Zestaw na Odrę

/ 17 odpowiedzi
Witam
mam problem ponieważ wybieram się na zawody na Rozpoczęcie sezonu -Radnica (Odra)
wybieram się tam w kwietniu i nie wiem jaką wybrać taktykę, nie wiem za bardzo jaki wybrać sprzęt , zanętę i na jaką rybę się nastawić ??
za rady z góry dziękuje
pozdrawiam Mekwa81
u?ytkownik61065


a jakie ryby możesz tam liczyć lub jakie tam łapałeś na spławik (2011/02/13 20:13)

Mekwa81


NO właśnie jeszcze tam nie byłem..
zastanawiam się nad łowieniem na spining jazi i kleni albo na spławik leszcz,płoć i nie wiem czy dobry by był  grunt?? (2011/02/13 20:19)

mienta


najprostszym i naj skuteczniejszym wyjściem będzie jak odwiedzisz to łowisko kilka razy przed zawodami wtedy możesz przetestować zestawy,zanęty oraz przynety i sposób ich podania to wszystko sobie możesz na spokojnie w domu przeanalizować zweryfikować co było źle i wstępnie możesz zacząć planować taktykę i to jest moim zdaniem sposób żeby wiedzieć co i jak to na danym łowisko trzeba troszkę połowić  (2011/02/13 20:20)

u?ytkownik61065


NO właśnie jeszcze tam nie byłem..

zastanawiam się nad łowieniem na spining jazi i kleni albo na spławik leszcz,płoć i nie wiem czy dobry by był  grunt??

to jakie są te zawody spiningowe,spławikowe czy gruntowe bo sie pogubiłem??

(2011/02/13 20:24)

u?ytkownik16122


Kwiecień jest ulubioną porą płotki , dlatego kolego proponuję tyczkę z delikatnym zestawem . Nie wiem jak jesteś zaawansowany w tą całą zabawę w zawody , jakim sprzętem dysponujesz i ile możesz przeznaczyć na zanętę . Wrzuć trochę więcej info na ten temat . (2011/02/13 20:24)

Mekwa81


Łowi się dowolną metodą (2011/02/13 20:25)

mienta


jak to jakie trwają 3 godziny i po godzince każda z metod  (2011/02/13 20:25)

mienta


Łowi się dowolną metodą




pierwsze słyszę(czytam) o czymś takim 

(2011/02/13 20:28)

Mekwa81


Występują tam ładne grube klenie i jazie, leszcze ponoć małe i średnie tak samo płocie (2011/02/13 20:30)

Mekwa81


nie łowi się 3 metodami tylko na wstępie wędkarze ustalają na jaką będą łowić, a nie 3 ma raz (2011/02/13 20:32)

u?ytkownik16122


Jak jesteś szybki , to łap drobnicę , na grubej możesz się przejechać . (2011/02/13 20:33)

Mekwa81


Właśnie też tak myślę,żeby łapać pewne małe ryby i spoko niż czekać na dużą... (2011/02/13 20:35)

mienta


dokładnie na drobnicy najlepsi wyczynowcy i nie tylko robią oszołamiające wyniki i to ona powinna stać się twoim celem (2011/02/13 20:35)

Mekwa81


ok dzięki za rady (2011/02/13 20:36)

PandaAu


to ze mozesz lowic dowolna metoda dziwne bralem udzial w zawodach na roznych szczeblach i sie z tym nie spotkalem.ale jest to mozliwe zalezy jakie ustalone sa zasady.co do taktyki wygrywalem zawody na jeziorach nastawiajac sie na drobnice gruncik w pol wody zaneta zawsze wybieram z lepszych gatunkow.duzo pinek dzokers ,pociete gnojaki jak uwazasz ,jak duzo robaczkow mozessz liczyc na okonie.a wymiarowy ma mase gdzies hmmmm 12 14 uklej:) .zaneta na ukleje musi byc drobna i zostawiac smuge w wodzie osobiscie dopier papier :) do niej smietanke w proszku.i wiem ze kusi to wzdregi ukleje jak i plocie(plocie w kwietniu sa szalone idzie ich nalowic)  :).Piszesz ze Twoje zawody odbeda sie na Odrze .i na moje to inna bajka.niz jeziorko moze skorzystasz z czegos co napisalem wyzej.bylem na zawodach rowniez na rzecze byla to Wisla w Grudziadzu (zawody wojewodzkie).to nie na moj sprzet choc jest zajebistej klasy.konkurencja zestaw skrocony wedka 13 14 metrow swoje rozkladane stanowiska ja zabralem ze soba bolonke bata 8 m i teleskopowke na jeziora.potrafie lowic na rzekach.ale tam mnie zjedli :)hehe 13 miejsce na 30(junior do 24 lat) ;]ciekawe jaki sprzet bedzie miala Twoja konkurencja.bo tam na te skrocone zestawy sie nie bawili w drobnice.nastawiali sie na leszcze i mieli efekty.troche dolo sie nadrobic lowiac na przeplywanke przypon musial z przyneta musial szurac po gruncie. 
Koncze Powodzenia czesc  :) (2011/02/13 23:50)