Zaloguj się do konta

Zestaw karpiowy Jaxon na początek

utworzono: 2014/03/28 10:16
MgrSpinningu

Witam
Mam pytanie odnośnie pierwszego zestawu na karpie , jakie polecacie tanie wędzisko + kołowrotek + plecionke ? 
Łowić będę karpie na stawie komercyjnym, głębokość do 3m , roślinność podwodna zróżnicowana, brak zaczepów a jak są to lekkie. 
Zastanawiał się nad Jaxonem Black Arrow 3,30 3lbs , kołowrotkiem Jason Magnet Carp FRM 500 a o plecionce się nie zastanawiałem.
Karpie jakie bym łowił to przedział od 5 kg w górę , późniejsze zastosowanie w lato lub jesień to żywcówka, na łowisku są też amury , szczupaki i sandacze.
Poradzicie mi coś koledzy ?
Cena to mniej więcej do 250 za zestaw.
PS. Szukałem w wyszukiwarce , jak dla mnie to brak pełnych konkretów mniej więcej w tej cenie. [2014-03-28 10:16]

wędka może być ,kołowrotek okuma trawertine trb 45-55,żyłka 0,30 mm [2014-03-28 10:45]

sopel13

Jak na początek to kup mocną gruntówkę i z nią popróbuj swoich sił. W tym przedziale cenowym nie kupisz dobrego zestawu karpiowego. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że nie kupisz nawet samego wędziska. Zastanawiam się po co Ci karpiówka, skoro chcesz w późniejszym czasie zrobić z niej żywcówkę. I pamiętaj, że nie wszystko co przed nazwą ma "KARPIOWE" jest tak naprawdę sprzętem na te ryby.
[2014-03-28 11:00]

szpak666

Witam. Powiem szczerze że karpiowania uczyłem się 2 sezony temu i zadawałem podobne pytania. Śmieszą mnie odpowiedzi typu za 250 to samego kija nie dostaniesz. Chociaż dzisiaj łowię na kija prologica c1 3,6m 3 lbs i okuma powerliner to zaczynałem od najtańszych jaxonów. Mam je do dzisiaj i nadal z nich korzystam. Mój zestaw to był jaxon harmony 3 składowy 3,6m 3 lbs za ok 70zł i kołowrotek jaxon frt 500 za ok 70zł więc zestaw z przesyłką za około 150zł. Oczywiście różnica między kijem prologica za 200zł jest ale jeśli ktoś zaczyna przygodę nie ma sensu wydawać worka kasy skoro nie wiesz czy to cię kręci. A jeśli tak to zostawisz sobie te kije na żywca a z czasem kupisz lepszy. Jeśli chodzi o black arrow to kij lepszy od harmony ale ja bym brał 3,6m- bardziej uniwersalny.
[2014-03-28 11:31]

Jak na początek to kup mocną gruntówkę i z nią popróbuj swoich sił. W tym przedziale cenowym nie kupisz dobrego zestawu karpiowego. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że nie kupisz nawet samego wędziska. Zastanawiam się po co Ci karpiówka, skoro chcesz w późniejszym czasie zrobić z niej żywcówkę. I pamiętaj, że nie wszystko co przed nazwą ma "KARPIOWE" jest tak naprawdę sprzętem na te ryby.

W tej cenie  można kupić dosyć dobry kij na karpia a
karpiówki to idealne wędki żywcowe. 
[2014-03-28 11:54]

pompips

A czym że jest wędka karpiowa jak nie mocną gruntówką. I co jest w wędce karpiowej tak bardzo specyficznego że nie może być żywcówką. A jak będziesz chciał to będzie i spławikową wędka.Te drogie zestawy są takie ponieważ są dedykowane do trudnych warunków i na bardzo duże ryby niektóre mają tez specyficzne właściwości rzutowe i są wykonane z drogich materiałów. Dlatego kosztują odpowiednio. Bardziej liczy się to co na końcu wędki niż sama wędka. Kołowrotek tez musi dać radę ale nie musi przecież kosztować 1500zł i mieścić 800m żyłki jak łowi się na małym zbiorniku. Trzeba czasami przestać ulegać reklamom i zastanowić się nad sensem zakupu właściwościami użytkowymi i stosunkiem ceny do jakości. Może autor wpisu rozważy zakup wędziska o mniejszym cw. Da to więcej satysfakcji z holu i pozwoli pocieszyć się rybom.
[2014-03-28 12:04]

perwer

Czasami zdarza sie że na allegro z 300stówki idą karpiówki schimano,lub innej w miare dobrej firmy w raz z dobrym kreciołem i do tego utwardzanym dobrej klasy pokrowcem ...kilka takich aukcji widzialem w zime .

Sam chcalem coś okazyjnie kupić ,ale że nabyłem mieszkanie w tym roku ,pozbawia mnie to złudzeń na ten rok na lepszy sprzęt..a mogłem kupić zestaw z przebitką sklepową nawet tysiak.
 Tak że szukaj okazji w używanych zestawach karpiowych -czasami nawet sprzedaja jako używane ,a okazuje sie że wędka wygrana na zawodach ,lub kupiona jak 3 i nie widziała wody .

Wiesz mi że można kupić okazyjnie zestaw i nie czytaj pierdoł .
[2014-03-28 12:20]

wojtek8583

Witam ja w zeszłym sezonie zakupiłem 2 karpiówki Mistrall Navigator Carp 3.6 3lbs za 90 zł szt z przesyłką muszę przyznać że przyzwoite wędeczki za niewielkie pieniądze wcześniej łowiłem konger patrol teleskop ale był za miękki dla mnie źle mi sie rzucało miałem wrażenie że zaraz sie połamie ale te mistralle naprawde warto kupić  [2014-03-28 12:43]

sopel13

Trochę śmieszy mnie nazywanie każdej wędki "wędką karpiową". Z tego co zauważyłem, powoli staje się to niemalże religią. Zgodzę się z wami, że na każdą wędkę można łowić karpie i to z powodzeniem... Ale jak można porównywać wędkę która jest jak "kij od szczotki" z dobrym sprzętem (i to nie mówię o tym z wyższej półki) rzutowym, czy do wywózki.
Nie jestem zwolennikiem wydawania nie wiadomo jakich sum na sprzęt i nie neguję kupowania tych tańszych. Staram się kupować taki, który według mnie jest najlepszy w stosunku jakości do ceny.
Specjalistą w tym temacie nie jestem ale miałem okazję połowić na lepszy sprzęt i mimo, że posiadam 2 wędki z napisem "karp" nigdy nie stwierdzę, że to typowy sprzęt karpiowy.

[2014-03-28 13:00]

MgrSpinningu

Witam. Powiem szczerze że karpiowania uczyłem się 2 sezony temu i zadawałem podobne pytania. Śmieszą mnie odpowiedzi typu za 250 to samego kija nie dostaniesz. Chociaż dzisiaj łowię na kija prologica c1 3,6m 3 lbs i okuma powerliner to zaczynałem od najtańszych jaxonów. Mam je do dzisiaj i nadal z nich korzystam. Mój zestaw to był jaxon harmony 3 składowy 3,6m 3 lbs za ok 70zł i kołowrotek jaxon frt 500 za ok 70zł więc zestaw z przesyłką za około 150zł. Oczywiście różnica między kijem prologica za 200zł jest ale jeśli ktoś zaczyna przygodę nie ma sensu wydawać worka kasy skoro nie wiesz czy to cię kręci. A jeśli tak to zostawisz sobie te kije na żywca a z czasem kupisz lepszy. Jeśli chodzi o black arrow to kij lepszy od harmony ale ja bym brał 3,6m- bardziej uniwersalny.

Właśnie o to kolegi chodzi , nie wiem czy zainteresuje się karpiowaniem tak jak np. spinningiem.
Kolego Sopel13 wczoraj gdy pytałem się o drapieżniki na łowisku w Krzekotowie które wydawało mi się łowiskiem/stawem prywatnym nazwałeś mnie prowokatorem. Jeśli masz kolego zły dzień i chcesz z kimś się podstępem pokłócić to odpuść sobie to forum. Wracając do tematu , nie każdy "śpi na pieniądzach" albo ma "dzianych rodziców" by pozwolić sobie na zestaw pod każdą rybę,jeśli kolegę stać to proszę. Jeśli chodzi o wędkę karpiową to wiem że jest ona wręcz idealna do żywcówki , nie wiem czy karpiarstwo mnie aż tak zainteresuje a warto robić przemyślane zakupy i później alternatywnie zagospodarować sprzętem tak by potem nie żałować.Nie obchodzi mnie akcja tego kija ponieważ rzadko będę łowić na komercji a żywcowa metoda jakoś mi się nie podoba "na dziko", tak więc jeśli ma akcję jak "kij od miotły" to być może będzie mi go czasami zastępować :-). 
Koledzy a jaką plecionkę waszym zdaniem najlepiej zastosować ? Oczywiście tylko do karpiowania ponieważ na żywca byłby inny kołowrotek i normalna żyłka, chodzi mi o markę, serię i oczywiste będzie to że i rozmiar.
Pozdrawiam
Jeśli chodzi o plecionke to nie znam się ponieważ łowię tylko na żyłki. [2014-03-28 16:20]

MgrSpinningu

Kolego* [2014-03-28 16:22]

Jeśli chodzi o plecionke to nie znam się ponieważ łowię tylko na żyłki.

A po co koledze plecionka????Plecionka jest "dobra" jedynie do 2 rzeczy;Wędkowanie z wywózki na odl ponad 200  m (niektórzy uważają wręcz wywózka=plećka ,ale są i tacy co plećki nie używają w ogóle)Wędkowanie w zaczepach-wiadomo plećka ma większą wytrzymałość więc rybę łatwiej siłowo zatrzymać przed przeszkodą .Ale z tego co opisałeś będziesz łowił na stawach bez jakiejś "strasznej" ilości zaczepów więc nie ma sensu sie pchać w plecionki
ps  dobra plecionka kosztuje 3-4 x więcej jak  żyłka. 
[2014-03-28 17:03]

szpak666

Zgadzam się z kolegą Jarek11. Plecionka jest bardzo sztywna i nie daje tyle frajdy co żyłka. Ja używam żyłki o grubości ok 0.30. W tamtym sezonie miałem dragon guide select 0.30 i byłem zadowolony chociaż karpie łowiłem ok 5kg a w tym roku założyłem daiwa duo camou  czy coś takiego grubość 0.31. Żyłka kosztuje dokładnie 69zł za 1200m więc na 4 kije mi starczyło. Aha- jak zaczynasz przygodę z karpiami nie kupuj super drogich żyłek bo jako początkujący ( też się za takiego uważam) nie poczujesz znacznej różnicy w żyłkach ale pomiędzy żyłką i plecionką tak :) na żyłkę 0.30 karpia 20kg też wyciągniesz
[2014-03-28 20:47]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia