Zestaw na okonia. Ktoś pomoże ?

/ 8 odpowiedzi
witam.
takie mam pytanko jaki zestaw na okonia panowie polecaja myslkałem nad kijkiem dragon millenium 1-7g ale nie wiem jaki do tergo kołowrotek i wogole. moze coś innego w takim samym przedziale cenowym. Panowie pomocy. Zdaję sie na wasze odpowiedzi z góry dzieki.

zywiolak


Shimano Catana 2500 FB

(2012/03/24 22:24)

Paczosek


a kijek taki jaki jest czy coś zmienić ? (2012/03/24 23:20)

marecki8323


Witam. Właśnie niedawno stałem przed takim samym dylematem. Nie znam akurat tego kija o którym piszesz. Ja zdecydowałem sie na wklejanke Team Dragona 2.40 2-10g.Na znanym portalu aukcyjnym jest teraz wyprzedaz tych wedek z racji tej iz wchodza nowe modele i te sa sprzedawane nieco taniej.Cena jest praktycznie taka sama jak Millenium o której piszesz,a wiadomo ze TD stoi nieco wyzej w klasyfikacji.Niewiele droższy jest TD z c.w 1-7. Co do samego kija jak dla mnie za te pieniądze super.Szybki,czuły z zapasem na szczupaczka w razie coś.Wg mnie realny c.w  przy którym fajnie czuc to główki 4g. Chociaz 2g tez sie da poprowadzic. Do troczka tez bezproblemowo.O ile lubisz dosc szybkie kije,w miare sztywne (a taka jak domniemam  jest millenium 1-7,mam dwie wedki z tej serii) powinien Ci przypasowac.Najlepiej jednak wziąsc w reke i samemu sprawdzic.Ja osobiscie jestem zadowolony. Pozdrawiam (2012/03/24 23:23)

Paczosek


Witam. Właśnie niedawno stałem przed takim samym dylematem. Nie znam akurat tego kija o którym piszesz. Ja zdecydowałem sie na wklejanke Team Dragona 2.40 2-10g.Na znanym portalu aukcyjnym jest teraz wyprzedaz tych wedek z racji tej iz wchodza nowe modele i te sa sprzedawane nieco taniej.Cena jest praktycznie taka sama jak Millenium o której piszesz,a wiadomo ze TD stoi nieco wyzej w klasyfikacji.Niewiele droższy jest TD z c.w 1-7. Co do samego kija jak dla mnie za te pieniądze super.Szybki,czuły z zapasem na szczupaczka w razie coś.Wg mnie realny c.w  przy którym fajnie czuc to główki 4g. Chociaz 2g tez sie da poprowadzic. Do troczka tez bezproblemowo.O ile lubisz dosc szybkie kije,w miare sztywne (a taka jak domniemam  jest millenium 1-7,mam dwie wedki z tej serii) powinien Ci przypasowac.Najlepiej jednak wziąsc w reke i samemu sprawdzic.Ja osobiscie jestem zadowolony. Pozdrawiam




czyli polecasz którą wędke w koncu ? :)) i jaki kręciołek do tego ?
dopiero chcę zacząć z okoniami.
mam kijek shimano catana 10-30c.w i do tego kręciołek shimano nexave powiem ze sprawuje mi sie wyśmienicie.
kolega marecki jaki zestaw bys złozył na moim miejscu mam 500zł funduszu (2012/03/24 23:36)

marecki8323


Moze sprecyzuj dokladnie na jakiej wodzie chcesz wedkowac(stojącej,płynącej),i przedewszystkim jak ciezkie glowki bedziesz zakladal.Opad,czy boczny trok? (2012/03/24 23:41)

Paczosek


właśnie nie wiem a co poradzisz jaką metodą łowić jakie główki? moize mi doradzisz coś ? (2012/03/24 23:42)

marecki8323


Dalej nie napisales gdzie bedziesz lowil.Jezeli chodzi o klasyczny opad czy bt,woda stojąca obciążenie raczej lzejsze.Mysle ze wedka z cw do 7g w zupelnosci wystarczy.Ja lowie i na jeziorach i w odrze w wolniejszym nurcie stad moj wybor padl na cw do 10g,taki kompromis.Nie ma tez co przesadzac i popadac w paranoje z tym cw,bo i wedka do 20g dasz rade lowic 5g glowkami,ale przyjemnosc z tego raczej marna.Zasada jest taka ze im zestaw delikatniejszy tym wieksza frajda z holu i przyjemnosc z samego wedkowania.Ale pamietac tez nalezy zeby nie byl zbyt delikatny,zebys mial zapas mocy do zacięcia ryby. (2012/03/25 00:03)

Paczosek


właśnie myslałem o zalewach i wogole wodach stojących i odrze w okolicach Oławy i Jelcza (2012/03/26 22:34)