Zestaw na karpia -na sztywno czy przelotowy?

/ 13 odpowiedzi
Witam to moj pierwszy post to proszę o wyrozumiałość.
Mam pytanie na temat zestawu na włos jak lepiej ciężarek na sztywno czy przelotowo.

Lukasz2468


Jezeli na karpie to zdecydowanie na sztywno, czyli zestaw samozacinajacy (ołów minimum 60g). Na amura raczej zestaw przelotowy. (2013/06/01 20:34)

strus1982


dzięki za odpowiedz
i jeszcze jedno jak podnieść amurowi kukurydze z dna (2013/06/01 22:16)

Lukasz2468


Kup sztuczna kukurydze plywajaca lub zrob mala kulke ze styropianu. (2013/06/01 22:26)

Bernard51


"Mam pytanie na temat zestawu na włos jak lepiej ciężarek na sztywno czy przelotowo."

Wszystko zależy jakie karpie chcesz łowić i gdzie je będziesz poławiał, bo dla jednych40 cm to jest karp a dla innycch 7-11kg też jest karp?

"i jeszcze jedno jak podnieść amurowi kukurydze z dna"

Łowiąc amury napewno przelotowy ołów, ale nie staram sie przynęty podnośić z dna , raczej płytkie miejsca i przy roślinności.
Połamania! (2013/06/02 10:30)

u?ytkownik39933


Jezeli na karpie to zdecydowanie na sztywno, czyli zestaw samozacinajacy (ołów minimum 60g). Na amura raczej zestaw przelotowy.


Dokładnie tak tylko ja bym dał ciężarek minimum 80g, no chyba że łowimy w mule to mniejszy ale to już inna bajka :) (2013/06/02 11:44)

strus1982


Dziękuje za odpowiedzi bardzo mi pomogliscie. (2013/06/02 19:11)

strus1982


mam jeszcze jedno pytanie
jak nęcic łowiąc na kulki bo już drugi rok prubuje i jeszcze nie złowiłem ani jednego karpia ani amura na kulkę (2013/06/02 22:07)

u?ytkownik39933


mam jeszcze jedno pytanie
jak nęcic łowiąc na kulki bo już drugi rok prubuje i jeszcze nie złowiłem ani jednego karpia ani amura na kulkę

Jeśli woda nie jest duża to po znalezieniu miejsca nęć pas o długości 5 i szerokości 2 metrów najlepiej o tej samej porze przynajmniej kilka dni, nęcić można kulkami, pelletem, kukurydzą itp. Miejsce zaznacz sobie markerem np. ze zwykłej butelki po coli 0,5l, żyłki i ciężarka lub po prostu zapamiętaj jakiś punkt orientacyjny, bardzo ważne jest żeby nęcić codziennie dokładnie w tym samym miejscu. Co do miejsca to dobrymi miejscami są okolice zaczepów ( kołków, starych pomostów, zwalonych drzew itp. ) , okolice roślinności, wszelkiego rodzaju wypłycenia( łachy), podwodne górki, półki, okolice spadów itp.Szukaj karpiowych spławów, grubych bąbli, skupisk racicznicy itp. (2013/06/03 11:59)

strus1982


Zbiornik ten ma ok 2h jest to zalana stara glinianka,niema możliwości znaczenia markerem bo jak inni zobaczą że coś pływa nie dają temu spokoju.Próbowałem na siateczki pva ale nic czy to dobra metoda,jakie kulki do siatki pokruszone czy całe,pływające czy leżące (2013/06/03 19:20)

u?ytkownik39933


Zbiornik ten ma ok 2h jest to zalana stara glinianka,niema możliwości znaczenia markerem bo jak inni zobaczą że coś pływa nie dają temu spokoju.Próbowałem na siateczki pva ale nic czy to dobra metoda,jakie kulki do siatki pokruszone czy całe,pływające czy leżące

Woda nie jest duża więc jakoś sobie z zapamiętaniem miejsca powinieneś poradzić, znajdź jakiś punkt orientacyjny lub zaznacz np. sobie czymś na trzcinie, dobrym sposobem jest tez w tej sytuacji marker który jest zanurzony pod wodą i widać go tylko z łódki, nęcenie punktowe z zastosowaniem materiałów PVA to bardzo dobra metoda  ale jeśli jest możliwość nęcenia z brzegu lub łowimy z wywózki  to na głębokościach do 3 metrów nie jest konieczne stosowanie PVA, do PVA wkładam najczęściej pellet i całe i pokruszone kulki oczywiście tonące :) , kulki pływające stosuje się tylko jako przynętę. (2013/06/03 19:30)

strus1982


tak tylko u nas jest zakaz wypływania łódką ? (2013/06/04 17:12)

u?ytkownik39933


tak tylko u nas jest zakaz wypływania łódką ?

to pzostało Ci łowienie i necenie z brzegu , nęć rakietą , cobrą lub procą i punktowo z PVA (2013/06/04 17:45)