Zaloguj się do konta

Zestaw spinningowy – co i jak?

utworzono: 2011/05/26 06:04
Przemo-77

    Stałem się (dosyć nagle) posiadaczem wędki spinningowej o parametrach 270 cm długości
i ciężarze wyrzutu 10- 45 g.

      Do tej pory nie miałem zamiaru brać się za wędkarstwo spinningowe, ale skoro mam już kijek to zdecydowałem się skompletować cały zestaw. Problem w tym, że absolutnie nie mam pojęcia jak się do tego zabrać (jakie dokupić klamoty: woblery, gumy, kopyta, haki, w jakiej gramaturze akcesoria się zaopatrzyć itd.).

    Upatrzyłem sobie młynek OKUMA SAFINA PRO 40 ale czy to dobry wybór ???? Chciałbym głównie łapać sandacze, szczupaki,brzany i ryby tego kalibru. Na okonia ta wędka chyba jest za toporna. Wędkuje głównie na Wiśle.

    W związku z powyższym bardzo proszę starych spinningowych wyjadaczy jak i wszystkich innych pasjonatów tej metody połowu o stosowne rady i wskazówki.

    Dodam, że w kwestii finansowej nie zamierzam za bardzo szaleć - no może odrobinę :)[2011-05-26 06:04]

obcy91

Co do młynka, poleciłbym zainwestować, minimum te 200zł.
Na sandacze, szczupaki przydałaby się plecionka na szpuli a pod brzane żyłka 0,18/0,20.
Co do samych przynęt to jest ich mase, sandacz lubi oczojebne przynęty (pomarańcz,seledyn,biel,jakiś brokat) mówi tu o wszelkich kopytach,twisterach.
Co do woblerów fajne wobki ma Kenart  i tanie, miałem kilka razy sandała na nie a i szczupły lubi uwalić.
Podobno dobre są koguty ale nie łowiłem więc wypowiedź na ich temat zostawie innym.

Napisałem tak ogólnikowo ale mam nadzieję że ciut pomogłem.
[2011-05-26 08:01]

Shidu1988

Ja generalnie nie jestem przekonany do woblerów kenart   w zasadzie każdego co miałem musiałem sobie dopiero ustawić czasami zmieniałem im stery  Generalnie polecam Salmo bo zawsze chodzą elegancko  chociaż ja przeważnie łapie na Rapala X-Rap S 10cm S na czystą wodę i HH oraz CLN na syf . :D


[2011-05-26 09:52]

Ja ostatnio z woblerów szukam tylko rzemieślniczych samoróbek, z masówki polecić można woblery Siek-M, Gloog, Wobi, no i oczywiście czarny koń - nie Salmo ani Rapala, tylko Dorado właśnie.
Gumy to Mann's, Relax z klasyki, a z alternatywy Savage Gear. Wahadła to dla mnie ciągle Polsping, obrotówki HRT (Dragon) i Aszychminki. Kiedyś dodał bym jeszcze Mepp's, ale jedyna rzecz jaka w nowych Meppsach została po dawniejszych, to cena.
[2011-05-26 10:53]