Zaloguj się do konta

Zestaw na karpia do dalekich rzutów

utworzono: 2015/01/03 13:50
Ankromancer

Witam chciał bym poznać opinie Kolegów i Kolażanek również odnośnie tego jaki zestaw wędkarski na karpia do dalekich zarzutów polecacie w granicach do 300 zł (wędka kołowrotek i ewentualnie żyła) Zalezy mi raczej na wędce 3 częściowej długość 3,9 i o akcji szczytowej. [2015-01-03 13:50]

nazarek

jak zwiększysz budżet o 100-200zł to wtedy bedzie można coś dopiero doradzić. za 300zł ciężko będzie dobrać wędkę kołowrotek i do tego jeszcze dobrą żyłkę niestety. [2015-01-04 11:05]

Ankromancer

Czekam na propozycje na razie , jeśli coś mnie zainteresuje to zawsze mogę dorzucić te 100 więcej podany budżet jest na razie wyjściowym a czas pokaże co i jak :) [2015-01-04 12:21]

kołowrotek-ok 200zł
żyłka- można kupić 1000 m za 100 zł a można tanio ale nie wiem co to za ąyłka bo trej żyłki nie testowałemkiedyś miałem żyłki sufixa -były w miarę dobre.za 2 dychy warto zaryzykować.
Firma sufix jest członkiem EFTTA więc podaje prawdziwe dane, W celu walki z nieuczciwymi producentami żyłek, podającymi nieprawdziwe wytrzymałości i średnice EFTTA (europejskie stowarzyszenie producentów i dystrybutorów sprzętu wędkarskiego) stworzyło pionierski projekt EFTTA LINE CHARTER .

Marki, które przystąpią do tego projektu muszą informować klientów o prawdziwych parametrach sprzedawanych żyłek, które są podawane na etykietach. 
Co bardzo ważne wszystkiego dopilnuje niezależne laboratorium, które losowo testuje zgłoszone do programu marki.

Temat niezgodności parametrów żyłek był niejednokrotnie poruszany w wędkarskich czasopismach, także części z Państwa jest znany. W Polsce niestety nie ma firmy, która produkuje je w naszym kraju, więc wszystkie są importowane.

Na stronie www.efttalinecharter.com  oraz na poniżej zaprezentowanym plakacie znajduje się wykaz marek, które zgłosiły się i przechodzą weryfikację odnoście prawidłowości podawanych danych w oferowanych przez siebie produktach.
Niestety nie ma na tej liście ani jednej polskiej marki.

Dodatkowo od czerwca 2012 EFTTA LINE CHARTER rozpocznie kampanię informacyjną o markach, którym można zaufać.

co do wędki ci nic nie doradzę ponieważ używam raczej miękkich parabolicznych czy pół paraboli ale wydaje mi się że coś fajnego za 200-250 zł kupisz. 

  [2015-01-04 14:46]

mlody karpiarz

Nie kupuj żyłek f-my jaxson która rżnie w d*****pe wędkarzy i pierdzieli głupoty
cyt se str jaxon:

http://www.jaxon.pl/Katalog/249_177_zylki-plecionki/5049_jaxon-eternum/Produkt/21030_eternum-carp.aspx

W przypadku żyłek ograniczamy się do podania dwóch parametrów: średnicy i indeksu MAX RYBA, naszej wizji maksymalnej wagi ryb, do łowienia których może być użyta plecionka. Oczywiście sukces wędkarza zależy również od wielu innych czynników, takich jak specyfika łowiska, umiejętny hol, akcja i klasa wędziska, jakość przelotek i, co szczególnie ważne, regulacja hamulca w kołowrotku. Zakładamy, że przy spełnieniu tych warunków wędkarz ma wszelkie dane do zwycięstwa w pojedynku z wielką rybą. Co więcej, jesteśmy przekonani, że przekroczenie podanych limitów jest możliwe i dla wytrawnych wędkarzy będzie miarą sukcesu.


Takie zachowania trzeba piętnować bo to oszustwo.

[2015-01-04 16:10]