Zaloguj się do konta

Zestaw spinningowy z Biedronki co sądzicie

utworzono: 2012/05/15 11:10
edyj71

Ja bym tego nie kupił... ale znam gościa co kupił ten zestaw i wędka nawet daje rade ale nie za tą cenę. W tym przedziale cenowym proponowałbym nastawić się na daną metodę połowu i zakupić odpowiedni sprzęt.

Mój przykładowy zestaw (bez szczegółów) do 100zł wygląda tak:
Wędka Konger (teleskopówka) 210cm za 35zł
Kołowrotek Jaxon (szpula stała) za 25zł + 10zł przesyłka
Do tego wiadomo trzeba doliczyć akcesoria np. do "prostej" metody gruntowej:
Żyłka 0.25 do 10kg + Wolframy do 5kg jak najdłuższe + Ciężarki przelotowe + Haczyki
Gdy wyposażymy się w twistery lub kopyta mamy także zestaw spinningowy ;)

Na spławik łowie sporadycznie ponieważ przeważnie łowię na rzece gdzie większość ładnych okazów brało mi na wcześniej wymienione metody (ale częstsze brania i mniejsze sztuki biorą mi na spławik).

Tak wygląda mniej więcej mój zestaw PODRĘCZNY który bezproblemowo mieści mi się do plecaka i mogę go zabrać gdzie tyko zechcę. Przydatny np. podczas wyprawy rowerowej by przysiąść na chwilę nad wodą lub wyjazdu rodzinnego gdzie nie zawsze mam zbyt wiele miejsca w bagażniku naszego samochodu. Na taki zestaw można bezproblemowo wyciągnąć ładne okazy.

Trochę odbiegłem od tematu ale mam nadzieje że moje wskazówki pomogą innym początkującym wędkarzom.

To mój pierwszy post :)
...a krytyka mile widziana :P

P.S. Łowię głównie na czerwonego robaka (na Odrze najlepsze efekty).
[2012-06-25 22:08]

edyj71

EDIT: a na spining gumy w kolorze...

Kopyta: Białe z czarnym grzbietem i czerwoną główką (około 5-7cm)

Twistery: Perłowe (około 2,5cm)

"Połamania kija" :)
[2012-06-25 22:14]

Szczupak 2000

Szkoda kasiory i tyle [2012-07-24 14:36]

wirefree

Mam taką samą, tylko że z Lidla. To była moja pierwsza spiningówka. Będzie fajna, ale na rzekę, bo jest twarda, nie za bardzo będziesz czuł pracę przynęty.


Tez mam ta z lidla kupiona kilka lat temu juz zgubila kilka przelotek i kolowrotek powedrowal do smietnika ale woze ja jako rezerwa w razie W. Pierwszy polow i syn jako ze to dla niego byla wedka zlowil klenia 50cm, pozniej jakies plotki okonie, kilka szczupakow. I ostatnio jak polamalem swojego kongera to wzialem ta rezerwe w reke i padl bolek 50cm.





[2012-09-23 10:47]

mlodypiotr

mój znajomy kupił tą wedke i przy zamachu sie rozleciała :DD

 

[2012-10-03 10:45]

Wonski79

Kupiłem z rok temu zestaw w lidlu za jakieś 70 zł wędka, kołowrotek i zestaw przynęt z myślą o synu i powiem, że sprawuje się dobrze. Zdarzyło się że i ja łowiłem na ten sprzęcik.
Polecam taki sprzęt dla nowicjuszy do nauki wędkowania.
Ostatnio na wobler zawarty w tym zestawie złowiłem szczupaka więc da się, trzeba mieć tylko chęci.
[2012-10-03 11:04]

wirefree

Ta z lidla jak juz napisalem dziala do dzis chociaz trzeba bylo poklieic przelotki odpadajace po roku i wymienic kolowrotek bo oryginalny rozpadl sie po sezonie. A ryby jak na foto mozna na taki zestaw i bialego robaka zlapac duze. [2012-10-03 13:14]

wirefree


[2012-10-03 13:16]

misticfish

ja ci polecam jaxon harmony albo catana + kołowrotek okuma compressa wyjdzie ci za ok. tą samą cene ale bynajmniej ci wytrzyma ponad 5 sezonów kołowrotek nie będzie miał żadnych luzów kto nie wieży niech sobie poczyta opinie o tym kołowrotku [2012-12-07 12:17]