Zestaw karpiowy Jaxona

/ 9 odpowiedzi
Dave1985

jaxon??? a co to jest???

Ja używam już drugi sezon zestaw 

Jaxon Kołowrotek Top Carp FRXL 8-OWC 500

Jaxon Wędka Black Arrow Carp Ground 3,30m- 50-120g

i jestem w 100% zadowolony z tego sprzętu nie zamieniłbym go na żaden inny w tej półce cenowej. Kołowrotek nawet nie był konserwowany bo zapomniałem i w tym sezonie śmiga bez zarzutów. Niestety nie każdego stać na zestaw za 1000 zł także,szymon-mazowiec jak masz pisać komentarze tego typu to lepiej nic nie pisz !  (2014/05/06 08:27)

yaboomaster

Dzięki ci bardzo mi pomogłeś  (2014/05/07 09:01)

piter1311

Ja również używam tego kołowrotka co kolega wyżej napisał

Jaxon Kołowrotek Top Carp FRXL 8-OWC 500

Tylko wędke mam trzy składową też firmy Jaxon,niejestem przekonany do teleskopów

Jaxon Wędka Inspiral Carp 3,60m - 3,50lb,tylko że długosc 3,90

Nawet karpie 15+,spokojnie można wycholowac.Też jestem zadowolony z tego zestawu,i posiadam inny sprzęt firmy Jaxon,i aż taki fatalny niejest,niemówie tu np.o kołowrotku za 25 zł,bo to wiadomo,ale ten droższy niejest zły

(2014/05/07 11:55)

Dave1985

Ja też mam 3 częściowy kij jakoś lepiej mi leży choć składanie jest na pewno więcej czasochłonne niż 3 cześciówki. Ale to już tylko indywidualna sprawa ;) (2014/05/07 14:50)

portofino

Kijek może być, ale kołowrotke to polecam Marlona trochę więcej kosztuje, ale jest na lata. (2014/05/09 13:07)

yaboomaster

No kołowrotek fajny , ale jak dla mnie maskarycznie drogi nie mam aż tak dużego budżetu tym bardzie , że kupuje jeszcze inne przedmioty . już wybrałem dzięki waszym komentarzom postanowiłem wybrać ten sprzęt o którym pisałem .Dzieki za odpowiedzi . :-) (2014/05/12 14:19)

alphaomega

Powiem tak - jeśli jesteś początkującym wędkarzem z ograniczonym budżetem - kup cokolwiek i nie słuchaj porad pseudo-fachowców. Wybierz kij o dość dużej twardości. Krzywa ugięcia 3-3,5lbs i jak największej długości. Nie patrz na materiały, z jakich jest zrobiony. Na początku będziesz łowił zapewne karpie do 5-8kg max
Na większe trzeba doświadczenia. Jeśli przypadkiem trafisz na większą sztukę, to będzie to 1-2 w sezonie i nie nadwyręży sprzętu. Oczywiście życzę wyników z całego serca.
Dlaczego taniocha? Nie wybacza ona błędów technicznych wędkarza (czyli wymusza naukę metody) i nawet jeśli się po jednym sezonie zniechęcimy do karpiowania, to nie będziemy stratni.
Dlaczego sztywna i długa wędka? Skoro kupujesz tani sprzęt, nie masz kasy na ponton łódkę zanętową i inne badziewia. Długą i sztywniejszą wędką łatwiej jest rzucać.
Na początku skup się na nauce metody połowu, na wiązaniu zestawów, przyponów, poznawaj zwyczaje karpi, trenuj rzut, gromadź drobny niezbędny sprzęt i odkładaj zaoszczędzone grosze do skarbonki. Jeśli pokochasz karpiowanie, rozbudujesz arsenał, a stary kij Jaxona może posłużyć do gruntowania i nęcenia rakietami. Proste. Jak sugeruje P. Mroczek - karpiowania należy uczyć się od podstaw, bo większość świeżaków z kasą nawet nie umie rzucić celnie zestawem, bo od początku tylko wywózki trenują. To nie sprzęt łowi tylko wędkarz, a sam zaczynałem od Jaxona (kilkanaście lat temu) i z sentymentem podchodzę do marki.
Nawet najtańsza wędka i kołowrotek, jeśli o nie dbamy i użytkujemy zgodnie z przeznaczeniem, dadzą radę.
Komuś coś pękło i urwało się? A nie szarpał się ten ktoś z zaczepem na chama, albo nie zakładał 100g na kij o wyrzucie 40g? Przeglądał ten ktoś zapiaszczony kołowrotek po powrocie do domu, czy może łowił dalej, aż wszystko się powycierało, po kaleczyło i pozacinało?
Nawet największą taniochą nałowi się ryb i nawet ona posłuży bezawaryjnie kilka lat ( a to wystarczy na odłożenie na coś lepszego bez rezygnowania z uprawiania wędkarstwa w wybranej formie). Wraz z rozwojem umiejętności i wzrostem zaangażowania sami zobaczycie, czego Wam potrzeba i to kupicie, a w międzyczasie nabierzecie wprawy w posługiwaniu się sprzętem na tyle, że nie uszkodzicie bezmyślnie jakiejś drożyzny.  NIe dajmy się zwriować. Większość użytkowników forum to ludzie młodzi bez wielkiego dochodu, więc niech nikt nie namawia Was na zakup niewiadomo czego. Łowić, łowić i jeszcze raz łowić. Nie komplikować! Pozdrawiam! (2014/05/13 23:09)

piotrekd

I tu zgadzam się z Tobą,szukałem swego czasu wędek do feedera gdzie bym nie czytał,nie pytał na jakimkolwiek forum czy w sklepie każdy poleca wędki drogie (kupiłem Mikado), bo one same łowią,obecnie szukam wędek karpiowych (mam sentyment do Mikado), i wszędzie polecają Anaconde lub Daiwe, ale mnie nie stać na te wędki, ponieważ za cene jednej wędki kupię kij Mikado i część potrzebnych akcesoriów.Co by nie było, nie mam nic do Jaxona i nie jest to reklama Mikado. (2014/05/19 12:08)