Zestaw na bolenia-ocena

/ 14 odpowiedzi
Witam!Jak zapewne  każdy spinningista odliczam dni do maja jednak nie do szczupaków a do srebrnych torped.Mam pytanie czy to dobry sprzęt na bolka:Wędka Mistrall infiniy picker 300cm cw 30gkołowrotek selion forest 2000guma srebrna z czarnym grzbietem główka 15g
Jakub Woś

Witam!
Jak zapewne  każdy spinningista odliczam dni do maja jednak nie do szczupaków a do srebrnych torped.
Mam pytanie czy to dobry sprzęt na bolka:
Wędka Mistrall infiniy picker 300cm cw 30g
kołowrotek selion forest 2000
guma srebrna z czarnym grzbietem główka 15g

A więc moim zdaniem:

Wędka którą wymieniłeś służy do połowu z gruntu. Nie jest to kij spinningowy. Na upartego da radę tak łowić ale to nie to.
Kołowrotek - nigdy takiego nie używałem ale sądząc po cenie, przeznaczeniu i materiałów z jakich został zrobiony nie porzucasz nim długo.
Guma - bolenie zazwyczaj łowi się na woblery, blaszki, obrotówki. Wszelkie przynęty uklejo podobne. Na gumy oczywiście też można ale wiosenny boleń raczej żeruje przy powierzchni i 15g główka może zbyt głęboko pracować.
(2016/01/08 19:41)

ryukon1975

Z wymienionego przez Ciebie sprzętu tylko przynęta/guma z główką nadają się do połowu bolenia. Wędzisko i kołowrotek są całkowicie nie na bolenia. (2016/01/08 19:49)

Elolelo

A więc moim zdaniem:

Wędka którą wymieniłeś służy do połowu z gruntu. Nie jest to kij spinningowy. Na upartego da radę tak łowić ale to nie to.

Wiem że wędka jest na grunt ale na bolenia lżejsza wędka nie będzie chyba dobra. (2016/01/08 19:57)

Elolelo

A więc moim zdaniem:

Czytałem na innym forum że wędka na bolenia to cw 20g-40g (2016/01/08 20:02)

Elolelo

Sprzedawca ,u którego kupiłem tę wędkę powiedział iż będzie dobra na lżejszy grunt i cięższy spinning. (2016/01/08 20:08)

MARCIN CK

Życzę sukcesów w połowie boleni. (2016/01/08 20:18)

wirefree

Na te gume to jakis slepy Bolen pewnie sie zlapie. (2016/01/08 20:44)

Jakub Woś

Na te gume to jakis slepy Bolen pewnie sie zlapie.

Jeszcze trochę o boleniach się dowiesz
(2016/01/08 22:26)

Jakub Woś

Sprzedawca ,u którego kupiłem tę wędkę powiedział iż będzie dobra na lżejszy grunt i cięższy spinning.

Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Łowienie pickerem boleni nie jest niemożliwe ale to wedka przeznaczona do innej metody. W łowieniu boleni ważny jest zasięg rzutu. Dlatego przydaje się wędka spinningowa. W pickerku nie ta akcja nie to ugięcię no i przelotki. Więcej i mniejsze w pickerze co skróci rzuty
(2016/01/08 22:31)

Skibek20

Czytałem na innym forum że wędka na bolenia to cw 20g-40g 

Ja z powodzeniem łowię wędką do 21g i wydaje mi się, że większe cw nie jest mi potrzebne. Ale to w głównej mierze, zależy od przynęt na jakie łowisz. Gumą z 15g główką możesz spokojnie łowić kijem do 20g czy też 25g. Kup lepiej spinning w maxie do 30g. Długość to od 2,70 do 3,00 Uwierz mi, więcej nie trzeba, a wędek w tym przedziale jest multum! w różnym przedziale cenowym. Picker będzie w tym wypadku kiepski, więc odradzam. Kołowrotek w rozmiarze 2000 na bolenia to też kiepski pomysł. Zajedziesz go w niecały sezon to raz, po drugie ręka Ci odpadnie. Jak wiesz, czasami trzeba szybciej przykręcić, a tak małym kołowrotkiem będzie to niemożliwe. Poszukaj coś w rozmiarze 4000 z przełożeniem minimum 5,1;1 lub coś w rozmiarze 3000 z przełożeniem 6,2;1. Jak chcesz mogę Ci podesłać kilka propozycji. Na jakiej rzece masz zamiar łowić te bolenie? 

(2016/01/27 03:55)

Sith

Sprzedawca ,u którego kupiłem tę wędkę powiedział iż będzie dobra na (...) cięższy spinning.

Idź oddaj to wędzisko i kołowrotek i powiedz temu sprzedawcy, że jest "cięższy idiota". ;>
Jak radzili koledzy - kij spinningowy (tradycyjny, bez wklejanej szczytówki) 300cm, CW 5-20g. Kołowrotek w rozmiarze 3000 i przełożeniu 6,2:1. Taki zestaw skompletujesz w cenach od 200.- (przeciętny) do 500.- (dobry) zł. Przynęty to uklejopodobne woblery SALMO Thrill i wahadłówki SPINEX Krocodille, Pjevs, POLSPING Makrela, Perkoz, Wydra.
(2016/01/27 05:50)

borys1402

Oj chłopaku,chłopaku,boleń to nie jest taka prosta sprawa jak ci sie wydaje!(guma srebrna z czarnym grzbietem główka 15g)??? (2016/03/04 19:18)