Zestaw spinningowy do 500 zł. wybór

/ 8 odpowiedzi
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Jest to mój pierwszy post na tym forum.
Potrzebuję pomocy przy wyborze zestawu spinningowego. Potrzebuję go głownie na jeziora w celu połowu: szczupaków, sandaczy oraz okoni.
Cena zestawu do 500zł.

Oprócz tego mam dwa pytania: Jak długo powinien być taki zestaw? Lepiej krótki i bardziej mobilny czy dłuższy i wytrzymalszy ?
Których firm nie polecacie i dlaczego?
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę połamania kija.
Grzesiek

spines21

http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=archiwum&szukaj=W%EAdzisko+i+ko%B3owrotek+spinningowy (2015/09/23 22:22)

konger11

Z tego co ja wiem, to długość wędki zależy w pewnej części od tego czy łowić będziesz z łódki czy z brzegu. Z łódki kij krótszy, aby był bardziej praktyczny.Wzrost wędkarza też może mieć znaczenie. Kolejna rzecz - nie ma kija który by był przeznaczony do połowu okoni, szczupaków i sandaczy jednocześnie. Ale oczywiście łowić można tylko zastanów się z jakim skutkiem.
Co do konkretów to skoro masz 500zł na sprzęt to ja bym przeznaczył więcej z tej kasy na kołowrotek.

http://allegro.pl/wedka-dragon-express-spinn-2-70m-5-25g-i5120743759.html
http://allegro.pl/japan-kolowrotek-ryobi-slam-fd-3000-dragon-i5120430042.html (2015/09/25 07:22)

toki81

ja bym ci zaproponował dragon thytan x-jig 3-25g jeśli chodzi o wędkę-są dwie długości[ok 170zł].do tego kołowrotek ryobi ecusima 4000vi[ok 130zł]jeśli będziesz kupował na allegro zwróć uwagę na dodatkową szpulę.plusem tego kręcioła jest 5 lat gwarancji.do tego plecionka na jednej szpuli, ja używam spiderwire koszt ok 80zł za 110metrów.na drugiej szpuli żyłka ze względu na to że chcesz poławiać okonie.koszt ok 30zł[np dragon maxima spin].wychodzi ci na to koszt ok 410zł.resztę przeznacz na przypony i przynęty.myślę że choć trochę pomogłem.pozdro (2015/09/26 06:08)

grzesiek-nowak

@konger11 @toki81 Dziękuję bardzo za pomoc.
Od czasu napisania tego postu minęło sporo czasu i postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce. Prześledziłem MASĘ różnych forów internetowych i praktycznie na każdym z nich pojawiały się dwa tytuły, które postanowiłem kupić (Trochę musiałem na to podnieść cenę do 550zł).
Zdecydowałem się na kupno:
+Wędzisko: Okuma Black Rock 2.45m 5-25g (w ofercie są dłuższe).
+ Kołowrotek: Spro Red Arc 10400 (w ofercie są mniejsze i większe pojemności szpuli).

Zalety i wady takich rozwiązań:
Dla wędziska:
-duża mobilność, lekka (można śmigać beż zmęczenia), szybko składana (2 elementy), stosunkowo duży ciężar wyrzutowy, mocna i wykonana z dobrych materiałów.
-krótka gwarancja- 2 lata, całkiem duża ryba może tej wędce "poradzić"

Dla kołowrotka:
-Aluminiowe szpule (internauci odradzają tzw. grafitowych itp. bo ładnie się to nazywa a w praktyce to jest kiepskie), szpula zapasowa, pojemna szpula a co za tym idzie dalekie wyrzuty, korbka także aluminiowa ciężko ją zużyć.
-
krótka gwarancja- 2 lata
Jeśli ktoś chciałby coś kupić za podobną cenę na jesienne spinningi to myślę, że ten zestaw może i nie jest najtańszy, ale wydaje mi się że posłuży na lata. Ale czas pokaże jak to będzie.

(2015/09/26 15:03)

konger11

Ja sam używam wędziska Okuma Black Rock 2,75 7-30g i mogę ci polecić, bo moja opinia na jego temat jest bardzo dobra i do tego ma fajny design. 2 lata gwarancji na wędzisko to wg optymalnie, a sprzęt firmy Okuma ma wiele pozytywnych opinii. Co do kołowrotka jeśli 2 lata gwarancji to mało to ja wiem tylko, że bardzo wiele kołowrotków jest objętych 5 letnią gwarancją u firmy Okuma i Dragon. (2015/09/26 20:13)

konger11

P.S. Aluminiowa szpula rzeczywiście ładnie się nazywa :D (2015/09/26 20:16)

grzesiek-nowak

@konger11
Zgadzam sie z Tobą częściowo. Wielu internautów bardzo poleca szpule aluminiowe twierdząc że są bardziej wytrzymałe. Ale na 10 osób polecających 5 nie wie dlaczego w sumie poleca. Poleca, bo przeczytało na innym forum :P
(2015/09/26 21:50)

Sith

Przeczytaj ten post http://www.wedkarstwotv.pl/forum/25-koowrotki/52480-koowrotek-do-lekkiego-spinningu#58450 jest wyjaśnienie dla czego aluminiowa szpula lepsza. (2015/09/28 08:41)