Zaloguj się do konta

Zestaw na Szwedzkie szczupaki

utworzono: 2011/02/13 14:09
celkowski

Witam kolegów  po "kiju", mam ogromną prośbę.Wybieram się pierwszy raz na szczupaka do Szwecji na Jezioro Östersjön i chciałem zakupić odpowiednią wędkę,kołowrotek i plecionkę na te potwory Szweckie.Nie chce zbyt dużo pieniędzy wydać. Ważne żeby wytrzymały starcia z tymi "rybkami" i były w miarę czułe. Suma jaką che przeznaczyć na cały sprzęt to 600-700zł

Pozdrawiam i czekam na wasze porady.
[2011-02-13 14:09]

Mefokiller

Jak masz cierpliwosc i czuciee rekach to zadny specjalny sprzet ci nie potrzebny.O stalowym przyponie nie zapomnij.Pozdro. [2011-02-13 14:17]

Wędkę jakąś mocną i o szczytowej akcji, żeby było ci łatwiej zaciąć. Kołowrotki jakie tam używano to TEAM DRAGON. Są to drogie ale i mocne młynki. Plecionki musisz używać takiej do ok. 10-15 kg. Każdy poda ci coś innego i musisz wybrać co będzie najbardziej korzystne.
PS. Moją wiedzę posiadam z filmów wędkarskich i tego forum więc proszę o wyrozumiałość.
[2011-02-13 18:55]

lowca1

Kup sobie normalny spining taki jakbyś miał łowić w Polsce i średniej klasy kołowrotek a przeznacz troszkę więcej pieniędzy na dobrą plecionkę o wytrzymałości  12-18 kg i to w zupełności wystarczy . A na wielkie potwory raczej nie licz za pierwszym razem gdyż najpierw musisz dobrze poznać jezioro no chyba że przypadkiem Ci się coś trafi większego !!! Spróbuj po trolingować wtedy zwiększysz swoją szansę na spotkanie z czymś większym ... [2011-05-05 16:11]

loginal

przede wszystkime - kup sobie słowniczek ortograficzny
[2011-05-08 14:26]

jopek

witam
mam taki sam problem ja postawiłem na wędkę team dragon 10-28 cw jaka pierwszą do lżejszego połowu. Druga to też z serii team dragon tylko mocniejsza do 35g cw i kołowrotek spro red arc10400.Pierwsza wędkę muszę ci stanowczo odradzić.Wędka za ponad 400 zł nie może sama łamać się przy piątym rzucie.Druga jest ok i myślę żę będę z niej zadowolony.Kołowrotek jest super mogę go polecić z czystym sumieniem.Ja wybieram się za dwa tygodnie do Laponii na wyprawę mam nadzieję ,że tą pomyłkę z pierwszą wędką uda mi się naprawić.pozdrawiam i połamania
[2011-05-08 16:59]