Zestaw spinningowy do 600 zł-wybór,opinie

/ 2 odpowiedzi

Tym razem mój tato napalił się na nowy zestaw ;D

Do wydania ok 600 zł :)

Czytałem trochę na temat kijków i kołowrotków.

Co myślicie o takim zestawie:

 

-Dragon Fishmaker FD1130i 300zł

-Dragon Ultima FD835i 300zł

+

-Savagear Bushwhacker 213cm 10/30 250zł  lub 248cm 10-40 280zł

Czytałem o wędkach, że są bardzo dobre ale łamliwe ? Czy może to wina wędkarzy ?

Gwarancja 1rok i niesamowity problem z dostępnością. Ponoć robią tylko jedną dostawe w roku.

-Team Dragon 2.45cm lub 213cm 14-35gr 2lata gwar 350-400zł

-Okuma Black Rock 213cm 10-35 2lata gwar 250zł 4częściowa ? ( nie kapuje :) )

-DAIWA EXCELER JIGGER 240cm 5-25 2lata gwar 150zł

 

 

Chciałem zaznaczyć, ze kolosy baaaardzo rzadko się trafiają najwięcej glutów i jeziorko bardzo płytkie.

Draq


Cześć. Tak się składa, że mam trochę sprzętu który wymieniłeś.

Tak więc Fishmakera bym odpuścił. Linku lubi czasami wejść pod szpulę, nie zdarza się to często, ale jednak się zdarza. Też lubi się owinąć na pokrętle hamulca. Podobno w Fishmakerze II jest to już naprawione. Mam Ulitmę w takim samym rozmiarze jak podałeś. Jest to świetny młynek. Kupiłem go na początku tego roku z przeznaczeniem też na szczupaki. Od maja używany praktycznie codziennie po parę godzin. Nic nie trzeszczy, nie puka, gładko pracuje, ładnie nawija linkę-nie zauważyłem żadnych wad. Na prawdę z całego serca mogę go polecić-na pewno lepszy od Fishmakera w wersji pierwszej. Mam też kijek Bushwhacker tylko w delikatniejszej wersji 4-18g. Pierwsze co mnie przeraziło to waga, waży tylko 115g czyli prawie nic. Co prawda mam go tylko tydzień, ale już mi przypadł do gustu. Jedyne co mi przeszkadza to to, że trzymając go w ręce łapką trzymamy tą zakrętkę kołowrotka. Świetny desing oraz lekkość wpływa na pozytywną stronę tej wędki, też na pewno nie będziesz żałował zakupu. Co do łamliwości to każdy kij jest "łamliwy" jeśli się go nie szanuje. Nie można go kłaść byle gdzie ani rzucać. Od zwykłego łowienia na pewno się nie połamie. Z dostępnością nie ma problemów, na SpinningShopie są wszystkie wersje, będą też w sklepie Pirania dostępne prawdopodobnie  w niskiej cenie bo to najtańszy sklep. Tylko zobacz długości jakie wybrałeś, przy kiju 213cm z brzegu nie będzie łatwego łowienia, jak będą trzciny czy coś innego to bez wchodzenia do wody się nie obejdzie. Do łowienia z łódki jak najbardziej ok. Team Dragon też mają dobrą opinię, ale nie mam żadnego kija z tej serii to się nie wypowie. Okuma Black Rock jest 4częściowa bo pewnie jest w wersji TRAVEL, zwykle 2 częściowe spiny też są.
(2013/08/15 12:40)

kicek2303


Witam. Moge szczerze polecic jedna z wedek ktore wymieniles a dokladnie savagear bushwhacker 248cm 10-40. Posiadam kijka od 2 sezonow i juz kilka ladnych ryb na niego wyciagnalem. Zdazylo mi sie kilka razy stuknac nim mocniej i w dalszym ciagu na niego lowie tak wiec z ta lamliwoscia nie jest zle :) Co do kolowrotka to polecil bym SPro red arc 1400 ktorego rownierz posiadam tyle ze od 3 sezonow i dalej pracuje jak nowy:) a byl dosyc sporo katowany i zaliczyl kilka wypadow nad morze Polnocne w Szkocji przy polowie makreli na choinke. (2013/08/18 10:45)


Sklep wedkuje.pl

Dragon Fishmaker II