Zestaw na karpie, leszcze i płocie

/ 10 odpowiedzi
Witam! Mam pytanie. Gdzie najlepiej zarzucać swój zestaw nad rzeką? Chce łowić karpie, leszcze, płocie. Łowie gruntówką z koszyczkiem zanętowym.
u?ytkownik7474

To zależy w jakiej porze roku. Na karpie w rzece bym się nie nastawiał. Leszcze, klenie i jazie wczesną wiosną należy łowić w płytkich szybko nagrzewających się miejscach. Gdzieś na zakolach, odnogach, starorzeczach, tam gdzie darnie trawy wpadają do wody wraz z licznym robactwem. Co innego w lecie. Wtedy lesze i płocie należy szukać w głębszych partiach wody o leniwym przepływie i najlepiej miękkim dnie lekko mulistym. Natomiast klenie i jazie w pobliżu warkoczy, przelewów, podwodnych przeszkód zaburzających swobodny przepływ. Gdzieś gdzie woda płynie wartko. Karpie w rzekach to pomyłka i przypadek. (2010/01/27 22:52)

michal0210

Ahaa;) To czyli na wiosnę przy brzegach mam ich szukać, a latem na środku :D Dziękuję za rade! ;) Pozdrawiam (2010/01/27 23:03)

u?ytkownik7474

no to nie do końca tak. Czasem przy brzegach jest głębiej niż na środku. Ale jeśli na wiosnę będziesz szukał miejsc niezbyt głębokich do 1,5 metra, gdzieś gdzie woda płynie wolno i szybko się nagrzewa to powinieneś trafić leszcza płoć i klenia. Każda ryba ma swoje upodobania i na temat każdej ryby można i należy wiele się dowiedzieć. Nie ma ani miejsca ani metody która pozwalałaby łowić wszystkie ryby. Raczej należy nastawić się na jeden może dwa gatunki o podobnych warunkach bytowania i próbować je podejść. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie. (2010/01/27 23:15)

maslak102

Każda woda ma swoje kruczki na jednej rzece ryby mogą się pojawiać w miejscach gdzie na innej rzece byśmy się tego nie spodziewali, ostatnio przerzuciłem się z gruntu na bat 6 i 8 m bo efekty są o wiele lepsze niż z gruntu, ja osobiście szukam dołków gdzie woda ma min 4-5 metrów głębokości, łapie na wiśle w okolicy płocka, gdy zchodzę z wody mam w dorobku duże leszcze i karpiki też często sie pojawiają a koledzy siedzący w pobliżu tylko samą drobnicę trafiają, na rzece ryby gromadzą się przy brzegu bo tutaj najwięcej pokarmu występuje, najlepszym sposobem na sukces w twoim przypadku może być podglądanie jak inni wędkarze kładą zestawy, ryb trzeba szukać wszędzie a może się okazać że znajdziesz nietypowe miejsce w którym odniesiesz sukces, typowa metoda prób i błędów, powodzenia;) (2010/01/28 01:55)

maslak102

Każda woda ma swoje kruczki na jednej rzece ryby mogą się pojawiać w miejscach gdzie na innej rzece byśmy się tego nie spodziewali, ostatnio przerzuciłem się z gruntu na bat 6 i 8 m bo efekty są o wiele lepsze niż z gruntu, ja osobiście szukam dołków gdzie woda ma min 4-5 metrów głębokości, łapie na wiśle w okolicy płocka, gdy zchodzę z wody mam w dorobku duże leszcze i karpiki też często sie pojawiają a koledzy siedzący w pobliżu tylko samą drobnicę trafiają, na rzece ryby gromadzą się przy brzegu bo tutaj najwięcej pokarmu występuje, najlepszym sposobem na sukces w twoim przypadku może być podglądanie jak inni wędkarze kładą zestawy, ryb trzeba szukać wszędzie a może się okazać że znajdziesz nietypowe miejsce w którym odniesiesz sukces, typowa metoda prób i błędów, powodzenia;) (2010/01/28 01:57)

michal0210

No to będę musiał trochę popróbować! W końcu człowiek uczy się na błędach! ;) Dziękuję za rady! Pozdrawiam (2010/01/28 11:03)

goryl25

Mateusz ci dobrze pisze :) rób tak jak ci napisał :) ja też tak robie i mam dobre efekty na FEEDER'a :) raz złapałem płoć na złoty medal i złapałem ją w środku nurtu :) ale mi się wydaje że złapanie jej w środku nurtu to był przypadek :) bo mi się wydaje że takie duże też siedzą przy brzegu ?? (2010/01/28 11:16)

michal0210

To czyli nasuwa mi się jeden wniosek. Wczesną wiosną zarzucać tam gdzie płytko natomiast latem tam gdzie głęboko! ;) (2010/01/28 11:53)

goryl25

Tak :) latem zarzucaj w jakieś dołki wyrzłobione przez nurt :) one przeważnie znajdują się na zewnętrznych łukach zakrętów :) a wiosną na płytką wode :) (2010/01/28 12:09)

michal0210

Dzięki za rade! Życzę miłych i udanych połowów!!!                                                            (2010/01/28 12:52)