Zestaw na spinning-Jaxon Cantara i Mikado Fishfind

/ 24 odpowiedzi
Witam. Chciałbym zaciągnąć porad, czy sprzęt, który zamierzam kupić ma mniej-więcej dobre opinie. Chciałbym łowić na nim szczupaki, okonie i ew. sandacze ;)

Wędka:

Producent: JAXON
Nazwa: Cantara Spinning
Model: WJ-CCS24040
Długość: 240cm
Długość transportowa: 124cm
Ciężar wyrzutu: 10-40g
Ilość części: 2
Waga: 221g

Kołowrotek:

Producent: Mikado
Nazwa: Fishfinder
Model: KD9410-4008
Hamulec: FD
Rozmiar: 4008
Pojemność: 0,28mm/240m
Przełożenie: 5.2
Ilość łożysk: 7

Żyłka:

Producent: Dragon
Nazwa: Millenium Szczupak
Model: PDF-33-07-730
Wytrzymałość: 9,7kg
Średnica: 0,30mm
Długość: 150m

Z góry dzięki za odp. :)
cousin12


ja bym szukał kija 10-30 , 5-25       żyłka troche cieńsza      a co do kręcioła to się nie wypowiem bo nie znam (2012/09/19 20:37)

Draq


Ja bym wybrał po pierwsze to dłuższą wędkę jeśli łowisz z brzegu, np 2,7 lub nawet 2,9m. Sam się przekonałem, że te kilkadziesiąt cm bardzo zwiększa możliwości w prowadzeniu przynęty. A jak chcesz używać ciężkich przynęt to cw 10-40będzie ok. (2012/09/19 21:54)

Lin1992


Dokładne jak mówi Draq sam byłem zwolennikiem krótkich spinningów od kąd sądziłem przygodę właśnie że spinnem Łowiłem na długość 2,10 m i każdy dłuższy spinning wydawał mi się do niczego bo bałem się że nie poradzę sobie z jego obsługą.Aż w końcu zakupiłem spinna o dł. 2,70m i odczułem znacznie większy komfort w łowieniu z brzegu. (2012/09/20 06:16)

78darekb


Kolego kij wez 2,7 m 10-30gr zylka 0,23-0,25 bedzie ok z zylki dragona kup maxime łowie na ta zyłke polecam

Połamania

(2012/09/20 07:59)

78darekb


kij2,7m cw 10-30gr zylka o,23-0,25bedzie lepsza dragon maxima lowie na nia i jest ok (2012/09/20 08:01)

BlackFire


Dzięki za opinie :) Właśnie szukam żyłki w sklepie internetowym, napiszę jaką jak znajdę :) (2012/09/20 19:31)

BlackFire


żyłka Dragon Guide Select Ceystal Clear 0,25 będzie dobra? (2012/09/20 19:36)

u?ytkownik86032


Na okonia zbyt gruba ! Ale na szczupłego i sandała będzie git :D (2012/10/16 14:07)

u?ytkownik82173


Po pierwsze wędka na okonia powinna być miękka (do 10-15g) wklejanka. A na szczupaka 25-30g, sztywna. Na sandacza to też inna bajka bo ok 30-40g wklejanka. Więc najlepiej było by kupić 2 wędki. Ale uniwersalna to będzie 25g. Żyłka to na okonia ok. 0,16-0,18mm a na szczupaka ok. 0,22mm dobrej jakości np. power pro, dragon, trabucco. Kołowrotek najlepiej by miał rotor ślimakowy i wysokie przełożenie wielkość ok. 2000-3000. (2012/10/16 17:01)

tripod


Weź sobie wędzisko Express do 25 g, 2,7 m, jest w miarę szybkie i ma odpowiednie ugięcie do szczupaka, obskoczysz okonia i kilkukilogramowego sandacza, spoko złowisz bolenia i klenia.Koł. Viper może być, mnóstwo ludzi go kupuje i ma dobrą opinię.żyłka Dragon Guide Select jest bardzo dobra w atrakcyjnej cenie, na jednym z koł. mam tę żyłkę i chwalę sobie. Wg mnie jest dość mocna na zerwanie i posiada małą pamięć kształtu. (2013/08/23 06:51)

JKarp


CześćMiałem tego nie pisać ale ...Skoro super wędkarze promujący Dragona namiętnie twierdzą, że wędka została złamana z powodu złego użycia :http://forum.wedkuje.pl/f,serwis-dragona,664935,0.html#675824
RafałJak chcesz dowiedzieć się, że nie umiesz używać wędki to kup najlepiej dwa spiny, dwa kołowrotki i 10 km żyłki oczywiście Dragona. A po co aż tyle?No części wędki i kołowrotka będziesz miał na zapas jak coś się stanie a serwis znaczy zawodnicy a nie serwisanci  stwierdzą, że wędka została przeciążona. No żyłka gdyby się skręcała, rwała, pękała masz jak znalazł na wymianę ;-)Normalnie jest to żenujące - skoro człowiek mówi, że wędka złamała się bez pomocy buta, traktora, drzwi itd to należy chyba mu wierzyć zamiast pisać jakieś dziwne teksty.Chcę powiedzieć, że znam firmy w których nikt nie pyta co i jak lecz wymieniają sprzęt na nowy bo firmie zależy na Kliencie a nie petencie.
A skoro już Panowie tak się udzielają to może jednak po jakiejś znajomości jakiś zawodnik z serwisu da nam odpowiedź na temat tych kołowrotków Okumy o których rozmawialiśmy z pół roku temu.JK (2013/08/23 10:15)

JKarp


#605819
wysłano: 2013/02/14 11:17

 
JKarp
Cześć
Witam serdecznie!
Dziś w wolnej chwili przejrzałem najnowszy katalog Dragona na 2013rok. Przerzucam produkty Okumy i co widzę... nowość. Niby nowe, ale wygląd znajomy... No tak. Kołowrotki Impact z nową nazwą Inspira. Na szybko wszystko wygląda identycznie. Jaki sens robienia czegoś takiego? Z ciekawości spisałem aktualne ceny Impactów. Może pod nową nazwą Dragonik wprowadzi nową cenę?"

Albo ktoś się pomylił składając katalog albo rzeczywiście Dragon poszedł po bandzie licząc, że nikt tego nie zauważy.Może jakiś szpec z Dragona się ustosunkuje do tego bo na moje to takie same kołowrotki:http://www.firmadragon.pl/index.php/oferta/koowrotki/koowrotki-okuma/inspirahttp://www.firmadragon.pl/index.php/oferta/koowrotki/koowrotki-okuma/impact
Zgadza się, że wiele firm sprzedaje niby te same kołowrotki ale pod różnymi nazwami. Jednak nie zawsze to samo znaczy takie samo. Jedna z firm sprzedawała potężną maszynę za około 250 zł a inna taki sam tylko za około 180 zł - z wyglądu identyczne. Jednak te tańsze po sezonie zostały wycofane bo tyle było reklamacji :-(JKhttp://forum.wedkuje.pl/f,okuma-ciekawe-co-firma-kombinuje,605618,0.html
(2013/08/23 12:04)

wirefree


Kołowrotki z najnizszej polki cenowej nie nadaja sie do spiningu, tutaj minimalny wydatek to 200zl a juz ideałem jest np Morethan Branzino 3000  i tak powinien byc zbudowany kołowrotek do spiningu czego żaden sprzedawca w sklepie ci nie powie bo wie że kupisz tani kolowrotek do spławikówki nawiniesz na niego extra żyłke i po roku jak skonczy sie gwarancja przyjdziesz z podkulonym ogonem kupic drugi taki sam kolowrotek do splawika.

99% kolowrotkow z do 800zł nie ma łozysk mocowania głownych przekladni a mocowane sa na plastiku obudowy ktory sie wyrabia bardzo szybko.

(2013/08/23 14:03)

tripod


Witam,JK krótko:1. Każda rzecz używana niewłaściwie ulegnie uszkodzeniu. Każda, w tym również człowiek a nawet kamień, złowiona ryba wg zasady No Kill - dlaczego do prawidłowego stosowania zasady No Kill opracowano szereg zaleceń, aby ryba w dobrym stanie wróciła do wody? Bo niewłasciwe traktowanie ryby grozi jej utratą zdrowia lub życia. Podobnie jest z wędziskiem.Dokręcenie hamulca na maksa, bez uwzględnienie parametrów wędziska i pozostałych elementów wędki doprowadzi do uszkodzenia blanku. Poza tym, dokręcenie hamulca na maks jest niezgodne z zasadami wędkowania - może i raczej czyni ogromną szkodę rybie niepotrzebnie raniąc w większym stopniu. Podważanie tego, co piszę będzie wyrazem ignorancji.2. Kołowrotki Impact i Inspira są wyrobami firmy Okuma, moim zdaniem to Okuma ustala sposób dystrybucji. Tylko firmie Okuma przysługuje prawo ustalenia nazwy swojego wyrobu - gdybym był producentem, to tego właśnie bym oczekiwał od prawa. Nie znam szczegółów tego przypadku, ale wiem, że wiele firm zagranicznych obsługujących rynek światowy, stosuje różne nazwy na poszczególne rynki, co szczególnie daje się zauważyć pomiędzy europejskim i amerykańskim. Tak właśnie jest w telefonii komórkowej, komputerach, fotografii, a nawet tytuły filmowe są zmieniane.Być może, różnica pomiędzy serią Impact a Inspirą polega na tym, że seria Inspira posiada kołowrotek match, a Impact nie posiada. Producenci takie oferty mogą rozróżniać innymi nazwami serii.Po precyzyjne wyjaśnienia trzeba się zwrócić do Okumy lub centrali Dragona.
pozdrawiam (2013/08/24 08:45)

wirefree


Wyroby firmy Okuma to dobre jest a czy firma okuma w ogole cokolwiek wyrabia poza naklejkami i marketingiem ?

Dzisiaj wiekszosc tzw Firm to naklejkowicze jada do chin na targi kupują gotowy produkt od chinczyka z własnym logo i to jest ich cała produkcja. Firmy produkujace cokolwiek to Shimano Daiwa itp reszta to tani chinski złom.

(2013/08/24 09:20)

Bastek90


witam co myslicie o tym sprzecie? http://allegro.pl/wedka-konger-spirado-match-390-25-wedki-hit-wb14-i3494075075.html (2013/08/24 12:59)

JKarp


Zgadza się - każda rzecz może się zepsuć ale jeśli firma dba o Klienta i jego zadowolenie powinna nawet dla świętego spokoju wymienić sprzęt na pozbawiony wad jak robi to kilka firm.
Nie Okuma ustala formy dystrybucji a Dragon. Gdyby Okuma była sama w sobie dystrybutorem pytałbym Okumę a tak - lipa po całości. Panowie z Dragona jakby za bardzo macie rozwiniętą reklamę i wizerunek a jakby za mało dbacie o swoich Klientów.
Jestem zniesmaczony postawą firmy mającej aspiracje sięgające gwiazd a normalnie na co dzień olewającą swoich Klientów.
JK (2013/08/25 12:35)

JKarp


"Wyroby firmy Okuma to dobre jest a czy firma okuma w ogole cokolwiek wyrabia poza naklejkami i marketingiem ?

Dzisiaj wiekszosc tzw Firm to naklejkowicze jada do chin na targi kupują gotowy produkt od chinczyka z własnym logo i to jest ich cała produkcja. Firmy produkujace cokolwiek to Shimano Daiwa itp reszta to tani chinski złom."


Shimano i Daiwa już dawno robią swoje zabawki a Malezji.

Niech sobie robi kto chce produkty Okumy ale dystrybutor w Polsce to Dragon,

JK

(2013/08/25 12:37)

tripod


Nie Okuma ustala formy dystrybucji a Dragon. 
Jestem zniesmaczony postawą firmy mającej aspiracje sięgające gwiazd a normalnie na co dzień olewającą swoich Klientów.
JK

Wygląda na to, że "dużo" wiesz w temacie międzynarodowego prawa handlowego.
A poza tym, od dłuższego czasu swobodnie, nadzwyczaj pewny siebie i zaciekle rzucasz krytycznymi "szczegółami i smaczkami" nt. firmy Dragon, sprawiając wrażenie, jakbyś miał te informacje z pierwszej ręki, czyli z siedziby Dragona. Czyżbyś miał uraz do tej firmy, np. byłeś pracownikiem Dragona, którego niesprawiedliwie zwolniono? Albo chciałeś być testerem (albo byłeś), ale odrzucono cię z powodu małych umiejętności wędkarskich? I teraz nosisz się ze swoim żalem i złością, bo w internecie można pisać i pisać bezkarnie... Chyba, że w tym ujadaniu masz swój wymierny interes?
Normalnie, to są twoje prywatne sprawy, no ale skoro tak ostentacyjnie publicznie obnosisz się ze swoim żalem i złością, to z ciekawości zapytałem o przyczynę tej frustracji. (2013/08/26 07:33)

JKarp


Nie jestem, nie byłem i nie zamierzam być testerem tej firmy.
Nie wnikając w szczegóły - moje umiejętności wędkarskie są powiedziałbym akuratne co obrazują moje fotki łowionych karpi. Łowię je raczej na wodach PZW choć i łowiska komercyjne też odwiedzam lecz raczej rzadko. 
Co do prawa handlowego i wmawiania, że trzeba być super specem od tegoż, żeby wypowiadać się a tych kwestiach - odwracasz kota ogonem i manipulujesz.
Normalnym zjawiskiem jest to, że ktoś oglądając ofertę jakiejkolwiek firmy a która ma być ofertą handlową  ( nie tylko wędkarskiej ) powinien zwrócić uwagę na to, że w katalogu są dwa takie same przedmioty ale nazywają się różnie. Takie zachowanie może być dopuszczalne jeśli chodzi o różne marki ( czyli dwa przedmioty pomimo, że wyglądają identycznie nazywają się różnie ) lecz w obrębie jednej marki jest to bardzo nie profesjonalne zachowanie.
W swoich wypowiedziach nikogo nie obrażam, nie wyzywam - jak napisałem dla świętego spokoju jako odpowiedzialny za kontakty z Klientami napisałbym do Kolegi od tej nieszczęsnej wędki z propozycją załatwienia sprawy ale nie zakupu nowego dolnika.

I jeszcze jedno - ja nie ujadam. To taka mała informacja.

Osobiście posiadam w swoich zapasach kilka gadżetów i jeden kołowrotek Dragona, z których jestem bardzo zadowolony a w szczególności z kołowrotka Millenium FD 830, który swoje " przeżył " i nadal jest sprawny. Tym bardziej zadziwia mnie zachowanie Dragona, który w swoim czasie był wzorem zachowań handlowych i kontaktów z Klientami. Być może nadal tak jest czego bym życzył wszystkim wędkarzom i tylko jakaś zła chwila lub niepotrzebne emocje doprowadziły do tego, że stało się tak a nie inaczej.

Życząc Firmie Dragon dalszych handlowych sukcesów kończę tę polemikę. 

JK (2013/08/26 09:34)

u?ytkownik164378


Weź sobie wędzisko Express do 25 g, 2,7 m, jest w miarę szybkie i ma odpowiednie ugięcie do szczupaka, obskoczysz okonia i kilkukilogramowego sandacza, spoko złowisz bolenia i klenia.Koł. Viper może być, mnóstwo ludzi go kupuje i ma dobrą opinię.żyłka Dragon Guide Select jest bardzo dobra w atrakcyjnej cenie, na jednym z koł. mam tę żyłkę i chwalę sobie. Wg mnie jest dość mocna na zerwanie i posiada małą pamięć kształtu.Tripod czy jak tobie tam po co reklamujesz badziewie nie mogę czytać twoich doradzw w dupie siedzisz u dragona i te gówno polecasz , jak by lepszych wędek nie było strasznie przekupny jesteś to że dostałeś koł. czy wędkę gratis od nich to nie znaczy że będziedz reklamował gównianego dragona . PS. sam popraw błędy swoje analfabeto ok?
(2013/08/28 13:44)

u?ytkownik164378


Gość o nazwie Tripod broni dragona jak nie wiem co, a to dla tego,że dostał kołowrotek za darmo aby reklamować tą beznadziejną firme a wiem co mówie bo mam doświadczenie z tymi paprakami a tripoda radzę nie słuchać gość przekupiony i zmanierowany jest . Ostzegam forumowiczów przed nim on tylko doradza sprzęty dragona.Pozdro (2013/08/28 17:40)

tripod


 on tylko doradza sprzęty dragona.


Kolego, jesteś agresywny i wulgarny.
A odnośnie sprzętu: nie doradzam Mikado, Robinsona, Yorka, Jaxona, Shimano i kilku innych firm, ponieważ już nie używam tego sprzętu. Kiedyś używałem, teraz omijam szerokim łukiem. Mam kilka wędzisk i kołowrotków Dragona i dlatego je znam. Nie jestem jedynym klientem Dragona, wędzisk Team Dragon sprzedali ponad 20 000 sztuk. Jestem pewien, że ciebie w tej grupie klientów nie ma. Nic nie szkodzi, Polska to wolny kraj i możesz kupować sprzęt firmy X z Koziej Wólki.A ty kolego "coś tam 1200000" możesz innych okłamywać doradzając nabycie sprzętu, którego nie posiadasz, a nazwę znasz z katalogów lub for internetowych.To sprawa twojego sumienia. (2013/08/31 08:05)