Zestaw na sandacza jak go przygotować?

/ 3 odpowiedzi

Witam chcialbym sprobowac swoich sil z sandaczem.Nie wiem jak powinien wygladac zestaw.Bede lowil metoda gruntowa w jeziorze.Prosze o pomoc;)

panoni


życzę połamania :)

(2011/07/12 22:38)

iron69


witaj kolego sandacz dla młodego wędkarz to wyzwanie ale postaram ci się pomóc żyłka gł.0,22 na końcu solidny krętlik  przepon 0,18 hak 0,9 dodatkowo obciążam zestaw 10 gr ciężarkiem przepon min 60 cm i na końcu żywiec (2011/07/17 11:07)

skunio87


Witam. Ja sandacza z reguły łowię w rzece głownie jest to Wisła. Zaczynając od końca zestawu: hak 0/2, przypon ok 50-60cm zplecionki 0,20mm, krętlik w miare mocny, do krętlika wiążę żyłkę głowna 0,25mm na którą zakładam duży gumowy stoper który ma chronić węzełi nad stoperem ciężarek i tuw zależności na jakim odcinku rzeki łowię od 20 do 60g. Wędka na jaką łowię to zwykła karpiówka, do niej mam zalozony kołowrotek z wolnym biegiem. Na żywca stouję najczęćiej ok 7cm płoteczki,uklejki ale zdaża mi się też zapiąć karasia. Pamiętaj że sandacz ma wąski przełyk i raczej woli smuklejsze rybki. Aha żywca zawsze zapinam za grzbiet i łowiąc w nurcie nie właczam wolnego biegu bo tam sandacze biorą agresywnie natomiast gdy łowię w jakiejś zatoczce to przy drugim odjeździe tne wtedy wolny bieg mam załączony. Totyle z mojej strony. Mam nadzieje że pomogłem. Połamaniakija na sandaczu. :)   (2011/07/17 17:20)