Zestaw spinningowy Jaxon

/ 10 odpowiedzi
Witam. W gronie wędkarzy jestem całkowitym świeżakiem (raptem kilka wypadów ;p) więc postanowiłem prosić o radę bardziej doświadczonych kolegów, co do wyboru sprzętu do rozpoczęcia przygody ze spinningiem. Przejrzałem trochę różne fora i mętlik mam większy niż wcześniej, jednak wstępnie znalazłem wędkę i kołowrotek, które chciałbym kupić. Jedna zanim to zrobię to prosiłbym o opinię jeśli ktoś posiada wiedzę na temat tegoż sprzętu (zaznaczam, że jako kompletny amator, nie chcę inwestować w drogi sprzęt, być może jak spinning mi się spodoba w praktyce tak samo jak podoba mi się w teorii, zainwestuję w tę metodę powazniej). 
Wędka, którą wybrałem to Jaxon Silver Shadow Spinnig, dł. 2,7m, 5-25g
http://www.wedkarski.com/10215-wedka-silver-shadow-spinning-jaxon.html
Kołowrotek Jaxon Armand 300 match (z płytszą szpulą, ponoć jest lepszy do spinningu, może ktoś mi bardziej rozjaśni dlaczego, lub wyprowadzi z błędu ?!?!)
http://www.wedkarski.com/kolowrotki/10259-kolowrotek-armand-htx-jaxon.html

Oprócz tego prosiłbym równiez o poradę na jaką przynętę łowić. Wahadłówka, obrotówka, wobler, guma... Co wybrać na początek i czym się kierować podczas wyboru konkretnej przynęty. 

Z góry wszystkim dziękuję za porady i opinię.
DjPiecia


Hej, Wszystko zależy gdzie łowisz. Jeśli jest to jezioro i z łodzi będziesz rzucał pod trzciny. To wszystkie przynety można wypróbować. 
Zobaczysz na co najlepiej biora, która jest najbardziej efektywna w porze dnia.

Jeśli na rzecze chodzić będziesz. To polecane są małe smukłe główki jigowe 3-8gr. W zależności jak duża gume chcesz wieszać. Czy rzeka jest płytka czy głęboka :) (2016/06/13 13:37)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Sith


Wędzisko Slver Shadow to nie najlepszy wybór. Jeśli już ze stajni JAXON-a, to proponowałbym jednak dołożyć i wybrać http://www.wedkarski.com/wedki/6974-wedka-variant-pro-texa-spin-jaxon.html model WJ-RAX27020. Wędzisko lżejsze, zdecydowanie lepszej jakości i znacznie estetyczniej i solidniej wykończone.
Kołowrotek jest OK, sam takiego używam.
Do tego zestawu polecam na szpulę główną http://www.wedkarski.com/zylki-plecionki/9450-plecionka-nihonto-octa-braid-150-metrow-mikado.html model  Z24B-010, a na zapasową http://www.wedkarski.com/zylki-plecionki/5254-zylka-dragon-v-camou-dragon.html  model PDF-34-05-520.
Jeśli chodzi o przynęty, to kup http://www.wedkarski.com/8935-obrotowka-lukris-reder-nr-2-jaxon.html, http://www.wedkarski.com/przynety-sztuczne/8940-obrotowka-lukris-orion-nr-3-jaxon.html we wzorach PN, OR, ONA, http://www.wedkarski.com/przynety-sztuczne/6380-blystka-obrotowa-lukris-popper-jaxon.html we wzorach O, P, http://sklep.insel.pl/blystka-polsping-alga-mosiadz-1-13g-5-p-3656.htmlhttp://sklep.insel.pl/blystka-polsping-kalewa-nikiel-1-11g-5-p-3666.htmlhttp://sklep.insel.pl/blystka-polsping-gnom-mosiadz-o-8g-5-p-3774.htmlhttp://sklep.insel.pl/przyneta-jaxon-magic-fish-seria-g-65-cm-a-1szt6-p-20561.htmlhttp://sklep.insel.pl/przyneta-jaxon-magic-fish-pike-8-cm-a-1szt5-p-15527.html, http://sklep.insel.pl/przyneta-jaxon-magic-fish-frog-6cm13g-c-1szt-p-22578.html, http://sklep.insel.pl/przyneta-jaxon-magic-fish-frog-6cm13g-c-1szt-p-22578.html, http://sklep.insel.pl/przyneta-jaxon-magic-fish-frog-7cm15g-a-1szt-p-22580.html i będziesz miał zestaw na każdą wodę, na każde warunki i na każdą rybę drapieżną, choć to zestaw wręcz minimalny i budżetowy. (2016/06/13 14:36)

rafal-kozak


Generalnie nie zależy mi jakoś specjalnie na Jaxonie, jednak z przewertowanych forów wyczytałem, że mają całkiem przyzwoity sprzęt w dobrej cenie. 
Dzięki za podsunięte przynęty ;) 
Czyli jak dobrze rozumiem, to błyski i obrotówki na stojącą wodę, a gumowe na rzeki ? Podejrzewam, że zanim nauczę się spinningować, to masę przynęt zostawię w zbiornikach... (2016/06/13 15:36)

Sith


Generalnie nie zależy mi jakoś specjalnie na Jaxonie, jednak z przewertowanych forów wyczytałem, że mają całkiem przyzwoity sprzęt w dobrej cenie. 
Dzięki za podsunięte przynęty ;) 
Czyli jak dobrze rozumiem, to błyski i obrotówki na stojącą wodę, a gumowe na rzeki ? Podejrzewam, że zanim nauczę się spinningować, to masę przynęt zostawię w zbiornikach...
JAXON nie jest specjalnie lubianą i renomowaną firmą, mają wyroby tanie i z tej przyczyny nuie zawsze na dobrym poziomie, ale mają również w swojej ofercie perełki, do takich należą, z aktualnej oferty, serie Impress, Ferox i Pro Texa, więc spokojnie można je polecić.
Nie ma reguły, łowię wszelkimi rodzajami przynęt zarówno w rzekach jak i jeziorach. Dobór przynęty zależy od gatunku ryby jaką chcesz złowić, miejscówki, warunków pogodowych, a w szczególności od tego co dziś ryby mają chęć zagryzać.
Nie przejmuj się, nie tylko początkujący zostawiają przynęty w łowiskach, to niestety ryzyko tej metody wędkowania.
  (2016/06/14 05:31)

rafal-kozak


Na tą chwilę jakość stawiam na drugim miejscu. Wiadomo, że nie chce kupić jakiegoś badziewia, jednak nie wiem na ile ta metoda mi się spodoba i jak często będę z niej korzystał. Jak już pisałem, jestem kompletnie zielony w tym temacie, dość powiedzieć, że kartę wędkarską mam od 2 tygodni. Mam za sobą 4 wypady na grunt i spławik, ale te sa ciekawe gdy coś się dzieje. Spinning wydaje mi się bardziej "emocjonujący" bo to jednak wymaga ciągłej akcji i przede wszystki nie stoi się w jednym miejscu. Okonków parę złapałem (niestety niewymiarowych), jednak zaczął mi się marzyć szczupaczek, a na żywca to trzeba znaleźć odpowiednie miejsce, czego muszę się jeszce nauczyć ;) Dzięki za porady, myślę że w przyszłym tygodniu sprzęcik zakupię i jak wypróbuję to się podzielę odczuciami (2016/06/14 07:45)

Sith


Spinning na pewno jest metodą zdecydowanie bardziej aktywną niż spławik, lub gruntówka, ale też ma swoje wymagania.
Primo, cierpliwość.
Secundo, cierpliwość.
Tertio, cierpliwość.
Quatro, pieniądze.
Połamania na rekordowych okazach. (2016/06/14 07:52)

DjPiecia


Dlaczego odpowiedzi sa usuwane i to bez żadnego powodu?
Nawet nie wiadomo że znikają. (2016/06/14 08:07)

rafal-kozak


Spinning na pewno jest metodą zdecydowanie bardziej aktywną niż spławik, lub gruntówka, ale też ma swoje wymagania.
Primo, cierpliwość.
Secundo, cierpliwość.
Tertio, cierpliwość.
Quatro, pieniądze.
Połamania na rekordowych okazach.
Cierpliwości myślę, że mi nie brak (o ile żony nie będzie w pobliżu :D) a o rekordowych okazach narazie nie myślę. Na tą chwilę wystarczy mi 1 szczupły z 51 cm :D Liczę, że dopiero jak opanuję metodę to zrobię się wymagający :P
Dlaczego odpowiedzi sa usuwane i to bez żadnego powodu?
Nawet nie wiadomo że znikają.

Ja nie miałem takiego przypadku... (2016/06/14 13:55)

rafal-kozak


Kołowrotek miodzio, wędzisko też super (czuć nawet jak sama błystka pracuje), wiele do życzenia pozostawia jednak... technika prowadzenia... ;P Zanim opanuję to dużo czasu i pieniędzy (na przynęty) ubędzie :D Dziś 4 godzinki nad wodą, tylko 3 brania, z czego dwa zerwane (ale nie to dziś było najważniejsze;p), ale frajda nieziemska. Co prawda 3 przynęty zostały w zbiorniku, ale mega mi się podobało i póki co będę szedł tą drogą ;) 
Dzięki Panowie jeszcze raz za porady i połamania ! (2016/06/23 18:41)

Sith


Wczoraj po raz pierwszy użyłem na łowisku żyłkę 0,16mm DRAGON V-Camou (MOMOI) i mam ambiwalentne odczucia.
Co prawda żyłka okazała się bardzo mocna, wyjmowanie zaczepów w postaci całych, około 1-2-kilogramowych snopków zielska stawiającego dodatkowo pokaźny opór w wodzie nie stanowiło problemu (nie zerwałem żadnej przynęty). Pamięć praktycznie zerowa. Żadnych gniazd. Dalekie rzuty z krótkiego wędziska 210cm.
Natomiast zaskoczyła mnie, jak na żyłkę dedykowaną do spinningu, znaczna rozciągliwość co przy elastycznym kijku (SHIMANO Catana 1-10g) przełożyło się na trudności w skutecznym zacięciu.
Wcześniej sprawdzając statycznie jej parametry (średnicę, wytrzymałość) polecałem ją jako dobrą. Po doświadczeniu w praktyce, biję się w piersi i wycofuję moje rekomendacje jako żyłki spinningowej. (2016/09/08 11:46)