Zaloguj się do konta

Zestaw na wędkę feederową

utworzono: 2014/04/25 20:12
dyzio108

Witam ! 
Mam pytanie czy łowiąc wędką Feeder można zastąpić koszyczek zanętowy (na zestawiez rurką anty splontaninową) ciężarkiem ? Czy to będzie skuteczne na wiosenne połowy czy lepiej łowić metodą klasyczną bez kombinacji ?? Proszę o szybką odp.                                                                                        Pozdrawiam !! :D [2014-04-25 20:12]

Kodiak44

Oczywiście, że tak ... :) [2014-04-25 20:17]

dyzio108

Ok.Ale czy złowie na to dużą rybe ??
[2014-04-25 20:20]

notaki

Pomyśl... pomyśl....
I odpowiedz sobie na pytanie: dlaczego stosuje się zanętę ?

A jak sobie na to pytanie odpowiesz, będziesz wiedział, że koszyczek słuzy nęceniu, więc jesli ryby sa w okolicach przynęty to zanęta nie jest potrzebna, a jesli ich nie ma , to warto necic.

[2014-04-25 20:25]

dyzio108

Dzięki :D [2014-04-25 20:30]

juchasfish

ja osobiście łowie feederem z koszyczkiem zanętowym, w mojej miejscowości gdy łowiłem rok temu na Odrze to łowiłem bez koszyczka na czerwonego, i mi się trafił jaź 38cm. 
Pzdr. juchasfish połamania [2014-04-25 20:51]

kubazcx

[2014-05-05 10:40]

kubazcx

Ja przeważnie też łowię na feederz koszyczkiem, ale bywa tak że ryby poznaja kosz i się go boją. Dlatego cięża (o ile jest możliwość znęcania) także będzie dobry [2014-05-05 10:48]

Witam ! 
Mam pytanie czy łowiąc wędką Feeder można zastąpić koszyczek zanętowy (na zestawiez rurką anty splontaninową) ciężarkiem ? Czy to będzie skuteczne na wiosenne połowy czy lepiej łowić metodą klasyczną bez kombinacji ?? Proszę o szybką odp.                                                                                        Pozdrawiam !! :D

Oczywiście koszyczek możesz zastąpić ciężarkiem który będzie zamocowany na rurce antyspalinowej. Tak łowi się np. sandacze na martwe rybki przy pomocy najczęściej karpiówek albo sztywnych i mocnych feederów. Ale gdy łowisz białoryb który trzeba nęcić zanętą to koszyczek jest w tedy nie zastąpiony i najlepszy, szczególnie podczas łowienia w akwenie z nurtem. Chociaż jeśli łowisz na wodzie stojącej zamiast koszyka możesz założyć ciężarek ale wtedy musisz podać zanęte w kulach za pomocą procy, ale to wymaga doświadczenia i precyzji, ponieważ podanie zanęty punktowo w jedno miejsce dla amatora może być trudne. W rzece też można stosować ciężarki i podawać zanętę z procy ale jest to o wiele trudniejsze ponieważ duży nurt utrudnia wszystko, dlatego do takiego podania zanęty jest potrzebna specjalna mieszanka którą trzeba trochę dopalić. Tego strzelania z procy w rzece z dużym uciągiem nie proponuje ponieważ, jest to już wyższa szkoła jazdy.

Pozdrawiam Boczny Trok
[2014-05-05 12:05]