Zaloguj się do konta

Zestaw na metodę-ocena sprzętu

utworzono: 2018/05/08 17:05
marcin-skora


Koledzy za dzieciaka z ojcem łowiliśmy ryby dość często. ( czyli 20 lat temu).
Zazwyczaj łowienie było na grunt czasem spławik. Do hobby wracam po 20 letniej przerwie.

Zaczynam bardziej od ponownej nauki. Ktoś ze znajomych nie chciał wywalać sprzetu którego nie używał i podarował mi 2 słabe zestawy i 1 sam kupiłem.

To co kupiłem to zestaw na Metodę
Kij
https://www.bolw.pl/...ASABEgKE1_D_BwE
Kołowrotek 600
http://www.wedkarski...frxl-jaxon.html
żyłka 0,28 Camou i przypon plecionka.

To co dostałem to słabej klasy
1. teleskop 3m z Jaxon Sting ST 300
2. kij składany 2,4m 30-60g Double strike i kołowrotek Master 804

To co kupiłem sam oczywiście idzie na metodę ale to co dostałem da się jakoś wykorzystać?
Może na spławik czy na grunt z koszyczkiem i bombką?

Będe łowił głównie na komercji na wodach stojących. Może na spining coś się nada?

Od razu mówię mam kartę wędkarską [2018-05-08 17:05]

Shodan

Na spinning użyłbym numeru 2. Sam mam podobnej długości spinning i o podobnej konstrukcji (składany). Dużo zależy od szczytówki i jej elastyczności i oraz przelotek i oporu jaki będą stawiały przy plecionce.
Teleskop 3m nada się i na spławik i na grunt, choć mógłby być nieco dłuższy np 3,80 lub 4,20. Na komercyjnych łowiskach raczej nie ma przeszkód typu zwisające gałęzie drzew nad brzegiem, więc wędzisko może być dłuższe co pozwala na wykonywanie dalszych rzutów delikatniejszymi zestawami.
Dołożyłbym do tego co masz jakiś bat o długości nie mniejszej niż 7 m ale też o rozsądnej wadze, żeby nie ważył tyle co słup telegraficzny ;) [2018-05-09 22:25]

hakon

cisnij te zestawy az zobaczysz czego Ci w nich brakuje... a wtedy zobaczysz czego Ci brakuje [2018-05-10 00:10]

kundzia1981@wp.pl

Witam serdecznie zamierzam kupić wędzisko do metody proszę o pomoc porady? [2018-05-10 06:22]

A gdzie zamierzasz wędkować i jakii masz fundusz na tą wędke
a i jakie mniejwięcej koszyki gramowo będziesz używał?
[2018-05-10 09:18]

marcin-skora

super dzieki za odpowiedź. Z zamiarem nauki trzymam te podarunki bo ta wędka z drgającą szczytówką to świadomy wybór. A czy da się określić jakie wędki są lepsze te składane z 2 części czy teleskopy ? [2018-05-10 10:07]

super dzieki za odpowiedź. Z zamiarem nauki trzymam te podarunki bo ta wędka z drgającą szczytówką to świadomy wybór. A czy da się określić jakie wędki są lepsze te składane z 2 części czy teleskopy ?

Wg mnie teleskopy są gorsze.
Wędki składowe mają lepszą akcję. [2018-05-10 10:17]

Shodan

Generalna zasada jest taka, że te składane mają lepszą akcję i są lepsze od teleskopów. Niemniej, droższy teleskop może być lepszy od tańszej składanej. Ja osobiście mam telepickiera z drgającą Mikado za jakieś śmieszne pieniądze i też nie narzekam i mam trochę sukcesów na niej. [2018-05-10 14:40]

Shodan

ale co chcesz łowić "metodą" ? Karpie, leszcze czy co się da ? Na jakich wodach ? Bo to ma znaczenie w przypadku wyboru wędziska. Sam koszyk do metody i przypon z włosem możesz założyć na byle kij i też będzie OK, tyle, że problemy mogą pojawić się jak na takim byle kiju uwiesi Ci się jakiś potwór. [2018-05-10 14:48]

Jakub Woś

Witam serdecznie zamierzam kupić wędzisko do metody proszę o pomoc porady?

A jakiś przedział cenowy? Jeśli ma to być kij budżetowy to polecam Robinson Stinger Method Feeder 330cm 15-60g.https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-nowa-wedke-robinson-stinger-method-feeder-3-30-m-15-60-g-c-w-CID767-IDlqtMi.html Jesli coś droższego to Wędka VDE-Robinson Team Nano Core Method Feeder TX2-330 do 55g 330cm [2018-05-10 22:45]