Zestaw muchowy na początek

/ 6 odpowiedzi
Witam. chciałbym sie dowiedzieć cos o wedkarstwie muchowym. gdyż chcę od nowego sezonu zacząć łowic na tą metode. Znalazłem kilka aukcji na allegro i powiedzcie czy warto było by zakupić ten sprzęt na początek. chciałbym sprzęt tzw uniwersalny. 

http://allegro.pl/wedka-muchowa-i3937921903.html#tabsAnchorhttp://allegro.pl/zestaw-muchowy-shakespeare-6-i3912604312.htmlhttp://allegro.pl/grauvell-muchowka-kolowrotek-i-sznur-kurier-gratis-i3931766882.htmlhttp://allegro.pl/zestaw-muchowy-shakespeare-7-i3940125000.htmlhttp://allegro.pl/zestaw-muchowy-i3935574846.htmlhttp://allegro.pl/zestaw-muchowy-dla-poczatkujacych-jaxon-i3874973170.htmlhttp://allegro.pl/wedka-muchowa-i3933648603.html
Dzięki. Pozdrawiam
robertxxx62


Witam ! W muszkarstwie to ciężko o sprzęt uniwersalny :) tu bardziej to sprzęcik dla początkującego czyli klasa tak w przedziale 5/6# ale to też zależy od łowisk , rybek itp.
Do tego jeszcze dochodzi cena jaką kolega ma zamiar przeznaczyć , ponieważ początek początkiem ale kupić byle co to też nie można bo się można szybko zrazić do tej metody . Tu bym radził na początek dużo poczytać o doborze sprzęciku w necie jest tego dużo , później podać więcej informacji nam tu , gdzie kolega będzie łowił na jakiej wodzie , no i jaka rybka ? Wtedy jest się w stanie coś tam doradzić :) (2014/02/03 19:17)

bodyczek


no wiec bd łowił w rzece (wody nizinne) gdzie jest wiele ryb. Wiem że Ci muszkarze którzy łowią tam na muche łowią bardzo dużo ryb gdyż ryby tam reagują bardzo głupio na tą metode ;)  jest tam przewaga klenia. ale jest wiele pstrąga od 1kg+ , zdażają sie lipienie i szczupaki. Woda ma bardzo dobre miejsca do tzw skrytek... wiem od tamtejszych wędkarzy że np pod filarem mostu jest wielki dół i w tym dole siedzą pstrągi , zaraz za mostem są piekne prądy w których siedzą ryby, jest bardzo dużo miejsc gdzie woda jest spokojna (od 0.5m do 1.5) i tam też lubi siedzieć pstrąg. Oglądałem bardzo dużo filmików na internecie o tej metodzie i nie ukrywam dużo sie nauczyłem. ;)   (2014/02/03 19:33)

sebsid


Ten komplecik http://allegro.pl/zestaw-muchowy-shakespeare-6-i3912604312.html powinien byc ok.
Wedki nie znam, ale Shakespeare sprzedaje sprzet w miare dobry. Ale do tego bedziesz potrzebował jeszcze linke, a ta musi pasowac do tej wedki. Na poczatek do nauki rzucania kup o numer ciezsza (wedka#6 to linka#7). Kup linke z rdzeniem z plecionki. I na poczatku cwicz rzucanie z n.p. kawałkiem wełny(mucha powinna poczekac, az bedziesz kontrolował wywijanie wedka). I rzucanie cwiczyc,cwiczyc,cwiczyc i raz jeszcze cwiczyc. Najlepiej jak bys miał znajomego muszkarza, on by wyłapał szybko błedy w twoim rzucie zanim one sie utrwala.
Udanych poczatkow.
(2014/02/03 20:37)

bodyczek


dziękuje za rade :)
oglądam bardzo dużo filmow z Adamem Sikorą np jak ten http://www.youtube.com/watch?v=DVNO1WVdML0 gdzie pokazuje on technike rzutu, łaczenie zestawów itp. Niestety nikt z mojej okolicy nie łowi na muche i w tym problem :( ale wiem że jeden Pan który ma mały sklep wedkarski w miescie łowi na muchę wieć spróbuje sie jakoś dowiedzieć od niego lub od prezesa koła ;)  a co do sprzęty slyszałem że w polsce jest trudno dostać muchy w sklepach wieć jedynym lepiej robić własne muchy czy zakupić przez internet ? :) (2014/02/03 20:55)

bodyczek


dziękuje za rade :)
oglądam bardzo dużo filmow z Adamem Sikorą np jak ten http://www.youtube.com/watch?v=DVNO1WVdML0 gdzie pokazuje on technike rzutu, łaczenie zestawów itp. Niestety nikt z mojej okolicy nie łowi na muche i w tym problem :( ale wiem że jeden Pan który ma mały sklep wedkarski w miescie łowi na muchę wieć spróbuje sie jakoś dowiedzieć od niego lub od prezesa koła ;)  a co do sprzęty slyszałem że w polsce jest trudno dostać muchy w sklepach wieć  lepiej robić własne muchy czy zakupić przez internet ? :)
(2014/02/03 21:02)

sebsid


Na poczatek zapomnij o kreceniu much, kupuj w internecie. Krecenie to spory wydatek: imadło, inne pomoce/narzedzia i materiał , a tego jest zatrzesienie i mozna wydac fortune.

Ale na samym poczatku naucz sie rzucac i zamiast muchy jakas włoczke. Bo co Tobie po najłowniejszej muszce jak nie bedziesz potrafił jej odpowiednio podac. Tez sam uczyłem sie rzucac i zanim przywiazałem muche, to sporo cwiczyłem. (2014/02/03 23:57)