Zestaw spinningowy Konger - opinie

/ 5 odpowiedzi
Witam,

Proszę Was o opinie na temat tego sprzętu. Powiem że dopiero zaczynam bawić się w wędkowanie :)
I bardzo poważnie zastanawiam się nad kupnem tego zestawu a jako że nie chciałbym kupić jakiegoś babola proszę was o pomoc.
http://allegro.pl/show_item.php?item=4164024580
Jakub Woś


Założyłeś wątek w dziale wędkarstwo spławikowe a wędka do której podajesz link to wędka spinningowa w dodatku o cw 30-80g. Napisz co i gdzie chcesz łowić a spróbujemy pomóc. (2014/05/13 11:45)

bies


Witam, miałem spining Kongera model Arcus, czyli klasowo chyba podobny, c.w. miał mniejsze, chyba do 25 lub 30g i słowa złego nie powiem. Używałem go przez kilka lat do łowienia szczupaków mniejszych i ciut większych, naprawdę wiele przeszedł. Poszedł trochę w odstawkę, ale czasem wraca do łask, jak dużo droższe wędki zaniemogą:/  (2014/05/13 12:39)

Artur z Ketrzyna


Witam, miałem spining Kongera model Arcus, czyli klasowo chyba podobny, c.w. miał mniejsze, chyba do 25 lub 30g i słowa złego nie powiem. Używałem go przez kilka lat do łowienia szczupaków mniejszych i ciut większych, naprawdę wiele przeszedł. Poszedł trochę w odstawkę, ale czasem wraca do łask, jak dużo droższe wędki zaniemogą:/ 

A ja powiem że nie mam żadnych dobrych wrażeń...
http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,konger-arcus-tele-spin,72147

Możliwe że wada fabryczna, ale nikt nie chciał współpracować.

Ale co do sprzętu o który autor wątku się pyta nie powiem czy warto. Bo nie testowałem, ale na allegro to najgorszy chłam będą zachwalać jak złoto...
"obudowa z aluminium z tworzywa kompozytowego" To w końcu jaka ten kołowrotek ma obudowę?
Dodatki z postaci gum stalek i haków - miernej jakości... (2014/05/13 13:39)

bies


I tak to bywa z wędkami, jeżeli wadliwe to czy to 100 zł czy 500 zł, strzelają jak zapałki:/ Ten mój Konger był dwuskładowy, więc może dlatego jeszcze żyje:)  (2014/05/13 14:13)

lasvegas


Nie łowiłem ani takim kijem, ani kołowrotkiem . Ale po pierwsze: kij z cw do 80 g jest, delikatnie mówiąc, mało uniwersalny :/ Jeśli chcesz łowić z brzegu, to długość 2,7m jest ok, ale cw to raczej do 25-30 g. A po drugie samo hasło "zestaw" nie wróży dobrze. Poczytaj o sprzęcie na forum, tam znajdziesz masę porad. Gdybym ja miał wydać 260 zł na taką kombinację, to poszedłbym w kij Mikado, Kongera lub Jaxona za ok 100 zł (cw jak wyżej) + kołowrotek Spro Passion 730 (ok 150 zł). Powinno jeszcze starczyć na żyłkę i parę gumek. (2014/05/13 22:13)