Zestaw na okonia-wklejanka?

/ 14 odpowiedzi / 2 zdjęć
Hej powiedzcie mi jaka jest różnica między wklejanką a zwykłym spinningiem? Chce kupić dobry kij na okonia może jakimś szczęściem szczupak ale mam tylko miejsce na okonia. Wyrzut chciałbym jak najmniejszy myślałem żeby może z 1-6 g? Będę zarzucał obrotówkami po 3 g paproszkami z głókami jigowymi po 1 g 2 g. Cena tak żeby sprzęt mnie nie zawiódł. Nie będę łowił bocznym trokiem. I może od razu kołwrotek i jaka żyłka czy plecionka i na przypon tak samo.
ryukon1975

Dla Twoich potrzeb polecam Dragon Nano Lita XT80C Spinn cw 1-10 g, długości 2,13 m lub 2,35 m do wyboru. Dodam że nie jest to wklejka.
https://www.wedkarski.com/wedki/8786-wedka-nano-lite-xt80c-dragon.html#gal1/0/
Używałem trochę cięższej wersji kija z tej serii na rzekach i spełniał moje oczekiwania.
https://wedkuje.pl/n/dragon-nano-lite/96662 (2018/09/01 09:59)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

barrakuda81

W jakim budżecie masz zamiar się zmieścić i ile na co? Jeżeli woda pozwala i masz zamiar łowić tak lekko jak opisałeś dobrze przemyśl wybór kija bo można "przestrzelić". Co do linki to po co się ograniczać? Dwie szpule żyłka i plecionka i dopasowujesz się do własnych upodobań i potrzeby chwili na łowisku. (2018/09/01 13:06)

Rotkanek

Trochę sprecyzuję jezioro jest wolnostojące bez większych fal okonie mam do 700 g może. Cena chciałbym jak najtaniej może 200 300 złoty? I od razu jaką żyłkę i plecionkę, od razu kupię to i to. No i oczywiście kołowrotek.. (2018/09/01 19:25)

SK Karas

Wędzisko mogę ci polecić takie https://topfish.pl/product-pol-100037969-DAM-Wedka-EFFZETT-Perch-Special-2-30m-1-6g.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&curr=PLN&gclid=CjwKCAjw8ajcBRBSEiwAsSky_X3WsG7o2pL2Ebdmfo7hk_vhDxxxV1ZOBd70GL9c1J8DcNcntoo2PhoCoUkQAvD_BwE#tabs_58676 Sam nie łowię dużo na spinning ale to wędzisko ma dobra opinię wsród moich znajomych w kwesti kołowrotka za dużo ci nie pomogę ale jak chcesz to sprawdź tą propozycję "spro passion 730/740" podobno sprawdza się przy połowach okoni. (2018/09/01 21:07)

Rotkanek

A co byście powiedzieli o takim wędzisku EFFZETT - PERCH SPECIAL 1-6G - 1,90M                           https://www.fishingstore.pl/product-pol-8173-EFFZETT-PERCH-SPECIAL-1-6G-1-90M-uniw.html?gclid=Cj0KCQjwlK7cBRCnARIsAJiE3MhpaJTjNzc7NXmllFF-VEXbSiwIsLWu295vVCEliK0D867Hox46HZgaAsU1EALw_wcB Tylko że chce nawet blaszki 6 g czyli muszę kupić do 10 g cw chyba? (2018/09/02 20:10)

barrakuda81

Nie miałem tej wędki w ręku więc trudno o konkrety z mojej strony ale...
Będziesz łowił tylko z łódki czy także z brzegu? Moim zdaniem przykrótko.Oczywiście co kto lubi ale uważam że 1.98 m to minimum absolutne.Proponowałbym jednak coś ponad 2 m.Błystki jednak po 6 gram...Obrotówki oczywiście jak rozumiem.Dodaj opór paletki i trzeba szukać czegoś troszkę mocniejszego.W takim przypadku kij do 10 gram może być odpowiedni.Ja kijem do 5 gram czasem obsługuję nawet wirówkę trójke w stojącej wodzie a ta waży 6 g i paletka comet wiec opór niemały.Daje rade ale to juz górna granica i o wiele bardziej komfortowo łowi się dwójką i niżej.Większa błystka to także większa kotwiczka, trzeba mieć ja czym wbić w pysk ryby.Niby okoń to nie sandacz i raczej się zatnie ale trzeba mieć czym pociągnąc. (2018/09/02 20:29)

Rotkanek

Będę łowił tylko z brzegu. (2018/09/02 21:06)

barrakuda81

Mnie z brzegu wystarcza 2.05 m ale zależy czy są rośliny przy brzegu itp.1.90 to troche za krótko wg mnie. (2018/09/02 21:19)

Rotkanek

Zdecydowałem się. Dziadek dał mi kołowrotek rileh rex 64 bo ma 2 i mogę na nim łowić ile chce. A kij mam od mopa drewniany. Dziadek przelotki mi doczepił, żyłkę na kołowrotek i poszłem łowić. Na początku kilka zarzótów nic. Po kilku zarzuceniach bomba kilkanaście okoni, po 1 godzinie cała siata była, jakiś wędkarz podszedł do mnie i nie wiedział co się dziejie. Ja wam podziekuje za kije po kilkaset złotych które przy wyrzucie mogą się zepsuć a an holu ryby kilka kg to nie ma szans. Temat zamknięty wędkę i kołowrotek mam. (2018/09/03 20:06)

Sith

"Łowić każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej..." (2018/09/04 06:42)

Sith

#Rotkanek, rozproszę Twoje obawy dotyczące zgrożenia zniszczeniem lekkiego wędziska podczas holowania. Kolega spinningiem do 5g bez szczególnych zagrożeń wyholował karpia 53cm. (2018/09/04 07:18)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

barrakuda81

Albo chcesz wędkę specjalistyczną ,pod malutkie przynęty, dedykowaną okoniom albo tzw. miecz teutoński co nie kucnie nawet pod póltorametrowym sumem...Może ten kij od mopa będziesz miał najbardziej uniwersalny:-))) Co do przyłowów to jak napisał powyżej Aleksander - nie ma strachu.Na moja okoniową wykałaczkę do 5 gram wyjechało już tyle różności że nie wiem od czego zacząć.Parę karpi w podobnym rozmiarze jak wyżej, szczupaki do 70 cm, wymiarowe sandacze, ładne klenie, jazie , świnki nawet po pół metra w nurcie a w niedzielę leszczyk pod dwa kilo na cykadkę...Da się ale holować należy powoli ,ostrożnie i z głową. (2018/09/04 11:57)