Zestaw na lód

/ 6 odpowiedzi

  • konto usunięte

Wędkarstwo podlodoweOkoń
witam:) mozecie mi polecić jakiś nie drogi sprzęt na lód? jak wybierać mormyszki i blaszki?z góry dzięki:) możecie podesłać jakieś linki
RuchPalikota2


witam:) mozecie mi polecić jakiś nie drogi sprzęt na lód? jak wybierać mormyszki i blaszki?z góry dzięki:) możecie podesłać jakieś linki

Ja też prosiłbym o to co autor :) (2012/12/16 18:56)

covent


No sprzęt podlodowy jest z natury niedrogi; kołowrotek 20pln, wędeczka 15pln kiwoki parę złotych, tańsze mormyszki też po kilka pln...W zasadzie do 100pln kupujesz kompletny sprzęt, oczywiście bez ubrania, sanek etc.

Po prostu idź do wędkarskiego a tam sprzedawca w 5 min dopasuje CI co trzeba. Żadnej filozofii.

(2012/12/16 20:20)

rawciu


witam:) mozecie mi polecić jakiś nie drogi sprzęt na lód? jak wybierać mormyszki i blaszki?z góry dzięki:) możecie podesłać jakieś linki


Tak jak mówi kolega.Najlepiej idź do sklepu wędkarskiego.Tam Ci doradzą.
Najlepiej też nie kupować na bazarze xd czy internecie.
A co do kolegi to odradzałbym mormyche.Bardziej proponowałbym blaszki ; ) (2012/12/16 20:32)

Draq


W internecie nie warto kupować? Kupiłem ostatnio zestaw za 280zł, w tym: krzesełko, świder tonar 15(+- 150zł) + 2kpl noży. 2 wędki + 2 kołowrotki + podpórki, 50 mormyszek i 35blaszek. Jak to sprzedałem w detalu to miałem jakieś 400zł więc właśnie w internecie są największe okazje. Wędka York za 16zł + konger nordic  za 20zł, jakaż żyłka 0,16 4zł i parę blaszek i masz zestaw do łowienia okoni. (2012/12/16 20:48)

adam091


Witaj postaram się pomóc a więc zacznijmy od początku:
Teraz mamy, lub nadejdzie lada chwila okres tzw. pierwszego lodu- na pierwszym lodzie TYLKO i wyłącznie blaszka. A mianowicie, zacznijmy od wędki do blaszek stosowane są (bynajmniej ja znam) dwa rodzaje wędek, z kiwakiem lub bez, wędzisko bez kiwaka ma pewne uchybienia nie pokazuje delikatnych brań czy muśnięć ryby oraz brań od dołu przynęty co za tym idzie  zanotujesz mniejszą liczbę brań. Proponował bym Tobie wędkę z wbudowanym kiwokiem jest to kijek o nazwie Mikado Merry go round ( sam taką wędkuje) co do żyłki proponuję średnicę od 0,12-0,16 (0,12 moim zdaniem wystarcza) i najczęściej napotkasz się z długościami na szpuli 25 lub 50 metrów, czas na kołowrotek moim zdaniem nie jest ważna firma lecz najistotniejsza jest praca hamulca ja posiadam Dragon magnum ice FD 410 (bardzo sobie chwale) co do blaszek i tutaj są różne upodobania na początek kup kilka rodzai,

A więc " na Blaszke"
Mikado Merry Go Round
Dragon FD 410
żyłka 0.12-0.16
i różne blaszki

Co do zestawu na mormyszkę kołowrotem może być taki sam jak podany powyżej, wędka krótsza niż na blaszkę wędki na mormyszkę cechują się tym że są krótsze jak na blaszkę i mają miejsce tuż za ostatnia przelotką na adapter z kiwokiem, co do kiwaka proponuje kiwaki plastikowe ( na allegro są koloru białego i z czerwonym oczkiem) żyłkę preferuje o średnicy 0,08 a co do mormyszek to  typowe sprawdzone wzory np. " wolframowa dyskoteka- przypomina kule dyskotekową) resztę powinien doradzić Ci sprzedawca w sklepie wędkarskim. Pozdrawiam i życzę mocnego lodu pod nogami :)))) (2012/12/16 22:02)

zbynio63


No sprzęt podlodowy jest z natury niedrogi; kołowrotek 20pln, wędeczka 15pln kiwoki parę złotych, tańsze mormyszki też po kilka pln...W zasadzie do 100pln kupujesz kompletny sprzęt, oczywiście bez ubrania, sanek etc.

Po prostu idź do wędkarskiego a tam sprzedawca w 5 min dopasuje CI co trzeba. Żadnej filozofii.


Uwaga!Niedrogi kołowrotek podlodowy to strzał w kolano!Na lodzie są zawsze ekstremalne warunki.Mróz,śnieg,woda z wywierconej przerębli.Zyłka do mormyszki to 0,10 mm,max 012 mm,Hamulec musi zadziałać w każdych warunkach.Prosty test-kołowrotek na 3-4 godz.do zamrażalnika i sprawdzić dzialanie hamulca.Inwestujesz w zezwolenia,poświecasz czas na dojazdy na łowiska i samo łowienie,wydajesz majątek na paliwo, a ryba życia zrywa się bo masz badziewie za 30 zł które na byle mrozie zamarza lub zacina się.Do tego wędka z miękką szczytówką która amortyzuje nagłe zrywy ryby.Jeżeli mormyszki wolframowe-to tolko z igielitem w środku(do przeprowadzenia żyłki)lub z tzw.fazką która przeciwdziała cięciu żyłki.Reasumując.Na kołowrotku,żyłce i miękkim kiju do połowu w zimie nie warto Oszczędzać.Wodom Cześć! (2012/12/18 15:17)