Zestaw na "bata"

/ 6 odpowiedzi
Witam chciałbym sprawić sobię bata na płoć,okonka, małego leszcza, karasie. Ile potrzebowałbym kasy i całkowity zestaw (co trzeba kupić )
poszukiwaczsandacza


Myślę, że taki średni bacik(np. Jaxona) coś w granicach 150-200zl, zylka, haczyki, splawik, drabinka, zaczep do bata około 30-50zl (2012/04/06 21:41)

89krzysztof


Na takie ryby nie trzeba amortyzatora. Bez problemu 2kg rybę wyciągniesz, jeśli zestaw będzie dobrze zmontowany i nabierzesz trochę wprawy.  (2012/04/07 09:55)

fishman13


AMORTYZATOR JAK NAJBARDZIEJ !!! NIGDY NIEWIESZ CO I KTO SIE KRECI KOLO HACZYKA ??? DLA PEWNOŚCI POLECIŁBYM CI ZASTOSOWANIE GO !!! (2012/04/07 22:10)

89krzysztof


A ja nadal uważam, że nie jest konieczny.Autor chce łowić mniejsze ryby, więc i zestaw delikatny. Jeśli przypłynie większy okaz, po prostu odpłynie z haczykiem, przypon się urwie. Ale bat zostanie w stanie nienaruszonym.  (2012/04/07 23:33)

Randal


A ja nadal uważam, że nie jest konieczny.Autor chce łowić mniejsze ryby, więc i zestaw delikatny. Jeśli przypłynie większy okaz, po prostu odpłynie z haczykiem, przypon się urwie. Ale bat zostanie w stanie nienaruszonym. 

Kolega ma rację amortyzator nie jest konieczny. W niektórych sytuacjach jest wręcz nie wskazany, na przykład zawody gdzie bat z amortyzatorem znacznie spowalnia wędkarza. Największą moją rybą złowioną batem był lin o długości 50 centymetrów i wadze 1850 gram. Bat z amortyzatorem jest pomocny w rzekach przy łowieniu dużych ryb.



(2012/04/07 23:44)