Zestaw karpiowy za ok. 300 zł.

/ 21 odpowiedzi
Witam wszystkich Forumowiczów.
Głownie łowiłem na spinning ale w tym roku chciałbym również łowić na grunt głównie karpie ale nie tylko.
Łowić będe tylko na jeziorach. Chciałbym wędke karpiowa bo feeder mi nie podpasował, nie podoba mi sie akcja szczytowa chcę łowić typowo na sygnalizator brań.
I teraz proszę was o pomoc w wyborze wedziska i kołowrotka. Zastanawiałem się nad Wędką Daiwa BW 3.60m 3.00 + Spro long cast ale to przekaracza zdecydowanie mój budżet a muszę zamknać sie nie więcej w tej kwocie, mogę coś dołożyć oczywiscie ale no w granicach rozsadku.
Wiem ze sprzet nie będzie najwyzszych lotów ale wędkowanie traktuje jako rozrywke i nie muszę mieć nie wiadomo jakiego sprzetu, po prostu chcę żeby był dobry ;)

Mam nadzieje że mi pomożecie bo nie mam już pomysłu a juz niedługo chciałbym wybrać się na pierwsza nocke ;))

Z góry Dziękuje.
Pozdrawiam. :)
SlawekNikt


Można się zmieścić w tej kwocie, ale czy nie lepiej dołożyć 50 zł. albo 70 zł. i mieć sprzęt na dłuuugie lata ?

Nie jestem karpiarzem, co najwyżej czasami :-) ale ja to widzę tak. Na kołowrotku nie oszczędzałbym. Uważam, że dobrze byłoby aby posiadał wolny bieg. Da się kupić maximę baitfeeder za około 180 zł. i taki polecam z uwagi na fakt, że taki mam już kilka lat i działa bezawaryjnie. Można także zakupić coś od okumy czyli polecaną przez bardzo, bardzo wielu okumę tactic w cenie około 160 zł. Co do wędki to w cenie do około 140 zł. niezłym wyborem wydaje się być mikado essential jednak tego kija nie miałem i niech się wypowiedzą jego posiadacze lub coś od jaxona. I w taki oto sposób zmieścisz się w zakładanym przez siebie budżecie. (2016/05/08 16:29)

pisklok3


jak najbardziej mozna dołożyć 50 zł :) tak jak pisalem, mozna dolozyc w granicach rozsadku, a nie ze ktos mi napisze doloz 200 zl bedziesz mial sprzet na zawsze ;) w takim razie czekam na propozycje ; ) (2016/05/08 16:36)

SlawekNikt


W takim razie kołowrotki jak powyżej i do tego coś od smoka albo daiwy za około 200 zł. Mi osobiście bardziej leżał smok. Będzie pan zadowolony :-)
Myślę, że w Poznaniu znajdziesz sklepy gdzie owe wędziska będą w ofercie zatem nie pozostaje nic innego jak pójść do sklepu i pomachać na sucho.
Tak, wiem, że to mało, ale to i tak lepiej aniżeli kupowanie w ciemno. Możesz rozważyć inne marki. Zapewne ktoś jeszcze coś doradzi. (2016/05/08 16:59)

pisklok3


A jakies konkretne modele wedki i kolowrotka podasz?? ;)  oczywiscie zakup w moim przypadku tylko i wylacznie ze sklepu :) (2016/05/08 18:08)

SlawekNikt


http://allegro.pl/kolowrotek-dragon-maxima-baitfeeder-1040i-wyprzeda-i6165585149.html
http://allegro.pl/kolowrotek-okuma-tactic-baitfeeder-40-i5981071369.html



  (2016/05/08 18:25)

SlawekNikt


http://allegro.pl/wedka-dragon-thytan-carp-3-60-2-75-lbs-okazja-i5745579953.html
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6011714924&reco_id=bff0b0dd-1539-11e6-bb2b-027f8d968121&ars_rule_id=201&ars_source=ars&ars_socket_id=9 (2016/05/08 18:28)

SlawekNikt


Linki do sprzętu przykładowe, jak już pisałem jest wiele wędek, których nie używałem, ba nawet w ręku nie trzymałem w osiągalnym przez Ciebie zakresie cenowym dobrze wyglądających "na papierze" czyli w opisach i na pewno jakieś jeszcze propozycje padną. (2016/05/08 18:30)

Rybok1


Polecam Mistral Stratus Carp ok 100zł, kołowrotki jakieś tanie za 60zl oby z wolnobiegiem, żyłka 1000m Mistral Amundson Carp 30zl Wychodzi: 2×100 2×60 1×30 Podpurki ~ 30zl Ze 400 wyjdzie ciężko się zmieścić. Do tego akcesoria... (2016/05/08 18:45)

pisklok3


Ale kto powiedział że w to wchodzą akcesoria i nie potrzebuje dwóch wedek wystarczy jedna, akcesoria to oddzielny temat. (2016/05/09 08:39)

Rybok1


Na karpia się zawsze 2 wędki zarzuca, ale dobra jak chcesz jedną to twoja sprawa. To tak jak mówiłem wędka Mistral Stratus Carp, będzie dobra kołowrotek jakiś lepsze Jaxona http://topfish.pl/product-pol-5588-Jaxon-Kolowrotek-Dura-Carp-DXL-8-OWC-550.html ,ten będzie spoko ma 7 łożysk i OWC, żyłka Mistral Amundson będzie git. Nawet trochę zaoszczędzisz :D (2016/05/09 12:19)

pisklok3


Dwie wędki wiem jedna mam drugą chce dokupić, proszę trzymaj się tematu a nie wylewasz swoje mądrości. (2016/05/09 13:28)

pisklok3


Ale w sumie co to tak naprawdę za znaczenie czy jedna czy dwie nigdy nikt mi tego nie wytłumaczył, słyszałem od znajomych ze na karpia dwie wędki ale nigdy nie pytałem dla czego,więc jak mogę cię prosić wytłumacz mi :) (2016/05/09 14:42)

SlawekNikt


Na karpia się zawsze 2 wędki zarzuca,
Większej bzdury dawno nie przeczytałem, przyznaję też, że nie jestem karpiarzem, a jedynie wędkarzem. Jest gdzieś jakiś przepis, który narzuca stawianie dwóch wędek na karpia ? Bo jak jest to pierwszy raz o nim słyszę ... Dwie się stawia bo tyle maksymalnie można, bo czekanie na branie karpia, a nie karpika wymaga dużo cierpliwości i pochałania masę czasu i w ten sposób zwiększa się po prostu swoje szanse, ale nikt nikomu nie zabroni postawić jednego wędziska karpiowego, a obok fedeera albo wędki ze spławikiem czy nawet żywcówki o ile przepisy na to pozwalają.
  (2016/05/09 14:42)

pisklok3


Czyli nie pisana zasada karpiarzy :) po prostu tak się przyjęło :) (2016/05/09 16:23)

Rybok1


Dokładnie : D po prostu się zwiększa szanse :D (2016/05/09 17:31)

pisklok3


A żądam pytanie jak zniwelować brania drobnicy, może pytanie głupie ale to będzie mój pierwszy rok z nastawieniem na grunt a przede wszystkim karpie. Bo domyślam się że na zestaw karpiowy też biorą inne ryby XDDDDDDD (2016/05/09 19:06)

zurawinowy


Witam wszystkich Forumowiczów.
Głownie łowiłem na spinning ale w tym roku chciałbym również łowić na grunt głównie karpie ale nie tylko.
Łowić będe tylko na jeziorach. Chciałbym wędke karpiowa bo feeder mi nie podpasował, nie podoba mi sie akcja szczytowa chcę łowić typowo na sygnalizator brań.
I teraz proszę was o pomoc w wyborze wedziska i kołowrotka. Zastanawiałem się nad Wędką Daiwa BW 3.60m 3.00 + Spro long cast ale to przekaracza zdecydowanie mój budżet a muszę zamknać sie nie więcej w tej kwocie, mogę coś dołożyć oczywiscie ale no w granicach rozsadku.
Wiem ze sprzet nie będzie najwyzszych lotów ale wędkowanie traktuje jako rozrywke i nie muszę mieć nie wiadomo jakiego sprzetu, po prostu chcę żeby był dobry ;)

Mam nadzieje że mi pomożecie bo nie mam już pomysłu a juz niedługo chciałbym wybrać się na pierwsza nocke ;))

Z góry Dziękuje.
Pozdrawiam. :)Od dwóch sezonów zajmuję się karpiarstwem i jednym z moich ulubionych zestawów jest wędka Aquarius Carp i kołowrotek Carp Runner. Świetny zestaw zarówno dla poczotującego jak i doświadczonego karpiarza.
https://www.fishing-center.pl/pl/p/Kolowrotek-Robinson-Carp-Runner-506/2850
http://www.asport.pl/p/33218,1079/wedka-karpiowa--2-sekcyjna-aquarius-carp-robinson/ (2016/05/10 00:54)

Rybok1


Zależy o jaką drobnice ci chodzi. Jeśli o płotki 10 cm to na hak 5 ciężko wezmą, ale zdarzają się wybryki. A jeśli o leszcze 20-30cm to na włosa kulka 20mm a hak to 1 lub 2. ( leszcze to na wszystko biorą więc można nawet kulki 24 dawać). A jeśli masz na myśli karpie do tych załóżmy 1,5-2kg, to już cięższa sprawa, należy grubiej nęcić z nadzieją że przyjdą duże karpie :D taki mały karp to nawet na duże 2 kulki weźmie, bo już ma wmiare duży pysk, duży hak nawet nie zadziała ( no hyba że jakiś sumowy ) :D (2016/05/10 09:48)

pisklok3


Chodzi mi o malutkie rybki jakieś plotki itd pizdryki jak ja to mówię :) oczywiście wiadomo że leszcza nie unikne i innych ryb :) powiem tak jeśli bym na pierwszej zasiadce złapał karpia ok 2kg cieszył bym się :) dziękuję za odpowiedź (2016/05/10 19:34)

Viper88


Witam, pisałem już na innym poście o zestaw za 300zł +/- (granice mam miedzy 300 zł a 400 zł) wędke karpiową bez zyłki (ale chciałbym zaczerpnąć także info na temat dobrej zyłki karpiowej, firma i grubość)  porsiłbym o pomoc
pozdrawiam (2016/06/20 17:40)

Tomchst


A żądam pytanie jak zniwelować brania drobnicy, może pytanie głupie ale to będzie mój pierwszy rok z nastawieniem na grunt a przede wszystkim karpie. Bo domyślam się że na zestaw karpiowy też biorą inne ryby XDDDDDDD

Użyj kulek selekcyjnych z dodatkiem chilli lub pieprzu. Najczęściej małe karpie oraz leszcze bardzo lubują się w słodkich smakach, jak zakładałem śmierdziela to leszcze dalej mi się wieszały, dopiero ostre smaki jakie napisałem na początku zdały egzamin. 
 
Witam, pisałem już na innym poście o zestaw za 300zł +/- (granice mam miedzy 300 zł a 400 zł) wędke karpiową bez zyłki (ale chciałbym zaczerpnąć także info na temat dobrej zyłki karpiowej, firma i grubość)  porsiłbym o pomoc
pozdrawiam      
Zestawik masz już całkiem fajny skomponowany, a co do żyłki to popatrz sobie na FIN Armada, w zeszłym roku brałem dla siebie 0.30mm dla mnie istotne było, że jest w kolorze camo, jakoś fluo mnie nie przekonują, śliska, mięciutka, dobrze z niej leci i jak do tej pory nic na nią nie zerwałem, może miałem szczęście :D (2016/06/20 22:06)


Sklep wedkuje.pl

Spro Red Arc Legend