Zestaw na śledzia

/ 5 odpowiedzi / 2 zdjęć
Czesc.
Teraz całe wakacje będę na Helu, więc chciałbym też troche pomachac kijem. Możecie mi koledzy narysowac w paincie mniej więcej jak ma wyglądac zestaw na śledzia? Myślałem, aby do żyłki głównej dac krętlik, potem dac przywieszke śledziową na agrafkę do tego krętlika, i do końcowej agrafki przywieszki dac cięzarek z zatopionym krętlikiem. Dobrze kombinuje?
Z góry dzięki :)
Połamania!
plotka97


Bardzo dobrze kombinujesz. Ze śledziami jest super zabawa. Kiedy byłem w Szwecji to najlepiej brały na przywieszki z Lidla (2013/06/25 20:59)

piotrek0402681


W wakacje to możesz pomarzyć o śledziu bo jest już dalej od brzegu a zaczyna brać o 1 maja do ok 30 maja jak ma tarło i są odp prądy morskie łowię je regularnie z synem patrz foty. Prędzej złowisz leszcza, okonia ,węgorza i czasami belonę ,fląderkę    (2013/06/25 21:13)

PatrykKaw


Oto i zestaw na śledzia  Świnoujście 1 maj 2013 r, jak jest go pełno to zwykły zestaw haki złote starczy .Obowiązkowo do ciężarka sznurek bo żyłka się przeciera - łączenie z żyłką głowną . (2013/07/19 20:34)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

PatrykKaw


Dobrze ci mój syn doradził ,sprawdzają się zestawy z dużymi złotymi hakami i świecącym koralikiem tzw, muszka. byłem z plaży w sobotę i jadę teraz trafiłem okonia 3 płocie 1 węgorza i leszcza  pozdrawiam Piotr   (2013/07/19 20:40)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

bosman-b1


Dobrze kombinujesz.W Świnoujściu się sprawdza od kilku lat. Dobre połowy są na przełomie kwietnia/maja(zależy od pogody),dobrze mieć na miejscu kogoś znajomego który cię poinformuje o braniach a zaczynają się różnie. W dobrym okresie możesz połapać nawet w przeciągu kilku godzin od cholery kilogramów. Śledź na wodach SUM-u ma wymiar 16 cm i można wziąć ze sobą 5 kg. Trzeba ze sobą mieć kilka zestawów śledziowych i ciężarków(grubych ze względu na dalekie wyrzuty) gdyż pod samym brzegiem(falochronem) jest do diabła zaczepów NIE WYCIĄGNIESZ WCZEŚNIEJ NA BANK MASZ PO KILKA HACZYKÓW(LUB CAŁYCH PRZYPONÓW) W PLECY! Szpagat lub sznurek(nie byle gówno) jest po to aby przypon śledziowy na kamieniach i innym duperelstwie się tak szybko nie strzępił(zaczepy,kamienie itp)wystarczy pętla 5-10 cm zaczepiona do ciężarka i krętlika na przyponie. Próbuj  a sam zobaczysz jaka jest z tego frajda. Połamania. (2014/02/01 23:55)