Zaloguj się do konta

Zestaw-Mistral Aero,kołowrotek-Jaxon Ultra

utworzono: 2012/04/15 13:46
Tomasz95

Witam wszystkich wędkarzy.

Jako, że jestem mało zaawansowanym wędkarzem, chciałbym dowiedzieć się czy na mój zestaw mógłbym spokojnie połowić rybki na spinning (nie chodzi mi o wielkie okazy). Oto on :

- Wędka - Mistrall Areo Star Tele 2,7m 10-30g -
- Kołowrotek Jaxon Ultra LM050 5:2:1
- Żyłka Mistrall Shiro 0,18 - 5kg

Proszę o podanie argumentów, oraz w najgorszym przypadku zamienników mojego sprzętu. Nie ukrywam, krucho u mnie z pieniążkami i chciałbym mięć tani, a zarazem dobry sprzęt.

Pozdrawiam
[2012-04-15 13:46]

szogun1

OOO kolego spokojnie tym nie polowisz. Tylko caly czas bedziesz lowic w stresie zobaczysz!
Hehe  zartuje ten zestaw na poczatek bedzie dobry na szczupaki bierz go i polamania kija! Pozdrawiam [2012-04-15 14:07]

Tomasz95

Myślisz, że kołowrotek nie połamie się przy nieco większej rybce i czy żyłka nie pęknie ?

Dziękuję za odpowiedź
[2012-04-15 14:12]

Maniutek1996

Połowisz sobie spokojnie, to taki uniwersalny kijek, na okonki(słabych brań nie wyczujesz), na szczupaki(nie za duże takiego 6kg byś nie wyholował), ja jedynie zmienił bym żyłkę na trochę większą 0.22-0.25, ale wiadomo im cieńsza tym lepsze żuty i brania, ale trudniej wyjąć rybę na hol "siłowy".  Tak, czy siak, na początek w sam raz ;) [2012-04-15 14:41]

hbll

Jak jesteś niedoświadczony i chcesz łowić szczupaki na żyłce 0,18 to możesz kilka rybek stracić. Po drugie jeśli w łowisku masz zaczepy to przy żyłce 0,18 będziesz tracił dużo przynęt. Jeśli chcesz łowić szczupaki to kup sobie żyłkę 0,25. W razie zaczepu będziesz się mógł trochę posiłować w celu uwolnienia przynęty. A szczupakom i tak nie przeszkadza grubość żyłki więc po co Ci żyłka 0,18? Do wędki 10-30 żyłka 0,25 będzie lepsza. Oszczędzisz sobie trochę przynęt :)
Nie rozumiem ludzi, którzy łowią na średnio ciężki spinning (np. 10-35) żyłką 0,18 albo jeszcze cieńszą.
[2012-04-15 14:45]

hbll

Połowisz sobie spokojnie, to taki uniwersalny kijek, na okonki(słabych brań nie wyczujesz), na szczupaki(nie za duże takiego 6kg byś nie wyholował), ja jedynie zmienił bym żyłkę na trochę większą 0.22-0.25, ale wiadomo im cieńsza tym lepsze żuty i brania, ale trudniej wyjąć rybę na hol "siłowy".  Tak, czy siak, na początek w sam raz ;)

Dlaczego miałby nie wyholować szczupaka 6 kg na kijaszku 10-30? Wyholować można i większe bez żadnego problemu.
[2012-04-15 14:47]

Tomasz95

Okej, jutro pójdę kupić lepszą żyłkę, a co sądzicie o kołowrotku ? Nie strzeli przy większej rybie ?
[2012-04-15 14:59]

Maniutek1996

Połowisz sobie spokojnie, to taki uniwersalny kijek, na okonki(słabych brań nie wyczujesz), na szczupaki(nie za duże takiego 6kg byś nie wyholował), ja jedynie zmienił bym żyłkę na trochę większą 0.22-0.25, ale wiadomo im cieńsza tym lepsze żuty i brania, ale trudniej wyjąć rybę na hol "siłowy".  Tak, czy siak, na początek w sam raz ;)

Dlaczego miałby nie wyholować szczupaka 6 kg na kijaszku 10-30? Wyholować można i większe bez żadnego problemu.

Nie chodziło mi o wędkę co o żyłkę, ale z tekstu właśnie tak można wyciągnąć, więc przepraszam za wprowadzenie w błąd.
[2012-04-15 15:11]

adamek19969

Okej, jutro pójdę kupić lepszą żyłkę, a co sądzicie o kołowrotku ? Nie strzeli przy większej rybie ?

da radę :) jak poczujesz na kiju, że rybka jest większa tak ma 7kg popuść hamulec. [2012-04-15 16:53]

Tomasz95

Popuścić hamulec żeby się zmęczyła ?

Przed chwilą wróciłem z jeziorka. Udało mi się złapać dwa szczupaki na gumę. Były małe - 30cm więc je musiałem wypuścić . Przy ich holowaniu strasznie strzępiła mi się żyłka, jest w takim stanie, że mogę ją bez problemu urwać palcami. Przedtem nie było to możliwe. Szukałem winy przy przelotkach, ale wyglądają normalnie. Czy może to być wina żyłki ?
[2012-04-15 17:22]

mszpetman

Przed chwilą wróciłem z jeziorka. Udało mi się złapać dwa szczupaki na gumę. Były małe - 30cm więc je musiałem wypuścić . Przy ich holowaniu strasznie strzępiła mi się żyłka, jest w takim stanie, że mogę ją bez problemu urwać palcami. Przedtem nie było to możliwe. Szukałem winy przy przelotkach, ale wyglądają normalnie. Czy może to być wina żyłki ?

Po pierwsze, jest okres ochoronny szczupaka do 1 maja....

Po drugie to wina żyłki bo jest za cienka i najwidoczniej słabej jakości. Najlepiej by było odciąć albo wymienić na grubszą całą szpulę, a tą żyłkę wykorzystać na przypony do haczyków...

Po trzecie tak jak koledzy po kiju powiedzieli wcześniej odpowiednią średnicą żyłki na zębate jest 0,25.

Po czwarte, wracając do pytania o hamulec to tak, ale też nie za luźno bo może uciec i nici z radości po wygranej walce.

[2012-04-15 17:45]

daviid7

Było to jezioro należące do PZW? 
Bo jak tak to nasuwa się pytanie czy masz kartę wędkarską? Bo jakbyś miał to powinieneś wiedzieć, że Szczupak ma okres ochronny do 30kwietnia (od 1 maja można lowic) i nawet jakby miały 70cm to musialbyś wypuścić. Ogólnie nie rozumiem 'wędkarzy' łowiących ryb w ich okresie ochronnym tłumacząc się, że je wypuszczają. 
Chyba, że było to jezioro nie należące do PZW to troche inna sprawa...
[2012-04-15 23:05]

zestaw spokojnie się nada
[2012-06-14 09:54]