Zestaw muchowy połów w Szkocji

/ 2 odpowiedzi
Witam wszystkich.

Zacznę może tak.

Od 5 miesięcy mieszkam w Skocji- zainteresowała mnie metoda łowienia na muchę, gdyż gdzie się nie spojrzy wszyscy tu tak łowią - no prawie wszyscy.
Więc zakupiłem zestaw z tego linku :

https://www.fishingmegastore.com/view.php?module=readeroffers&code=0021TS

Nie wiem czy to dobry sprzęt - czy nie, ale się pokusiłem na niego.

Do sedna, Pan z obsługi pomylił się i dał mi kołowrotek 7/8 a wędkę mam #6
linkę mam GREYS GRXi Fly line float WF6.
Pytanko czy ten kołowrotek może być  ? czy muszę jechać wymienić ?
Aha jeszcze jedno na jednym z końców linki mam naklejkę REEL END.
Co to znaczy ( że od tego miejsca nawijamy na kołowrotek ? ) a może do tego mocujemy przypon.
Dzięki za pomoc.


SebekKry



W linku który podałeś wyświetlają się różne przedmioty. Kołowrotek w klasie 7/8 może być pod warunkiem że nie przeciąży kija (przykręcony kołowrotek z nawiniętym podkładem i linką nie powinien byc cięzszy jak reszta balnku) sprawdź to w ten sposób nawiń podkład i linke i przykręć do wędki następnie połóz wędkę poziomo na jednym palcu wskazujacym i sprawdź czy kijek jest wyważony. Ułóż palec w miejscu w którym trzyma się wędkę ręką i jeśli kijek nie leci do góry ani na "pysk" to jest ok. Reel end znaczy koniec szpuli i ten odcinek dowiązujesz do podkładu - ogólnie to linkę zawsze nawija się od końca który jest na wierzchu szpuli gdyż zazwyczaj fabrycznie jest ona tak nawinięta aby po nawinięciu na kołowrotek była końcówika do dołączenia przyponu. (2016/04/20 21:16)