Zaloguj się do konta

Zestaw spiningowy na sandacza i szczupaka

utworzono: 2011/03/19 12:58
radziszek

Witam. Skompletowałem sobie zestaw spiningowy ( jeszcze nie zakupiłem) którym zamierzam łowić szczupaki i sandacze.

Wędka Millenium Pike 2,7m 10-35g

Kołowrotek Shimano Twin Power 1500 XT-RB

Moimi łowiskami bedą Domaniów k/Radomia, Rzeka Radomka, Wisła. 

Czy ten zestaw jest odpowiedni na takie wędkowanie czy może polecicie coś innego ( waszym zdaniem lepszego - sprawdzone w praktyce) w tym przedziale cenowym, około 600zł. Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

[2011-03-19 12:58]

gaudi xxxx

Kołowrotek zdecydowanie nie nadaje się na sandacze!!!!!,jest zbyt mały,z tego co się orientuję,wchodzi na niego około 170 metrów 0,18.Kołowrotek na Wisłę musi znosić i wytrzymywać duże przeciążenia...za tą kasę kup sobie Spro Red Arca model 10400....po prostu świetny kołowrotek i tyle.Jeśli chodzi o wędkę to sam używam takiej samej tylko że dłuższej(dł 2,9metra) i taką długość Ci polecam.Do tego dokup sporo gum mannsa(predatory) i relaxa w kolorach seledyn,marchewka,perła-dorzuć główki gamakatsu,mustad,lub owner w ciężarach od 10 do nawet 50gram(gdy łowi się w głębokich rynnach z bardzo szybkim nurtem),do tego kilka smukłych podłużnych woblerków od 9cm w górę(przydadzą się do łowienia w nocy na rafach i rozmytych opaskach-polecam rapale original,salmo stinga,dorado clasic)-i możesz uderzać nad królową polskich rzek...połamania kija
[2011-03-19 13:15]

ryukon1975

Mam dwa kołowrotki Shimano Twin Power 2500 XT-RB ,nawet te są według mnie stanowczo za małe do szczupakówki,łowię na nie klenie,jazie i okonie na małe przynęty.Do tego typowo szczupakowego kija musisz poszukać coś większego co lepiej będzie sobie radzić z większymi i cięższymi przynętami.Do tego cięższy kołowrotek wyważy ten kij.
[2011-03-19 13:46]

Ja na wiślanego sandała to nawet kupiłem morską odmianę Daiwy Exceler Z 4000 bo Spro Redarc 10400 był trochę za słaby w nurcie przy główkach 35-50g. Kołowrotek masz stanowczo za mały a na Wisłę trzeba używać 4000. Reszta jak już Koledzy powyżej napisali. PS. te 6 stów to ma być tylko na kręciołek czy na cały zestaw? Bo kija akurat masz całkiem odpowiedniego do główek max.35 g [2011-03-19 14:04]

radziszek

Na cały zestaw mam 600 zł. Szukałem w necie info o tym kołowrotku SPRO. Ma bardzo dobre opinie.  [2011-03-19 17:43]

zander88

zobacz sobie kołowrotek shimano catana 4000 mi sie super sprawdza masz do wyboru wersje z przednim lub tylnim chamulcem
[2011-03-26 17:26]

radziszek

Zander88 a ten Schimano Catana 4000 na Wisłę będzie dobry ? [2011-03-29 09:53]

czerwcowy0520

Jeśli chodzi o kołowrotek i to na Wisłę to zapomnij o Catanie...tak jak koledzy radzą pomyśl o SPRO Red Arcu, albo Team Dragonie fd9xx (xx-rozmiar). Co do kijka to myślę że na szczupakach się sprawdzi napewno, nie wiem jak z sandaczem bo kijek ma szybką akcję, a tutaj potrzebna jest ekstremalnie szybka żeby odpowiednio zareagować na delikatne brania z których sandacze słyną. Sam jestem na kupnie kijka i mnie zainteresował Jaxon XT-Pro Fast Tip Spin 2,7, 10-35g. Tyle że ja myślę bardziej w kierunku sandałów...
[2011-03-29 17:16]

miejscowy

http://allegro.pl/kolowrotek-shimano-twin-power-4000-xt-rb-i1525169546.html
WITAJ czerwcowy  ORAŁEM TYM MŁYNKIEM PRZEZ DWA LATA - GŁÓWNIE SANDACZE I SZCZUPAKI, MOIM ZDANIEM WARTO. SPORO WYTRZYMAŁ , SPRAWIŁ SIĘ NA DUŻYCH OKAZACH.DECYZJA JEDNAK NALEŻY DO CIEBIE. NIE WIEM ILE KOSZTUJE KIJ , ALE POWINIENEŚ SIĘ ZMIEŚCIĆ W PRZEZNACZONEJ KWOCIE [2011-03-29 18:02]

miejscowy

PISAŁEM DO KOLEGI RADZISZEK, ALE CHYBA NIC SIE NIE STALO , ZE PRZYWITALEM CZERCOWEGO 0520.PRZEPRASZAM ZA GAPIOSTWO. KŁANIA SIĘ CZYTANIE TEKSTU ZE ZROZUMIENIEM HA HAOCZYWIŚCIE MÓWIĘ O SOBIE. [2011-03-29 18:07]

czerwcowy0520

Kolega miejscowy posiada sprzęt Shimano więc można mu zaufać, Twin power to już konkretny sprzęcik, aczkolwiek jesli zdecydujesz się na SPRO lub TD zostanie CI jeszcze kaska na jakąś konkretną plecionkę:) ale to już decyzja należy do Ciebie:)
[2011-03-29 19:33]

radziszek

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc. Zdecydowałem się na Wędka Millenium Pike 2,9m 10-35g i kołowrotek Spro Red Arc Tuff-Body 10400. Pozdrawiam  [2011-04-07 18:57]

No i przyznam szczerze, iż wybrałeś całkiem dobry sprzęcik. W szególności jeśli chodzi o kręcioła ale jak już pisałem na bardzo ciężkie łowienie mam bardzooo mocny kręcioł Daiwę Exceler Z 4000. Poza tym ja wolę krótsze kije bo u mnie na Wiśle ryby stoją najczęściej do 30m od główki więc dalekie rzuty nie mają sensu. Ale każdy dostosowuje sprzęt pod siebie. Teraz mogę życzyć Tobie powodzenia. [2011-04-07 19:23]

JakubUrsynow

Ja na wiślanego sandała to nawet kupiłem morską odmianę Daiwy Exceler Z 4000 bo Spro Redarc 10400 był trochę za słaby w nurcie przy główkach 35-50g. Kołowrotek masz stanowczo za mały a na Wisłę trzeba używać 4000. Reszta jak już Koledzy powyżej napisali. PS. te 6 stów to ma być tylko na kręciołek czy na cały zestaw? Bo kija akurat masz całkiem odpowiedniego do główek max.35 g

Kolego, wart jest ten Exceler Z tej kasy jaką za niego chcą? Jak się mlynek spisuje?
[2011-04-09 11:52]

Ja na wiślanego sandała to nawet kupiłem morską odmianę Daiwy Exceler Z 4000 bo Spro Redarc 10400 był trochę za słaby w nurcie przy główkach 35-50g. Kołowrotek masz stanowczo za mały a na Wisłę trzeba używać 4000. Reszta jak już Koledzy powyżej napisali. PS. te 6 stów to ma być tylko na kręciołek czy na cały zestaw? Bo kija akurat masz całkiem odpowiedniego do główek max.35 g

Kolego, wart jest ten Exceler Z tej kasy jaką za niego chcą? Jak się mlynek spisuje?

Młynek to wręcz potęga więc na moje dość wysokie wymagania spełnie je w 100% i sądzę, iż spokojnie wart jest tych 7 stów jak nie sporo więcej. Nawój plecionki bardzo dziwny ale jest to spowodowane szpulą ABS. Po prostu linka nie jest idealnie równo ułożona lecz przy górnym rancie szpulki jest jej trochę mniej ale przez to ona się w ogóle nie plącze a rzuty są dłuższe, niewiele ale zawsze. Mechanizm chodzi dość miękko ale czuć tą moc przekładni. Jedynie do czego mogę się trochę przyczepić to krótkie skoki hamulca. Przyzwyczajony do Spro jak trochę dokręciłem go to się okazało, iż mam go prawie skręcony na maxa:) Tu trzeba sie przyzwyczaić. Poza tym za wiele nie mogę Tobie napisać bo ten kręcioł był ze mną parę razy nad wodą i to na testach a nie prawdziwym łapaniu. Inną sprawą jest to , iż ten model jest nowością na ten rok więc nie ma jeszcze o nim opinii. Ale sprawdzając magazyny Fishing-martu i bass-sklep okazało się , że już ich nie mają. Co oznacza, że kręcioły te są chodliwe. Moim zdaniem jest o niebo lepszy niż w podobnej cenie Shimano Stradic 4000, a dorównuje Twin Powerowi- tylko , że ten kosztuje nawet 1300 PLN!

[2011-04-09 12:28]

JakubUrsynow

Mówisz, że lepszy od Stradica? Właśnie się do Stradica FC przymierzam (tylko 2500) i już jestem prawie zdecydowany (Serwis w Polandii i Made in Japan) ale Exceler Z też mi chodzi po głowie. Stradikiem kręciłem i na sucho baaardzo mi się podobał.
Co do sklepu - w BASS'ie często jest tak, że mają coś na stronie a w sklepie nie (chociaż to jedyny mankament bo to fajny sklep).
Wychodzi na to, że muszę sobie Excelerm pokręcić:]
[2011-04-09 13:31]

Co do porównania tych dwóch kręciołów to Stradic faktycznie pracuje ciut płynniej ale mi chodzi o wytrzymałość na przeciążenia i tu na bank mocniejszy jest Exceler Z, a bawiłem się oby dwoma ale w wersjach 4000. Poza tym ta Daiwa ma wszystkie 7 łożysk całkowicie zabezpieczonych przed korozją, a Stradic nie. Generalnie + Stradica to trochę lepsza praca ale słabiej wypada przy przeciążeniach-Exceler ma mocniejszą przekładnię oraz w łóżyskach a to najważniejsze sprawy. Dla mnie kręcioł nie musi chodzić jak masełko lecz ma być wytrzymały. I jak chcesz kupić coś do ciężkiego spina to zapomnij o Stradicu 2500 czy innym kręciole o tej wielkości bo jest za mały i słaby. Tu musi być 4000. [2011-04-09 14:22]

JakubUrsynow

Nie, nie:) Do ciężkiego spina mam Stradica 4000FE, szukam czegoś pod kijek do 18gram. Tak czy siak, dzięki za info.
[2011-04-09 14:47]

To zmienia postać rzeczy. Ale i tak odradzam Tobie Stradica, jest za drogi w porównaniu do wykonania i tego co sobą prezentuje. Wolałbym coś o podobnych paramertach użytkowych ( tak, tak, Stradic jest porównywalny ewentualnie może trochę lepszy od Spro ale o ile droższy) a tańszego, czyli Spro Red Arc 10200 lub 10300 i jeszcze zostanie Tobie kupa kasy na inne pierdołki. Przemyśl to jeszcze raz bo wg mnie szkoda kasy na to Shimano. [2011-04-09 15:05]

JakubUrsynow

W Askari.pl można go wyjąć za 600pln tylko nie mają na razie na stanie, trzeba czekać na pakę z Niemiec. Sklep ma na forum dobre recenzje.
No i Shimano Technium 3000SFB do wyjęcia mam za niecałe cztery stówy.
Nie powiem, dylemat jest.
[2011-04-11 10:35]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia