Zestaw na sandacza.

/ 10 odpowiedzi

Witam. Zbliża się 1 czerwca więc pora przygotować się do połowu sandokana.

Mam do Was pytanie z jakiego materiału i o jakiej długości oraz średnicy stosujecie przypon do zbrojenia martwej rybki na mętnookiego ? Czy lepsza cała rybka czy filet oraz w jaki sposób go zbroicie (kotwica czy pojedyńczy hak, przy głowie czy przy ogonie ) ?

Czy stosujecie jakieś sposoby by polepszyć pływalność trupka lub nadać mu bardziej intensywny zapach ?

Jakiej gramatury używacie obciążenie i jak je montujecie ?

I na koniec w który momęcie brania zacinacie, by cieszyć się smokiem ?

Z gory dziękuję za wszystkie porady i pozdrawiam.

Zander51

Cieszę się smokiem, gdy złowię go na spinning. Inne metody według mnie nie są sportowe. A łowienie na żywca to typowe mięsiarstwo... (2011/05/22 05:28)

bednar14

Mam do Was pytanie z jakiego materiału i o jakiej długości oraz średnicy stosujecie przypon do zbrojenia martwej rybki na mętnookiego ? Czy lepsza cała rybka czy filet oraz w jaki sposób go zbroicie (kotwica czy pojedyńczy hak, przy głowie czy przy ogonie ) ?

Czy stosujecie jakieś sposoby by polepszyć pływalność trupka lub nadać mu bardziej intensywny zapach ?

Przypon na sandacza wiąże z plecionki o długości od 40 do 60 cm.Na przynętę stosuje stynki,martwe ukleje,małe karasie i czasami płoteczkę na fileta łowie żadko.Ja do zbroienia używam jednego haka pierw wbijam go zaraz za ogonkiem i wyciągam z drugie strony rybki a potem zahaczam ją za pyszczek lub tuż przed.By polepszyć jego pływalność można włożyć mu do buzi kawałek styropianu ale ja tego nie robię.Obciążenie montuje na rurce antysplątaniowej w gramatuże od 40 do 80 gram to zależy do przynęty na  którą łowię.Ja przeważnie zacinam bo wyciągnięciu przez rybę minimum około 50cm z kołowrotka.Robię tak dlatego że w moim rejonie jest dużo drobnego sandacza i nie chcę go uszkodzić a jak wiadomo małe osobniki strasznie łykają przynęte. (2011/05/22 08:01)

ryukon1975

Widzę nowe spojrzenie na wędkarstwo.Na spinning można złowić tonę ryb i wepchać do zamrażarki a jedna złowiona na żywca to mięsiarstwo i niesportowa metoda.Do tej pory inaczej to wszystko rozumiałem. (2011/05/22 09:03)

alkoholik16

dokładnie sandacza łowiło sie, łowi się i będzie sie łowiło na grunt i kto chce to bierze i tyle są przepisy więc można ! a zestaw to najprostszy jest najlepszy tzn duży  hak , przypon z plecionki ok 50 cm , no i przelotowy ciężarek i tyle. Można  tez łowić na spławik ale nie chce mi sie pisać już . powodzenia w polowaniu na sandały :D (2011/05/22 09:30)

czarnypum

Widzę nowe spojrzenie na wędkarstwo.Na spinning można złowić tonę ryb i wepchać do zamrażarki a jedna złowiona na żywca to mięsiarstwo i niesportowa metoda.Do tej pory inaczej to wszystko rozumiałem.

Zgadzam się z kolegą, jeżeli ktoś patrzy przychylnie na swoją metodę połowu a potępia inną po prostu nie rozumie o co chodzi w wędkarstwie. My prowadzimy grę polegającą na przechytrzeniu ryby. Nie ważne czy to spining, spławik, grunt, kula wodna czy jakakolwiek metoda. Ja osobiście wypuszczam wszystkie ryby, takie mam zasady ale nie ganię tych, którzy je zabierają, z umiarem oczywiście. (2011/05/22 20:58)

bobus86

witaj.ja zawsze nie kombinuje i nie utrudniam sobie zycia jakis cudownymi zestawami.najprostrzy zestaw gruntowy zawsze mi zdaje egzamin.plecionka,przelotowy ciezarek powiedzmy okolo 30gr stoper no i przypon z plecionki nieco cienszej pojedynczy hak i to wszuystko.co do przynet napewno ukleja ploteczka ostatecznie karas.hoc czasami lubia brac na filety czy ogony.trzeba probowac nie tak to inaczej powodzenia (2011/05/22 22:49)

lew1971

Dzięki Koledzy za Wasze rady. Na spinning już kilka sandokanów złowiłem a w tym roku zamierzam przechytrzyć mętnookiego inną (jak to nazwał jeden z Kolegów powyżej "niesportową metodą" :) ) bardziej stacjonarną metodą.

Osobiście bardzo lubię spinningować, ale nie widzę nic złego w połowie ryb metodą "na trupka" lub "na żywca".

Pozdrawiam.

(2011/05/23 13:16)

gerec

Witajcie
a na żywą rybkę nie uderzy sandacz? musi być martwa albo filet? (2011/05/23 13:49)

bobus86

nic nie musi tak samo moze ci na zywa jak i martwa wziasc jak mi ostatnio o sangaczu nawet mi  mysl przez dekiel nie przeszla,polowalem zywcem na szczuplego i zamiat niego wisial maly sandaczyk takze roznie bywa.teoria strasznie sie rozni od praktyki (2011/05/26 22:14)

Jędrula

Wiele lat łowiłem sandacze gruntówką z wynikami średnio zadowalającymi , aż kiedyś pięknej nocy zauważyłem , że coś okrutnie gania drobnice pod powierzchnią wody . Zmontowałem zestaw spławikowy ze świetlikiem , założyłem chyba białeczkę , dałem metr gruntu i zarzuciłem w miejsce gdzie to '' coś'' mocno żerowało . Czekałem na branie dosłownie pięć minut , krótki hol i piękny , sandacz wylądował w podbieraku . Rybka miała chyba około sześciu dyszek , tej nocy złowiłem jeszcze dwa podobnej wielkości z tym , że w innych miejscach choć w jednej linii równoległej do brzegu .

Od tamtej pory rzadko łowię gruntówką sandacza aczkolwiek często kładę przynętę na gruncie ale wyłącznie gdy sandał nie bierze z '' powietrza '' .

(2011/05/26 22:43)