Zestaw muchowy 1500 zł

/ 6 odpowiedzi
Witam serdecznie, chciałbym zacząć przygodę z muszkarstwem . Jaki sprzęt możecie mi doradzić za około 1500 zł kij, kołowrotek , linka. Będę łowił głownie pstrągi i lipienie na rzece san górny odcinek czasami mniejsze rzeki górskie. Chciałbym aby był to fajny zestaw dobrej jakości na który będzie się przyjemnie łowić .
endern


Co sądzicie o tym kiju orvis clearwater 950 zł plus kołowrotek 450 zł z tewj serii . Nie wiem tylko jakie parametry wybrać . Myślę o łowieniu w takich miejscach Jak San w okolicach Zwierzynia . (2018/08/09 21:03)

pawelz


Jesli chcesz lowic glownie na sucharka, to bierz kija w #3 klasie. Za te pieniadze mozna juz cos naprawde fajnego kupic. Na kolowrotek nie wydawaj jakichs wielkich pieniedzy. Wazne zeby mial w miare dobry hamulec i byl lekki.
Pytanie czy chcesz nowy zestaw czy uzywke.
Tu masz super kija do sucharka:
http://www.flyfishing.pl/komis/msg.php?id=107029&offset=0
Moze troche przekracza budzet, ale na pewno fajniejszy niz ten orvis. Lepiej wydac troche wiecej na kija i kupic tanszy kolowrotek. Szukaj takiego w granicach 100-110 g do tego kija. Jesli sen Sage bedzie za drogi przyjzalbym sie jeszcze temu Loomisowi z tego ogloszenia: http://www.flyfishing.pl/komis/msg.php?id=106996&offset=0 (2018/08/10 10:17)

endern


Wolał bym zestaw nowy .Zastanawiam się czy nie lepiej było by kupić sobie tani zestaw np jaxona jakąś linkę dobrą i na nim ćwiczyć a za jakiś czas gdy złapię bakcyla rozglądać się za czymś z wyższej półki. (2018/08/10 16:38)

jarek-giza


Mam do Was podobne pytanie.Jaki kij na początek w cenie około tys kolowrotek 500zł.W klasie 4 lub 5.Mam spore doswiadczenie wędkarskie glównie picker feeder również spinning a od marca zamierzam rozpoczac zabawe z mucha. (2018/08/11 21:40)

pawelz


Mam do Was podobne pytanie.Jaki kij na początek w cenie około tys kolowrotek 500zł.W klasie 4 lub 5.Mam spore doswiadczenie wędkarskie glównie picker feeder również spinning a od marca zamierzam rozpoczac zabawe z mucha.
Nie mialem nigdy w reku i szkoda ze dwusklad, ale to moze byc naprawde super wedka.
Generalnie opinie o tym kiju sa bardzo dobre, ale wiadomo, najlepiej samemu wziasc do reki.
77 g za kija w 5 klasie robi wrazenie. Przecietna budzetowa wedka (Jaxon itp) bedzie wzayc 110-120 g. Przy calodziennym lowieniu to kolosalna roznica, nawet po idealnym wywazeniu kija.
Do tego jakis kolowrotek taki ze 120 g max i bedzie super uniwersalny zestaw pod niemal kazda metode. Sucha, mokra, maly streamerek czy nimfa.
(2018/08/13 12:43)

pawelz


Wolał bym zestaw nowy .Zastanawiam się czy nie lepiej było by kupić sobie tani zestaw np jaxona jakąś linkę dobrą i na nim ćwiczyć a za jakiś czas gdy złapię bakcyla rozglądać się za czymś z wyższej półki.
Ja wlasnie tak zaczynalem i bardzo szybko zmienilem sprzet. Bylo to co prawda prawie 20 lat temu i jakos sprzetu tego tanszego nieco sie poprawila, ale zawsze uwazam, ze powinno sie wydac tyle na ile Cie stac. Jesli ktos nie ma kasy, bez sensu sie skrobac na sage'a czy winstona. Jesli ktos zarabia kilkanascie czy kilkadziesiat tys/miesiac powinien brac wszystko z gornej polki. Ja tak bym zrobil. Niestety nie zarabiam tyle i kije po 1000 sa w gornym moim zasiegu. Choc kupilem Sage'a VPS Lighta #3 jakies 10 lat temu za polowej mojej pensji ale nie zaluje zlotowki.
Generalnie im lepszy sprzet i lepiej dobrany tytm proporcjonalnie wiecej frajdy daje z lowienia.
Tyle ze trzeba pamietac, ze nie zawsze drozszy kij bedzie nam lepiej lezal. Przykladem moze byc legendarny juz Sage XP - dla wielu kultowy kij, dla mnie nie wart 300 zl. Ale jak to mowia, co kto lubi.
(2018/08/13 12:49)