Zaloguj się do konta

Zestaw na dużą płoć

utworzono: 2011/02/14 20:24
waesz1

[2011-02-14 20:24]

waesz1

Hej czy znacie jakiś dobry zestaw na dużą  płoć ;jakihaczyk,żyłka,przypon,przynęta,zanęta,spławik będę łowił na stawie od brzegu tak od 10-20 m głębokość tego stawu do 2 m .A płocie  pływają tam duże takie po 1 kg i nawet więcej !!!!!  [2011-02-14 20:27]

Michal95

Może powiesz coś więcej co chcesz wiedzieć.
Ja używam żyłki 0,16 , przypon 0,12 , haczyk 6, spławik 1,25 g.
Łowiłem tym zestawem cały sezon z bardzo dobrymi wynikami.
[2011-02-14 20:28]

waesz1

a nie używacie spławiku waggler ? [2011-02-14 20:34]

waesz1

powiedz jaką dawałeś przynętę zanętę itp :) [2011-02-14 20:35]

Michal95

Wiesz waggler może być. Przez jakiś czas używałem bardzo lekkiego , miał jakieś 3,5 g. wyporu.
[2011-02-14 20:37]

Michal95

Przynęta biały robak, pinka, kukurydza, pszenica. Zanęta Bogusława Bruda na ryby karpiowate lub Robinsona na płoć do tego puszka kukurydzy, pokrojone dość grubo kulki proteinowe. Jeżeli do zanęty dodasz kukurydzy to nie używaj jej jako przynęte.
[2011-02-14 20:40]

waesz1

a jakiej wagi łowiłeś te płociei na jaką przynętę i czym nęciłeś ???? [2011-02-14 20:40]

bobus86

zgadzam sie z kolega w zupelnosci wystarczy!!!lecz nigdzie nie jest napisane ze akurat taka wielka ci na ten zestaw wezmie:)powodzenia [2011-02-14 20:41]

bednar14

zgadzam sie z kolega w zupelnosci wystarczy!!!lecz nigdzie nie jest napisane ze akurat taka wielka ci na ten zestaw wezmie:)powodzenia

Żyłka główna może być,przypon również ale haczyk o numeracji 6!Tej wielkości haczyki to ja na grube karpie stosuje!Na płoć wystarczy ci haczyk od numeru 12 w górę...A zanęta z dużą ilością konopi.Spławik dostosowujesz do warunków na łowisku.   [2011-02-14 20:46]

780528

Można śmiało używać kuku jako przynęty,jeśli nawet jest ona składnikiem zanęty.To tak samo gdyby dodać pinki albo białego do zanęty i nie zakładać tych robali na haczyk .Jest taka nie pisana zasada co do zanęty to i na haczyk.Więc śmiało tę kukurydze na haczyk kolego, bo w ten sposób eliminuje się brania drobnicy poprzez stosowanie selektywnej przynęty.A czasem możesz się ucieszyć zacinając ładną sztukę ,bo płoć lubi brać na kuku.Pozdrawiam!
[2011-02-14 20:56]

brzana

Jak chcesz lowić naprawde piękne plocie zapraszam na orawke w marcu.

Pozdrawiam

[2011-02-15 01:41]

Michal95

Można śmiało używać kuku jako przynęty,jeśli nawet jest ona składnikiem zanęty.To tak samo gdyby dodać pinki albo białego do zanęty i nie zakładać tych robali na haczyk .Jest taka nie pisana zasada co do zanęty to i na haczyk.Więc śmiało tę kukurydze na haczyk kolego, bo w ten sposób eliminuje się brania drobnicy poprzez stosowanie selektywnej przynęty.A czasem możesz się ucieszyć zacinając ładną sztukę ,bo płoć lubi brać na kuku.Pozdrawiam!

[2011-02-15 07:09]

Michal95

Skoro mówisz że można stosować na haczyk to co do zanęty, zgadzam się z tym lecz na moim łowisku gdy na haczyk stosowałem składnik zanęty liczba brań się zmniejszała.
[2011-02-15 07:13]

Rufio 2

Dla Mnie twój zestaw co do żyłek jest super tylko zmniejsz haczyk o połowę , jak nic ci nie bierze na przynętę którą masz na haczyku to najlepiej jest co parę minut zmieniać przynętę , nie przesadzaj z ilością na haczyku bo płocie Mają mały pyszczek i uwielbiają ochotkę , połamania kija .
[2011-02-15 17:05]

Michal95

Dla Mnie twój zestaw co do żyłek jest super tylko zmniejsz haczyk o połowę , jak nic ci nie bierze na przynętę którą masz na haczyku to najlepiej jest co parę minut zmieniać przynętę , nie przesadzaj z ilością na haczyku bo płocie Mają mały pyszczek i uwielbiają ochotkę , połamania kija .

Ok. Dzięki za poradę. Na pewno z niej skorzystam w tym sezonie. Życzę sukcesów nad wodą.

[2011-02-15 17:17]

LapiePlocie

Witaj, nie no koledzy niewierze w was, ten portal wędkarski powstał żeby wnosić coś sensownego do sieci i pomagać młodym adeptom kunsztu wędkarskiego, czytając 15 powyższych postów jestem w stanie powiedzieć jedno: Porażka!
Do kolegi waesz1 jeżeli chcesz łowić płotki, które nie będą przekraczać 20cm- uwaga, dla niektórych mogą być to duże płocie, to z powodzeniem stosuj się do wyżej opisanych rad.
Jeżeli natomiast interesują cię grube 1kg płocie, nie pomoże Ci żadna ale to żądna zanęta, jeżeli nie znajdziesz miejsca bytowania tych ryb. Płotkę do 30cm da się jeszcze przyzwyczaić do grubej zanęty podawanej w sporych ilościach przez pewien okres czasu.
Co do haczyka nr 12 jest on bardzo dobry ale do białych robaków! Zakładając na hak twardą podgotowaną kukurydzę, kulę ciasta, rosówkę czy łubin słodki nr 4 będzie wstępną granicą, a kończącą nr 2 do łubinu i rosówki. Grot ma wystawać z przynęty, nie bój się, że wystraszy to rybę, która i tak poradzi sobie z takim kąskiem.
Nie wiem czemu ale większość Polskich wędkarzy po prostu lubi utrudniać sobie życie, nawet o tym nie wiedząc.

Pozdrawiam
Rafał

[2011-02-15 18:06]

Waldi Fish

No cóż, każdy radzi jak potrafi.
[2011-02-15 23:47]