Zaloguj się do konta

Zestaw na karpie/liny/leszcze do 2000 zł

utworzono: 2018/02/25 23:14
Luxior20

Witam. Chciałbym Was zapytać jaki zestaw możecie mi polecić. Chodzi o dwie wędki i dwa kołowrotki. Przeznaczyć chcę na to max 2 tys. Interesuję mnie zestaw gruntowy głównie jeziora(raczej muliste), ale od czasu do czasu i wypad na rzekę. Główny cel to karpie, liny, leszcze. I czy warto kupic elektroniczny sygnalizator brań ? Nigdy nie miałem z nim do czynienia. Posiadam jeden kołowrotek okumy carbonite xp 40 ale nie wiem czy się nada, kiedyś łowiłem tylko leszcze. Z góry dziękuję za pomoc i czekam na rady :) [2018-02-25 23:14]

JKarp

Nie da się tak dobrać wędek żeby były na karpie, liny i leszcze i jeszcze od czasu do czasu na rzekę. Można by ewntualnie feedery ale jaki jest sens używać feederów na karpie? Sygnałki jak najbradziej ale na wodę stojącą. Oczywiście można też urzyć ich na rzece ale do tego trzeba wiedzy i doświadczenia.
JK [2018-02-27 06:06]

MrPiskorz

Janusz a jaki problem stosowac feedery na karpie? feedery sa lepsze i od razu mowie nie pisz mi tu ze gdy wezmie mi 15kg karp bedzie problem z jego wyciagnieciem.No moze dla Cb.Wystarczy tylko cierpliwosci a walka jest owiele bardziej interesujaca niz walka na gruncie.Pozatym przy feederze juz nie beda potrzebne sygnalizatory :) [2018-02-27 06:49]

MrPiskorz

i dlaczego feeder nie moze byc na liny leszcze i karpie? moze byc jak najbardziej.Moze wyjasnij dlaczego wedlug Cb tak nie jest [2018-02-27 06:51]

JKarp

To dlaczego jak na morze ludzie jeżdżą nie zabierają wędek do 25 g wyrzutu ? Tylko kije po 150 lub więcej gram wyrzutu z plecionką 0,25 mm ? Dlaczego z plaży używają wędek do surcastingu a nie feederów do 120 g?
Interesująca jest walka ale dla kogo ? Słyszałeś coś kiedyś o kwasie mlekowym który odkłada się w mięsniach ryb po długim holu? A złowiłeś kiedyś karpia 15 kilo ? Ja złowiłem i wiem co taka rybka potrafi zrobić. Feeder oczywiście na karpie może być ale bez szaleństw - 5 góra 7 kilo. Ja widziałem co karp potrafi zrobić jak masz feedera. Kolega miał feedery do 140 g i twierdził, że to mocne kije. Były mocne dopóki taki karpik z 10 kilo się nie uczepił. Kij się skłądał a ryba robiła co chciała. I tak to trwało z 15-20 minut. Na następną zasiadkę miał już karpiówki....
Należy sprzęt dobierać do ryb i do mestody połowu a nie kupować drogich wędek sądząc, że drogi kij obsłuży również duże karpie.
JKarp [2018-02-27 12:09]

Luxior20

Poczytałem trochę i rzeczywiscie ciężko to polączyc. Zrobie dwie wędki na jezioro i dwie na rzekę. Ogolnie będę łowił na jeziorze gdzie miejscami muł ma 2 metry więc zastanawiam sie czy nie lepszy będzie zestaw ze spławikiem. W planach głównie lin/leszcz oraz karp do około 10 kg. Jedną wędke bym przeznaczył na liny drugą na karpia. Może macie coś godnego polecenia ? Dziękuje za odpowiedzi [2018-03-01 00:32]

MrPiskorz

w sumie jedna wedka feeder a druga splawik byla by dobrym rozwiazaniem.Teraz mi powiedz co bys wolal.Feeder czy picker? picker daje wiecej frajdy [2018-03-01 06:53]

Luxior20

moglby byc picker i druga wedka na wieksza rybe. A moglibyscie polecic jakies w miare fajne zestawy wedka+kolowrotek ? [2018-03-01 19:06]

JKarp

w sumie jedna wedka feeder a druga splawik byla by dobrym rozwiazaniem.Teraz mi powiedz co bys wolal.Feeder czy picker? picker daje wiecej frajdy

Pytam po raz drugi - komu ta frajda ? Sprzęt dobiera się do ryb a nie dla frajdy JKarp [2018-03-02 06:35]

Na karpie to tylko picker do 15 gram a karpiówki są na uklejki i piskorze;)

Kuźwa jak się czyta takie "dobre rady" to śmiać sie chce.

Konrad pickery są dobre do łowienia na małych dystansach ( spokojne zatoczki) ryb raczej niewielkich ,płotki,karasie ,mniejszy leszcz.
W cenie ok 2 tysie to można zaszaleć.
Proponuję kup 2 karpiówki np
http://allegro.pl/wedka-karpiowka-prologic-c1a-360cm-3lbs-2cz-i7131538294.htm lNada zię i na karpia i na sandacza czy szczupaka i w rzece tym połowisz
do tego kołowrotki coś ze spro np
http://allegro.pl/spro-kolowrotek-super-long-cast-pro-460-i7151608001.html
i masz zestaw 2 kije + 2 kołowrotki w cenie ok 800 zł
Starczy kasy na feedery i na spławikówkę.
Ja kupił bym ze 2 feedery 120 gram
1 lekki feeder cw do 40 gram
kołowrotki okuma [2018-03-02 13:39]

mscigniew-drapi

Kup sobie raczej narazie coś tańszego i po paru wypadach będziesz wiedział czego potrzebujesz.A w miarę uniwersalną wędką może być np barbel,specimen lub twin tip.Są to wedki o długościach 360m i dadzą radę nawet karpikowi 10kg o łososiach nie wspomnę. Dużo karpiarzy używa tych wedek. Do tego shimano w rozmiarze 4000 albo daiwa 3000. To praktycznie to samo wagowo i pjemność szpuli. Albo coś w rodzaju spin bait kiedyś były takie Daiwy Whisker 12ft albo Greysy Prodigy ale to tylko z drugiej ręki. Tylko nie kupój nowych Greysów. W razie pytań służę pomocą tylko ja nie jestem karpiarzem i nie wiem co te ryby potrafią ale wiem co to Wiosenny Atlantycki Salmon nie mylić z keltami z Pomorskich rzek.
[2018-03-14 22:46]

mscigniew-drapi

To jest pstrążek wyciągnięty wędką typu barbel. [2018-03-14 22:55]

mscigniew-drapi

Jeszcze jedna ważna rzecz wedki typu barbel posiadają dwie szczytówki jedna zwykła typu avon i druga typu feder. Dwa w jednym. [2018-03-14 23:00]

JKarp

Kup sobie raczej narazie coś tańszego i po paru wypadach będziesz wiedział czego potrzebujesz.A w miarę uniwersalną wędką może być np barbel,specimen lub twin tip.Są to wedki o długościach 360m i dadzą radę nawet karpikowi 10kg o łososiach nie wspomnę. Dużo karpiarzy używa tych wedek. Do tego shimano w rozmiarze 4000 albo daiwa 3000. To praktycznie to samo wagowo i pjemność szpuli. Albo coś w rodzaju spin bait kiedyś były takie Daiwy Whisker 12ft albo Greysy Prodigy ale to tylko z drugiej ręki. Tylko nie kupój nowych Greysów. W razie pytań służę pomocą tylko ja nie jestem karpiarzem i nie wiem co te ryby potrafią ale wiem co to Wiosenny Atlantycki Salmon nie mylić z keltami z Pomorskich rzek.
Â

Osobiście nie znam karpiarza który używa takich wędek. Kiedyś firma YAD miała w ofercie kije które miały dwa górne składy. Jedna to typowy kij do gruntu a druga to feeder. Miało to chyba 70 lub 80 g CW. JKarp [2018-03-15 06:53]

MrPiskorz

polecam Tb trabucco precision xt pro picker 270-35gr Dam mam taki kijek.Poradzisz sobie z 10kg karpikiem ale wieksze to juz nw...Zato przy wiekszej rybie masz naprawde piekna walke przez dlugi czas.Na poczatek sezonu zawsze lowie 1 wedka na grunt juz typowo karpiowa to karpika szybko wyciagnie, ja z tego frajdy az takiej nie mam, zato jak wezmie mi karp na pickera to jest swietna zabawa [2018-03-15 07:58]

JKarp

polecam Tb trabucco precision xt pro picker 270-35gr Dam mam taki kijek.Poradzisz sobie z 10kg karpikiem ale wieksze to juz nw...Zato przy wiekszej rybie masz naprawde piekna walke przez dlugi czas.Na poczatek sezonu zawsze lowie 1 wedka na grunt juz typowo karpiowa to karpika szybko wyciagnie, ja z tego frajdy az takiej nie mam, zato jak wezmie mi karp na pickera to jest swietna zabawa

A co na taką zabawę ryby ? Sprzęt i zestaw zawsze należy dopasować do wielkości łowionych ryb a nie mieć jakąś "chorą frajdę z holu". JKarp [2018-03-15 08:20]

Julian

Nie jestem karpiarzem ale parę w swoim życiu zlapałem w rzekach ( Wisła , Nida) .Sprzęt stary nie wyszukany .Wędka Cormoran teleskop 360 cw60 kołowrotek Bayron żyłka Dragon camou 0,28 przypon 0,25-0,22 hak 4-6 Gamakatsu . A jak ktoś szuka wrażeń i 3 sekundowej frajdy ( zwłaszcza w rzece) niech sobie łapie na pikery 15cw, żyłki 0,18 i haczyki 12 . Powodzenia życzę !!!! [2018-03-15 13:33]

MrPiskorz

ja chce traktowac lowienie karpi jako cos przyjemnego dlatego stosuje picker.Nie mam zamiaru odczuwac holu ryby niczym ciagniecia cegly w strone brzegu.Rozumiem to jesli karpie na lowisku sa od 15kg ale mniejsze jaki problem? dzieki pickerowi dluzej walczy sie z ryba [2018-03-15 14:22]

MrPiskorz

picker ktory Ci polecilem jest do karpi max 10kg. Potem rzeczywiście mozna zastosowac gruntowke [2018-03-15 14:43]

mazu89

Na karpie tylko karpiówka żyłka ok 0.35 przyzwoity kołowrotek mocne haczyki nie ma się co bawić w finezyjne łowienie karpi w zeszłym sezonie strzelił mi przypon z plecionki 0.18 na karpiu 10+ po tym pogrubiłem zestawy. Bywa tak że karpia trzeba przytrzymać siłowo bo idzie w zaczepy ale taki zestaw to na prawdziwe miśki. Z tego co wyczytałem to kolega nie wie za bardzo co będzie łowił i karpie raczej mniejsze na początek 2 feedery np mikado golden bay i nad wodę tanie ale bardzo dobre wędki . Po sezonie koledze się już wyklaruje i będzie wiedział na jakie ryby będzie się nastawiał ja poszedłem w karpie i feedery odstawiłem. [2018-03-15 16:06]

ja chce traktowac lowienie karpi jako cos przyjemnego dlatego stosuje picker.Nie mam zamiaru odczuwac holu ryby niczym ciagniecia cegly w strone brzegu.Rozumiem to jesli karpie na lowisku sa od 15kg ale mniejsze jaki problem? dzieki pickerowi dluzej walczy sie z rybą.

A ile tych karpii i jakiej wielkości kolega na pickera złowił??

Oczywiście da sie sporego lina czy karpia złowić na pickera ale trzzeba dobrego sprzętu , umiejętności ,opanowania ,warunków na łowisku pustego łowiska i zero zaczepów .W przypadku dużej ryby to ryba żądzi i nie ma mowy o jakimś zatrrzymaniu ryby.
Dla tego twierdzę (jak widać nie tylko ja ) picker nie bardzo sie nadaje do ragularnego łowienia dużych ryb.

Konrad . Wyszukaj na YT filmik "Płocie i duży karp na lakkiego feedera -Biestrzynnik 28.05.2015"
około 20-tej minuty koleś "holuje" przez godzine karpia.
Sam (a chłop ma doświadczenie ) mówi że to nie jest sprzęt na takie duże ryby. [2018-03-15 17:24]

Julian

Polecam baseny przy Namysłowskiej . Napuścić wody zapuścić karpia i pickerować do usranej śmierci albo upier..... żyłki. I to się kłania ta cała różnica między naturą a komercją. A bajki to możemy sobie po kilku piwach albo ,,głębszych " opowiadać. [2018-03-16 10:35]

JKarp

ja chce traktowac lowienie karpi jako cos przyjemnego dlatego stosuje picker.Nie mam zamiaru odczuwac holu ryby niczym ciagniecia cegly w strone brzegu.Rozumiem to jesli karpie na lowisku sa od 15kg ale mniejsze jaki problem? dzieki pickerowi dluzej walczy sie z ryba

Po co ? JKarp [2018-03-16 10:59]

JKarp

Polecam baseny przy Namysłowskiej . Napuścić wody zapuścić karpia i pickerować do usranej śmierci albo upier.....  ¿yłki. I to się kłania ta cała różnica między naturąÂ a komercją. A bajki to możemy sobie po kilku piwach albo ,,głębszych " opowiadać.

Julek na Górze karp i ten piker he he ;-) JKarp [2018-03-16 11:02]

Julian

Właśnie Janusz miałem o tym wspomnieć. Było to dokładnie pamiętam 10 .07,2016 miałem wtedy jeszcze stary skuter 125 cm dopiero potem prawojazdy kat A zrobiłem i kupiłem maxa . Łapałem na moją odległościówkę ( twój namiot po drugiej stronie jeziora ) jakiś karasek, krąpik , leszczyk . Mówię spróbuję na żółty ser ( taki śmierdzący) a wędka Dragon karpiówka 390 cw 60 żyłka Dragon camou 0,25 przypon 0,20 hak gamakatsu 8 jak widać nie cienizna . I przyszedł ON !!!!! zaciąłem poszumiał pochasał zobaczyłem go circa 6- 8 kg a więc nie taki potwór lazł prosto w nenufary jak wlezie pomyślałem bedzie pozamiatane dociągnąłem trochę ( zaznaczam ) hamulec . Było krótkie psztyk i tom se Q.....wa po pickerował . Wszystkiego trwalo to z 45s. góra minuta.A piszę to po to żeby goście wiedzieli że nawet na komercji ( czytaj balii czy basenie) np. łowisko Okoń gdzie nie ma zaczepów. Gość za takie pickerowanie dostał by kopa w d.... od wędkarzy obok gdyż nieuchronnie popier,,,dolił by im wsztskie zestawy w około a i tak g...o by wyciągnął . Taki numer widziałem na ciepłym porcie na Żeraniu parę lat temu. Janusz ja też lubię Udoskonalać rzeczywistość ale jak jestem po kilku ,,głębszych ' wtedy i płotka u mnie pół tony waży . Pozdrawiam Julek. [2018-03-16 13:30]

JKarp

Pamietam ;-) A to miejsce to jest i tak prawie bez nanufarów. Po drugiej stronie jest w bród tych liści a takie miejsc jak na fotce praktycznie nie ma. Jest to w stronę śluzy. JKarp [2018-03-16 13:57]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia