Zestaw spiningowy-proszę o porady.

/ 8 odpowiedzi

witam . ostatniego czasu polubiłem spining . czy moge prosić o rade dotyczącą wędki  ( długość ciężar wyrzutu ) jaka żyłka najlepsz czy plecionka . dzieki

 

u?ytkownik32263


Kolego napisz coś więcej bo na spina można łowić i wzdręgi i sumy. (2011/05/17 19:48)

marcinek198030


witam . ostatniego czasu polubiłem spining . czy moge prosić o rade dotyczącą wędki  ( długość ciężar wyrzutu ) jaka żyłka najlepsz czy plecionka chodzi ni o szczupaka okonia

(2011/05/17 19:52)

u?ytkownik36310


Dla początkującego.
Młynek wielkosci 3000 z przednim hamulcem- ideał. Inne tez dopusczalne, ważne żeby nawijał ładnie żyłkęWędka cw 5-25 (240-270) nie więcej nie mniej. Dasz radę łapać bocznym, lekkimi główkami, jak i obłowisz podwodne górki 20 gramowymi główkami.Na wędce nie oszczędzaj, mój pierwszy spin to dragon destiny, odkładałem całe lato ale nie żałuje zakupu. Żyłka. Na początku żyłka, ze względu na to, że plecionka nie nadaje się do wszystkich przynęt. Nie połowisz sobie plecionką i obrotówką, czy wachadłem ze względu na skręcanie się żyłki. Z czasem jak kupisz drugi zestaw, możesz sobie zabierać jeden kij z plecionką drugi z żyłką.  (2011/05/17 20:03)

Barti Gie


Witam, jako że również niedawno zacząłem przygodę ze spiningiem, gdzie też nastawiam się głównie na okonia \ szczupaka, napisze Ci jaki zestaw ja wybrałem. A więc wędzisko Mikado Sensual Ultra Light Spin do 17gr, kołowrotek Mikado Golden Lion 2006FD, żyłka na jaką łowie to Dragon Millenium Okoń średnica 0,22. Łowie głównie na przynęty gumowe, przeważnie małe 4-8 cm z główkami 4-6 gr. Mimo że Spinninguje od 2-3 tyg, to juz na koncie mam bolenia, 2 szczupaki i kilka okoni. Pozdrawiam Barti Gie (2011/05/17 20:07)

u?ytkownik36310


Jeśli oczekujesz konkretnych modeli to proszę, opiszę Ci 3 moje zestawy =)1. Konger WC tango 270 1-10g + jaxon penax pxl 100 (z myślą o paprochu ale też jazio/kleniu) Wędka super, kołowrotek jak na jaxona spisuje się doskonale, używam go również przy bolonce i tam tylko pierwotnie miał siedzieć. Tylny hamulec hmm. Jakoś przełknę.2.Konger Vectron 2.40 5-25 + DAM jakiś stary model, chyba podróbka ;) Kijek nieosiagalny, kupiłem go za 60 zł na all wraz z poprzednim ;) Uzywam go (za dużo powiedziane bo był dopiero raz na łódce) do błystek, na kołowrotku jest żyłka i dlatego.3.Dragon Destiny 245 5-25 xfast + jaxon express spin 300. znowu jaxon ;) Wygrałem go na zawodach, to niech już zostanie. Nawinięta plecionka, kij stosuję raczej do opadu, ze względu na to, że to x-fast. Branie nawet krótkiego sczupaczka przy plecionce i tym kiju to takie łubudu na dolniku, że nawet nie spodziewasz sie takiego uderzenia ;) 
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z wszystkich tych zestawów, nie ma tutaj co prawda jednego uniwersalnego, ale są 3 ukierunkowane ;) Wystarczy poszukać na all i znajdziesz okazje. Za pierwsze 2 kije zapłaciłem niecałe 200 zł. Wiec szukaj ;) nie musisz kupic odrazu do każdego kija kołowrotka, mozesz miec przeciez 2 szpule a młynek zmieniac podczas wyprawy ;) (2011/05/17 20:28)

rungem


Jak wyżej kolega napisał kijek od 240 do 270. Ja bym polecił bardziej kijek 240 łatwiej z nim poruszać się po brzegu, między krzakami itp. C.w do 30g spokojnie wystarczy i na okonia jak i ładnego szczupaka. Kupiłem niedawno kijek Shimano Vengeance jak na razie fajny kijek (nie za drogi) pare rybek już było. Na kołowrotku raczej też bym nie oszczędzał, w spiningu kołowrotek ciągle pracuje, musi pracować płynnie, bo inaczej dupa, a nie łowienie. (2011/05/17 20:31)

rafall


ja osobiście używam wedziska 270 cm ciężar 8-25 jak dla mnie wystarczy bo nie spodziewam się jakiegoś potwora w naszych "wspaniałych wodach PZW" żyłkę stosuje 0,18 do 0,22 a co do producentów to najlepiej jak sam do ręki weżmiesz i sobie "pomacasz" (2011/05/17 20:33)

rungem


Zapomniałem jeszcze o lince. Ja na początek poleciłbym ci żyłkę. Lepiej amortyzuje wszystkie odjazdy ryby. Delikatne brania słabiej odczówalne, ale co zrobić, coś za coś. (2011/05/17 20:39)