Zaloguj się do konta

Zestaw spinningowy na szczupaka z brzegu

utworzono: 2013/05/20 06:54
Igen

Witam. Tamtej jesieni zakupiłem  zestaw spinningowy z allegro, a mianowicie kołowrotek jaxon spin sprintess 300FD, wędzisko konger Carbomaxx  master spin L 240/25 i jakieśtam pierdóły, ale to nieważne.  Zostać przy tym zestawie czy kupić coś lepszego? Zamierzem łowić w zalewie, z brzegu, szczupaki, sandacze itp. Na nowy kołowrotek i wędzisko miałbym około 200zł. Jak radzicie? [2013-05-20 06:54]

89krzysztof

Kup jedną nową rzecz porządniejszą, a kiedy znowu będzie przypływ gotówki to kup drugą. Nie od razu cały zestaw trzeba wymieniać.
[2013-05-20 07:53]

grisza-78

Kup jedną nową rzecz porządniejszą, a kiedy znowu będzie przypływ gotówki to kup drugą. Nie od razu cały zestaw trzeba wymieniać.

Jestem za! Lepiej kupić coś pewniejszego, coś sprawdzonego. Poczytaj trochę na forum, a na pewno coś w tych pieniądzach znajdziesz. Pozdro!
[2013-05-20 07:56]

Boolek

Ja robię tak samo jak koledzy co roku coś nowego i jest dobrze.
[2013-05-20 08:47]

Igen

Dziękuje za odpowiedzi, postanowiiłem, że kupię nowy kij; zamierzam kupić go w niedużym sklepie. Jakie marki polecacie, i czym oprócz ciężaru wyrzutu, długości i wagi kierować się przy zakupie?    [2013-05-20 16:44]

89krzysztof

Tym jak leży w ręce. Czy długość dolnika jest odpowiednia, czy przy zacięciu będzie dobrze opierał się na łokciu.
No i pracą kija. W zależności od ryby, którą chcesz łowić.
[2013-05-20 16:53]

Igen

"No i praca kija. w zależności od ryby, którą chcesz łowić."

Zamierzam łowić głównie szczupaki, czy wędka typu Wędka KONGER Black Tiger Spin 270 / 35 byłaby odpowiednia?

[2013-05-21 07:01]

Dajmen

Kolego, tak jak pisali juz wyzej blogerzy.Dołóż sobie troche  pieniedzy, albo poczekaj na przyplyw gotowki i kup coś naprawde godnego uwagi, co pozluży Ci na lata. Oczywiscie zalezy z jaką częstotliwościa hcodzisz na ryby, bo  jesli  raz na tydzien to  sadze ,że wędka ta Ci posluzy, jesli nie polamiesz jej na zaczepie.A jesli chodzisz codziennie, lub prawie codziennie, to odloz na kije chociaz te 300 zl i  w tej cenie naprawde bedziesz mial duzy wybor.Dragon Millenium, Shimano Catana, Okuma Black Rock, z podkreśleniem na ta ostatnią. polecam bo sam takową miałem :) [2013-05-21 07:35]

89krzysztof

A dlaczego ograniczasz się do takiego kija, skoro masz 200zł do wydania ? Kup coś lepszego może ...
[2013-05-21 07:37]

Igen

Te moje 200zł to uciułałbym myślę do wakacji, nie widzę potrzeby kupowania kija za 200 zł, duży wybór zaczyna się już od <100zł , a ja będę łowił max. raz w tygodniu.

ps Spinningi Kongera są godne uwagi?

[2013-05-21 19:23]

kwas1423

Ja mam 2 spinningi kongera i sobie chwale. Ostatnio kupiłem world champion iri lucky 275/10g i mi starcza  na wszystkie ryby. Niby małe cw ale łowie woblerami rapala po 9cm i daje rade. Łowie w wodzie stojącej. Największe ryby to amur 50 cm i szczupak 55 cm. Wędki kongera są dość dobrej jakości więc raczej ta firma to dobry wybór. [2013-05-21 20:52]

uvex

Kije kongera są godne uwagi, lecz w cenie do 200 zł niestety nie. Jeśli konger to Team lub WR lub Equs. W cenie do 200 zł można coś trafić używanego. Kolego posłuchaj przedmówców i kup coś dobrego i uniwersalnego. Zawsze łatwiej jest taką wędkę potem odsprzedać. Gdybym był na twoim miejscu, to kupiłbym coś z Cormorana np Black Bulla lrc 270 7 - 28g lub 8 - 35g

Ostatnio widziałem wyprzedaże Daiwy Excelera w cenie około 200 zł jak i Shimano exage również w tej cenie. Są to fajne wędki i zawsze można je z niewielką utratą wartości odsprzedać.

[2013-05-21 21:29]

uvex

Kije kongera są godne uwagi, lecz w cenie do 200 zł niestety nie. Jeśli konger to Team lub WR lub Equs. W cenie do 200 zł można coś trafić używanego. Kolego posłuchaj przedmówców i kup coś dobrego i uniwersalnego. Zawsze łatwiej jest taką wędkę potem odsprzedać. Gdybym był na twoim miejscu, to kupiłbym coś z Cormorana np Black Bulla lrc 270 7 - 28g lub 8 - 35g

Ostatnio widziałem wyprzedaże Daiwy Excelera w cenie około 200 zł jak i Shimano exage również w tej cenie. Są to fajne wędki i zawsze można je z niewielką utratą wartości odsprzedać.



Oczywiście chodziło mi o shimano nexave a nie exage!!! Na fishing mart dla zalogowanych są przeceny i np 270 cm cw 10 - 30 jest w cenie 180 zł a 300 cm 10 - 30 jest za 190 zł Do łowienia z brzegu na zbiornik dobra będzie ta 3 metry wędeczka, gdyż shimano ma bardzo długie dolniki.

Znajomy nabył kijek 3m cw 10 - 30 i powiem, że całkiem fajnie się prezentuje i ma fajną akcję tj. taką fast ale pod obciążeniem i w trakcie cholu fajnie pracuje czyli miękko i ciepło.

[2013-05-22 01:41]

kusio664

ja ci radziłem to się nie słuchasz mędo ;-) [2013-09-16 16:52]

khakiprichi

Jak dla mnie shimano nexawe nadaje się tylko do łowienia na wahadła i woblery bo tu jak coś trzaśnie to wiadomo że branie,za to opad tą wędką odpada, blank kompletnie nie przekazuje sandaczowych pstryków a kontakt z dnem dopiero od główki 15gr i to musi być naprawdę twarde dno.A tak po za tym kijek nie jest zły mam i świetnie spisuje mi się jako wędka na trocie.
[2013-09-16 17:40]

bastian-pl

Cześć :) Potrzebuję waszej pomocy przy doborze wędki spinnigowej i kołowrotka. Chciałbym dobrać sprzęt pod szczupłego, jeśli przy okazji tym kijem i kołowrotkiem bedzie można coś jeszcze to super, ale główne nastawienie to - jeden gatunek - jeden sprzęt.

Wędkowanie głównie z brzegu, zwłaszcza wody stojące, czasem rzeka, wszystko w polsce. Ciężar wyrzutu, hmm, przynęta napewno dla szczupłego powyżej >= 50, akcja wędki, hmm, szybka akcja? Przynęty - woblery, gumy i to co jeszcze możliwe do takiego sprzętu. Nastawiony jestem na sprzęt Dragona i o takim piszmy jeśli to możliwe :) Na całość mogę przeznaczyć 800 zł ale max jeśli naprawdę warto dożucić to 1.000 zł.

Jeśli potrzebujecie więcej informacji piszcie a postaram się odpowiedzieć na resztę pytań. Jeśli w którymś miejscu napisałem głupoty to wybaczcie a i poprawcie mnie jak będzie potrzeba :) chciałbym skorzystać z waszej wiedzy! dlatego proszę o pomoc :) [2018-07-16 21:08]

Adi777

Spro Red Arc i Dragon Guide Select Reno Killler. [2018-07-16 22:54]