Zaloguj się do konta

Zestaw na kulkę

utworzono: 2013/09/18 17:30
geopark

Witam wszystkich.Koledzy wedkarze chciałbym się Was poradzić,czy dobrze zamontowałem swój zestaw włosowy.Dodam,że wędkuję już dość długo, ze 20 lat:D Jednak dopiero teraz szczególnie zacząłem interesować się kulkami i karpiowaniem. Ale do rzeczy....Chodzi mi mianowicie o stoper powyżej ciężarka przelotowego.Powoduje on,że cały zestaw jest dość "sztywny" ...Czy karp nie ma problemu z uciągnięciem takiego zestawu,który stawia opór? W końcu ciężarek 80-100g nie jest taki lekki:) Czy bez tego stopera zestaw ten nie spełniałby swojej funkcji? Dodatkowym obciążeniem jest także swinger. Proszę o ustosunkowanie się do moich wątpliwości i o radę. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
[2013-09-18 17:30]

JKarp

CześćJeśli zestaw przelotowy to bez stopera. Jakby jedno drugiemu przeczy.Karp bez problemu pociągnie ciężarek 100 g.
JK [2013-09-18 18:33]

cebullos

kolego ja łapie przeważnie na sztywno (samozacinający) z ciężarkiem 120gr i uwierz mi że karpiki poniżej kilo nie raz tak 'wyjeżdżają' żyłką z wolnego biegu że wydaje się jakbym 5cio kilówkę złapał :)
[2013-09-20 16:13]

figo1231235

ja stosuje bezpieczne klipsy i ciężarki od 80 gram do zestawów
[2013-10-11 18:29]

daro22

Mimo,ze tez dopiero teraz te karpiowanie wciaga mnie coraz mocniej i doswiadczenia mam nie wiele to powiem Ci,ze zazwyczaj stosuje zestawy samozacinajace z obciazeniem 80gr.i kilka razy lowiac na gotowana kuku swinger przywalil do wedy az milo,co prawda odjazdu nie bylo ale na koncu niespodzianka...leszczyki po 30cm...tak,ze rybki nie maja nic przeciwko takim wynalazka.Odkad mialem pierwsze branie na taki zestaw,zapomnialem co to zestaw przelotowy:)Powodzenia...:) [2013-10-11 19:00]

daro22

Odpowiadajac na zadane pytanie bardziej tresciwie to zbudowales zestaw samozacinajacy i jest ok.jak na poczatek karpiowania,wielu wedkarzy zaczyna podobnie.Wglebiajac sie w sztuke karpiowania zaczniesz montowac inne zestawy,ale do tego dojdziesz juz sam..Gdybys nie zamontowal stopera powyzej rurki mialbys zwykly zestaw przelotowy,ale o tym pisal Ci powyzej kolega JK.... [2013-10-11 19:13]