Zestaw na suma i szczupaka ?

/ 8 odpowiedzi
Witam bardziej doświadczonych  kolegów.Mam pytanie jaki zestaw będzie odpowiedni na suma?Tzn jaka metoda grunt czy spławik,jaka przynęta?Co radzicie ?I moje 2 pytanie jest takie samo tylko gatunek ryby inny :)chodzi mi o szczupaka.Proszę rady   
maciejk18


Na suma polecam gruntowe, na szczupaka na spławik żywcowy. Na suma radzę łowić na wątrobę z kurczaka. Szczupaka radzę łowić na żywca najlepiej na płoć (na spławik żywcowy).
U mnie na zbiorniku sum bierze dobrze na wątrobę, również na spławik żywcowy ludzie go łowią : na hak zakładają jakiegoś leszcza, karasia czy uklejkę i jazda ;)
Pamiętaj żeby kupić długi przypon najlepiej wolframowy lub stalowy czy metalowy bo fluoro - karbonowy szczupak przegryzie polecam długość przyponu 45 cm bo w sklepach nie wiem czy będą większe. Nad przyponem oczywiście jakiś ciężarek chociaż 30g - jeżeli łowisz na wodzie stałej no i może jakiś stoper lub tzw. łezkę, oliwkę
Nie zapomnij założyć haka lub kotwiczki ;)
Połamania. (2012/08/22 16:28)

bartekslowiak


Dziękuję bardzo za rady :)mam pytanko jeszcze co wybrać żyłkę ?Jaka? czy może plecionkę i ile jej muszę mieć na szpuli?a spławik to musi być chyba jakiś konkretny bo moje żywcowe jak założę większego żywca to on go wciąga pod wodę  (2012/08/22 23:04)

klu222


Tak jak Maciej Tobie napisał, na szczupaka spławik12 g, no zależy jeszcze jakiej wielkości zywca zakładasz, jeżeli chodzi o suma, jeżeli sa duże, takie od 30 kg wzwyż, to 200m żyłki 50 by się przydało lub plecionka odpowiedniej wytrzymałości, ale pamiętaj, że kij i kołowrotek też muszą być odpowiednie, kołowrotek przystosowany do takiej żyłki i kij z 200-300g wyrzutu (2012/08/22 23:22)

sensas1910


Ale nie zawsze tak jest nieraz może być odwrotnie ;))  ale najczęściej szczupak jest łowiony na żywca ;)   . a plecionkę możesz dać do gruntówki ale nie widzę konieczności .. Żyłka na suma ok. 0.27mm w zależności na jakie okazy ;p a na żywca wystarczy 0.25mm  (2012/08/23 00:01)

bartekslowiak


DZIĘKUJE ZA PODPOWIEDZI.MAM PYTANIE CZY WYSTARCZY DO TYCH POŁOWÓW FEEDER?CZY JEDNAK JAKAŚ LEPSZA WĘDKA?WY JAKĄ METODĘ POLECACIE BARDZIEJ?GRUNT CZY SPŁAWIK?CZY WYSTARCZY 135MB PLECIONKI?MOŻE MACIE JESZCZE JAKIEŚ PODPOWIEDZI CO DO METODY POŁOWU?  (2012/08/23 10:15)

xxxczokxxx


kolego zadko fedeer ma 200 - 300 wyzutu karpiówka kolego . no chyba ze chcesz lowic takie do 10 kg to w ostatecznosci moze byc feeder (2012/08/23 11:09)

u?ytkownik133196



Najnowszy sprzęt wędkarski , nawet 25% rabatu na sprzęt ! ! ! 
ZAPRASZAM ! ! ! 

http://daa.pl/informacje (2012/08/23 11:49)

bartekslowiak


DZIĘKI A MACIE JAKIEŚ PATENTY NA POŁÓW TYCH RYB?NP COŚ SPRAWDZONEGO:) (2012/08/23 11:52)