Zaloguj się do konta

Zestaw Robinson xenon jig master i shimano alivio

utworzono: 2011/02/14 12:23
bodziowaty

Witam chcę zacząc przygodę z wędkowaniem potrzeba pobycia trochę w ciszy i samemu :) Kuzyn polecił mi na początek kija robinson xenon jig master 270cm 7-20g i kołowrotek shimano alivio 2500fb jak myślicie ?? nie chcę wydac za dużo kasy na poczatek bo nie wiem jak to będzie z moim słomianym zapałem i czasem , jeździł będę pewnie sporadycznie w ciepłe dni chyba ,ze załapie bakcyla :) co polecicie w m/w tej cenie ??
[2011-02-14 12:23]

Raziel

hmmm to zależy w jakiej cenie za kij i kolowrotek zalezy gdzie bedzie lapasz i na jakie ryby sie nastawial podaj wiecej szczegolow czy lowisz na rzece czy na jeziorze i jakie ryby Cie interesują i do jakiej kwoty chcesz ten sprzet kupic

:)

[2011-02-14 13:31]

bobus86

Witam chcę zacząc przygodę z wędkowaniem potrzeba pobycia trochę w ciszy i samemu :) Kuzyn polecił mi na początek kija robinson xenon jig master 270cm 7-20g i kołowrotek shimano alivio 2500fb jak myślicie ?? nie chcę wydac za dużo kasy na poczatek bo nie wiem jak to będzie z moim słomianym zapałem i czasem , jeździł będę pewnie sporadycznie w ciepłe dni chyba ,ze załapie bakcyla :) co polecicie w m/w tej cenie ??

ten kijek bedzie dobry do spiningu.zalezy jakimi metodami chcesz lowic i na jakich wodach?stojece czy rzeki napisz wiecej szczegolow [2011-02-14 13:47]

bodziowaty

i rzeki i stawy a metody jeszcze nie wiem jeszcze nie łowiłem kiedys pare razy z ojcem dpiero kartę wędkarską zrobiłem i chcę zacząc wie metody jeszcze nie znane mi
[2011-02-14 14:39]

kaziks403

Witam.
Bodzio...aby Ci doradzić musimy mieć podstawowe dane. Pierwsze, czy będziesz chciał łowić ze spławikiem czy na grunt, czy na spinning ? Nie ma wędki do wszystkiego.Drugie - jakie rybki chcesz poławiać? Z tego co pisałeś rozumiem że to i płoteczki, leszczyki i inna jeziorowa "drobnica".Po trzecie - kasa. Z tego co piszesz to jak najmniej, bo możesz się rozmyślić co do wędkarstwa.
  Jeżeli zgadzasz się z moimi domysłami, to czekam na odpowiedź napytanie pierwsze.
  Pozdrawiam

[2011-02-14 17:36]

bodziowaty

witam dobre pytanie, a więc tak łowić chcę najbardziej bo u nas dużo okonie , leszcze, jest też trochę płoci i karasi, ale chciałbym też połowić np szczupaki, brzany , z tego co widzę jak ojciec łowi to duzo okoni i leszczy wozi i płocie , jest też sandacza troche a łowic będę pewnie na spining , boczny trok, chciałbym spławik ale to inna wędka i inny temat narazie spining bo ojciec z wujkiem tak łowia , temat kasy : narazie duzo nie chcę wydac mam ojca ona ma sprzętu więc posiłkował się będe od niego ale kija na spining i kołowrotek i woblerki itp będę kupował swoje , na 70% nastawiam się na okonia (smaczna rybka)
[2011-02-15 08:53]

kaziks403

Witam.

Bardzo się cieszę, że chcesz rozpocząć przygodę z wędkarstwem. Smuci tylko fakt, początkowego podejścia. Wiem, że okoń ma smaczne mięso, ale też bardzo i to bardzo długo rośnie. Jeżeli myślisz o zabraniu czasami okonia powyżej 35-40cm to OK. Ale jeżeli to ma być rzeźnia 15-20 cm pasiaków, to już mi żal.

Wracając do wędki.

Na okonia stosuje się przeważnie delikatne spinningi tzw. wklejanki o długości 2,40, 2,60 i ciężarze wyrzutu do 15g. Firmy popularne, które polecę: Daiwa, Dragon, Shimano, Konger, Jaxon, Robinson.

Każda z tych firm produkuje wędki tanie (nie zawsze złe) i wędki drogie (nie zawsze dobre).

 Większość wędkarzy(zwłaszcza młodych) poleca przeważnie wędki które posiada, a na rynku wybór jest ogromny. A WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

PS. Jak tylko możesz, zmień nastawienie do wędkarstwa. Nie smaczne mięso- ale fajny, aktywny sposób spędzania czasu wolnego, kontakt z przyrodą i jej ochrona w miarę możliwości.

 

Pozdrawiam i życzę "połamania kija"

[2011-02-15 09:28]

bodziowaty

Żle napisałem :) przepraszam z wędkarstwem chce zacząc przygodę w 99% po to aby odpocząć od natłoku spraw ,mam ochote uciec na weekend z domu i posiedzieć w ciszy i spokoju bez spraw i telefonów (prowadzę własną działalność) i wędkowanie myśle by mnie trochę wyciszyło widzę jak ojciec a co do okoni to brałbym tylko duże okazy , ojciec nawet by nie pozwolił na zabranie małych rybek , a przeważnie wypuszczał będę , to tylko jak piszesz kolego aby spędzić miło i aktywnie czas, marzy mi się zabrać syna i posiedzieć cały dzień masakra jak dla mnie marzenie i myślałem ,ze nie osiągalne ze względu na mój słomiany zapał i brak czasu ale dla siebie też trzeba robić coś dobrego :) dzieki kolego a sprzęt chyba się zdecyduje na robinsona i kołowrotek shimano jak pisałem ale jeszcze dam znać
[2011-02-15 09:34]

kaziks403

Jak chcesz zabrać syna, posiedzieć, odpocząć z rodziną - to raczej spławik lub gruntówka. Spinning w większości polega na brodzeniu w wodzie, a i samo rzucanie przynętami nie sprzyja obserwacji zachowania latorośli. A nad wodą nie ma nieodpowiedzialności.
Pozdrawiam [2011-02-15 09:45]

bodziowaty

wiem wiem , spławik też będzie :)
[2011-02-15 11:37]