu i chciałbym jeszcze od czasu do czasu przezbroić go na spławik przelotowy. Najprawdopodobniej na początek będę korzystał chyba raczej z żyłki.

Jako nowicjusz nie ukrywam że mam mętlik w głowie

Odwiedziłem okoliczny sklep wędkarskie i polecono mi kilka egzemplarzy:

Wędzisko:
-Mistrall aqua spin2,7m 10-30g lubtournament spin2,7m 10-30g
-Konger carbomaxx team spin2.7m / 30g lubsuper spin2,65M/10-40G
-Mikado Sasori Medium Light Spin2,7m 5-25g

Kołowrotek
- Mistrall Exor FD30

Wszelki podpowiedzi, uwagi, sugestie mile widziane (2019/06/27 14:38)

Jakub Woś

Na pisz może na jakie ryby się nastawiasz i jakimi przynętami zamierzasz łowić. Jeśli ma to być uniwersał to podejrzewam że przynęty nie będą przekraczać wagi 20g więc kije do 30 czy nawet 40g moim zdaniem to gruba przesada. (2019/06/27 15:22)

SlawekNikt

Wszelki podpowiedzi, uwagi, sugestie mile widziane

Proponuję przeszukać przepastne zasoby forum :-) A osobiście polecam kije major craft zwłaszcza serię n-one. (2019/06/27 22:44)