Zestaw karpiowy bez włosa

/ 21 odpowiedzi
Myslałem już o łowieniu karpi na kukurydze na włos lecz niestety wiekszość mówi że kukurydza konserwowa (ta z puszki) spada z włosa lub zdejmuja ją małe ryby a do takiej zwykłej żeby ugotowac nie mam dostępu i zywczajnie nie chce mis ie tego tam gotować. Wiec moje pytanie czy zestaw karpiowy z kukurydzą na haczyku może dorównać zestawowi z włosem???Wiem że niektórzy wędkarze lub już nawet karpiarze tak łowia ale nie wiem czy mają efekty wiec czy jest możliwość że haczyk dorówna włosowi to dla mnie ważne.Z GÓRY DZIEKUJE!
Fix


Możesz kupic twardą kukurydze w sklepie wędkarskim, nie będzie spadac.Myślę że nie dorówna włosowi. (2013/04/01 09:51)

lukas15


Drogi kolego jeśli zrobisz dobrego włosa to kukurydza z puszki nie powinna spadać a dla bezpieczeństwa możesz ją podpięć zwykłą pianką. Tu masz kilka sposobów mocowania kukurydz na włos (http://www.carppassion.eu/?x7l5lxh3xpl5h+h3+ll5h+h3l6l3xpxlxcxx+l333xk+xpl+lxx3xll3xlxyllx6x3l5xhxyl5lxxcl3xclkx5xll3lxlkx5lkl+llx+x6l+l5) a co do nakładania kukurydzy na haczyk to właśnie wtedy mogą ci małe rybki wyskubać kukurydze i w ten sposób zmniejszasz twoje szanse na zacięcie ryby ponieważ haczyk będzie miał za mało miejsca na zacięcie. Ja stosuje metodę włosa i jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło zeby mi małe ryby wyczyściły haczyk.

Pozdrawiam i myślę ze pomogłem :D (2013/04/01 09:53)

JKarp


"Myslałem już o łowieniu karpi na kukurydze na włos lecz niestety wiekszość mówi że kukurydza konserwowa (ta z puszki) spada z włosa lub zdejmuja ją małe ryby a do takiej zwykłej żeby ugotowac nie mam dostępu i zywczajnie nie chce mis ie tego tam gotować. Wiec moje pytanie czy zestaw karpiowy z kukurydzą na haczyku może dorównać zestawowi z włosem???
Wiem że niektórzy wędkarze lub już nawet karpiarze tak łowia ale nie wiem czy mają efekty wiec czy jest możliwość że haczyk dorówna włosowi to dla mnie ważne.
Z GÓRY DZIEKUJE!"

Cześć
Właśnie prawidłowo złożony zestaw końcowy decyduje o jego skuteczności i niezawodności. Karpiarze dlatego stosują różne odmiany i warianty zestawów włosowych bo sposób żerowania karpi jakby wymusza takie a nie inne zestawy.
Przykro mi ale nie znam żadnego karpiarza łowiącego  w ten sposób, że przynętę zakładają na bezpośrednio na haczyk.
JK
(2013/04/01 09:57)

marko329


Witam i od razu odpowiem,że śmiało można łowić karpie na kukurydzę bez włosa.Łowię karpie tą metodą od dawna z dobrym skutkiem,a dobrać trzeba tylko odpowiednią wielkość haczyka...Używam haczyki karpiowe od nr.10,8,6,z uwzględnieniem wody,pogody oraz karpi jakie występują w danym akwenie...Przed łowieniem wystrzelić odpowiednią ilość kukurydzy i połamania kija. (2013/04/01 10:08)

Grzesiek75


Na konserwową kuku można łowic bez włosa, też ta metoda jest skuteczna i mniej uciążliwa w przypadku tej przynęty. (2013/04/01 10:14)

JKarp


CześćJeszcze jedno pytanie - jakie te karpie ?Czy to ma być młodzież do góra 4-5 kg czy zaczynasz i chcesz polować na okazy?JK (2013/04/01 10:25)

kuba234p


CześćJeszcze jedno pytanie - jakie te karpie ?Czy to ma być młodzież do góra 4-5 kg czy zaczynasz i chcesz polować na okazy?JK

To właśnie kolego mają być karpioszki do max 5kg. A przynajmneij an takie się nastawiam poprostu nie chce łapiac wiekszych znaczy jak wejdzie wiekszy karp lub inna rybka ponad 5kg. to się nie obraże ale ja nastawiam sie do max 5kg. A czy to cos zmienia??? jak chodzi o takie karpie?? (2013/04/01 11:06)

u?ytkownik145121


Janusz nie zauważyłeś , że od jakiegoś czasu nastąpiło po nowym zaciągu portalowców epogeum wszechobecnej wiedzy w każdym temacie - od sprzętu wędkarskiego , metod połowów , komputerów po ustawy prawne . Trzeba ich zostawić samym sobą -...... może po jakimś czasie się "wyprztykają" od pisania  banialuk i w końcu się znudzą swoją głupotą .pozdr.     (2013/04/01 11:08)

JKarp


"To właśnie kolego mają być karpioszki do max 5kg. A przynajmneij an takie się nastawiam poprostu nie chce łapiac wiekszych znaczy jak wejdzie wiekszy karp lub inna rybka ponad 5kg. to się nie obraże ale ja nastawiam sie do max 5kg. 
A czy to cos zmienia??? jak chodzi o takie karpie??"

Zmienia nie zmienia ;-)
Łatwiej oszukać młodzież niż profesora. Jak chcesz zobaczyć jak karpie reagują na źle dobrane zestawy obejrzyj sobie film Wojtka Warmuza. Właściwie na filmie zobaczysz jak reagują nasze wymyślne centralki, czujki itp jak wędkarz używa źle dobranego zestawu końcowego. 
W jednym z moich wpisów opisuję jak diametralnie zmienił się sposób uwidocznienia brań po zmianie zestawu tradycyjnego na zestaw z włosem. Nie powiem bo kiedyś sam łowiłem " normalnie " i coś tam się łowiło ale dopiero zmiana zestawów na włosowe otworzyła worek z braniami na dobre. JK (2013/04/01 11:28)

u?ytkownik141036


Myslałem już o łowieniu karpi na kukurydze na włos lecz niestety wiekszość mówi że kukurydza konserwowa (ta z puszki) spada z włosa lub zdejmuja ją małe ryby a do takiej zwykłej żeby ugotowac nie mam dostępu i zywczajnie nie chce mis ie tego tam gotować. Wiec moje pytanie czy zestaw karpiowy z kukurydzą na haczyku może dorównać zestawowi z włosem???Wiem że niektórzy wędkarze lub już nawet karpiarze tak łowia ale nie wiem czy mają efekty wiec czy jest możliwość że haczyk dorówna włosowi to dla mnie ważne.Z GÓRY DZIEKUJE!

Cześć
Są jeszcze specjalne nierozpuszczalne siateczki tak zwany bait mesh
można bez problemu napełnić ją kukurydzą z puszki i nie martwić się o to  że drobnica ją zdejmie
Pozdrawiam Oskar. (2013/04/01 14:09)

u?ytkownik39933


Myslałem już o łowieniu karpi na kukurydze na włos lecz niestety wiekszość mówi że kukurydza konserwowa (ta z puszki) spada z włosa lub zdejmuja ją małe ryby a do takiej zwykłej żeby ugotowac nie mam dostępu i zywczajnie nie chce mis ie tego tam gotować. Wiec moje pytanie czy zestaw karpiowy z kukurydzą na haczyku może dorównać zestawowi z włosem???Wiem że niektórzy wędkarze lub już nawet karpiarze tak łowia ale nie wiem czy mają efekty wiec czy jest możliwość że haczyk dorówna włosowi to dla mnie ważne.Z GÓRY DZIEKUJE!

Kup sobie (tak jak napisał fix) kukurydzę w wędkarskim w słoiczkach,jest dosyć twarda i nie będzie Ci spadać z włosa.Metoda włosowa to dużo lepszy sposób niż bez pośrednie zakałdanie przynęty na haczyk, metodą włosową możesz łowić z powodzeniem różne gatunki ryb, nie tylko karpie czy amury ale również leszcze, karasie, liny itp. (2013/04/01 16:40)

kuba234p


Myslałem już o łowieniu karpi na kukurydze na włos lecz niestety wiekszość mówi że kukurydza konserwowa (ta z puszki) spada z włosa lub zdejmuja ją małe ryby a do takiej zwykłej żeby ugotowac nie mam dostępu i zywczajnie nie chce mis ie tego tam gotować. Wiec moje pytanie czy zestaw karpiowy z kukurydzą na haczyku może dorównać zestawowi z włosem???Wiem że niektórzy wędkarze lub już nawet karpiarze tak łowia ale nie wiem czy mają efekty wiec czy jest możliwość że haczyk dorówna włosowi to dla mnie ważne.Z GÓRY DZIEKUJE!

Kup sobie (tak jak napisał fix) kukurydzę w wędkarskim w słoiczkach,jest dosyć twarda i nie będzie Ci spadać z włosa.Metoda włosowa to dużo lepszy sposób niż bez pośrednie zakałdanie przynęty na haczyk, metodą włosową możesz łowić z powodzeniem różne gatunki ryb, nie tylko karpie czy amury ale również leszcze, karasie, liny itp.

przecież na haczyk też można łowić leszcze, karasie, liny (2013/04/01 21:46)

u?ytkownik39933


Myslałem już o łowieniu karpi na kukurydze na włos lecz niestety wiekszość mówi że kukurydza konserwowa (ta z puszki) spada z włosa lub zdejmuja ją małe ryby a do takiej zwykłej żeby ugotowac nie mam dostępu i zywczajnie nie chce mis ie tego tam gotować. Wiec moje pytanie czy zestaw karpiowy z kukurydzą na haczyku może dorównać zestawowi z włosem???Wiem że niektórzy wędkarze lub już nawet karpiarze tak łowia ale nie wiem czy mają efekty wiec czy jest możliwość że haczyk dorówna włosowi to dla mnie ważne.Z GÓRY DZIEKUJE!

Kup sobie (tak jak napisał fix) kukurydzę w wędkarskim w słoiczkach,jest dosyć twarda i nie będzie Ci spadać z włosa.Metoda włosowa to dużo lepszy sposób niż bez pośrednie zakałdanie przynęty na haczyk, metodą włosową możesz łowić z powodzeniem różne gatunki ryb, nie tylko karpie czy amury ale również leszcze, karasie, liny itp.

przecież na haczyk też można łowić leszcze, karasie, liny


Oczywiście :) ale napisałeś że chcesz łowić karpie a do połowu tych ryb  najlepszym sposobem  jest metoda włosowa którą można łowić też inne gatunki. (2013/04/02 02:20)

kuba234p


Myslałem już o łowieniu karpi na kukurydze na włos lecz niestety wiekszość mówi że kukurydza konserwowa (ta z puszki) spada z włosa lub zdejmuja ją małe ryby a do takiej zwykłej żeby ugotowac nie mam dostępu i zywczajnie nie chce mis ie tego tam gotować. Wiec moje pytanie czy zestaw karpiowy z kukurydzą na haczyku może dorównać zestawowi z włosem???Wiem że niektórzy wędkarze lub już nawet karpiarze tak łowia ale nie wiem czy mają efekty wiec czy jest możliwość że haczyk dorówna włosowi to dla mnie ważne.Z GÓRY DZIEKUJE!

Kup sobie (tak jak napisał fix) kukurydzę w wędkarskim w słoiczkach,jest dosyć twarda i nie będzie Ci spadać z włosa.Metoda włosowa to dużo lepszy sposób niż bez pośrednie zakałdanie przynęty na haczyk, metodą włosową możesz łowić z powodzeniem różne gatunki ryb, nie tylko karpie czy amury ale również leszcze, karasie, liny itp.

przecież na haczyk też można łowić leszcze, karasie, liny


Oczywiście :) ale napisałeś że chcesz łowić karpie a do połowu tych ryb  najlepszym sposobem  jest metoda włosowa którą można łowić też inne gatunki.

A już kapuje a podacie mi firmy lub sklepu (spożywcze) gdzie moge kupić twarda kukurydze żeby nie spadala z włosa??? Bo jesli nie znajde to chyba zdecyduje się na tą z wędkarskiego.A i jeszcze słyszałem że  z Lidla jest dość twarda ale nie wiem. (2013/04/02 06:41)

u?ytkownik39933


Myslałem już o łowieniu karpi na kukurydze na włos lecz niestety wiekszość mówi że kukurydza konserwowa (ta z puszki) spada z włosa lub zdejmuja ją małe ryby a do takiej zwykłej żeby ugotowac nie mam dostępu i zywczajnie nie chce mis ie tego tam gotować. Wiec moje pytanie czy zestaw karpiowy z kukurydzą na haczyku może dorównać zestawowi z włosem???Wiem że niektórzy wędkarze lub już nawet karpiarze tak łowia ale nie wiem czy mają efekty wiec czy jest możliwość że haczyk dorówna włosowi to dla mnie ważne.Z GÓRY DZIEKUJE!

Kup sobie (tak jak napisał fix) kukurydzę w wędkarskim w słoiczkach,jest dosyć twarda i nie będzie Ci spadać z włosa.Metoda włosowa to dużo lepszy sposób niż bez pośrednie zakałdanie przynęty na haczyk, metodą włosową możesz łowić z powodzeniem różne gatunki ryb, nie tylko karpie czy amury ale również leszcze, karasie, liny itp.

przecież na haczyk też można łowić leszcze, karasie, liny


Oczywiście :) ale napisałeś że chcesz łowić karpie a do połowu tych ryb  najlepszym sposobem  jest metoda włosowa którą można łowić też inne gatunki.

A już kapuje a podacie mi firmy lub sklepu (spożywcze) gdzie moge kupić twarda kukurydze żeby nie spadala z włosa??? Bo jesli nie znajde to chyba zdecyduje się na tą z wędkarskiego.A i jeszcze słyszałem że  z Lidla jest dość twarda ale nie wiem.

Jeśli chcesz mieć stu procentową pewność że kukurydza nie spadnie Ci z włosa kup sobie tą z wędkarskiego, jest w sam raz nie za twarda, nie za miękka :) a po za tym starczy Ci na długo i się szybko nie "popsuje" ;) (2013/04/02 10:55)

u?ytkownik142307


Witam. To ,,gotowanie'' też nie jest takie straszne. Ja kupiłem z przeceny tani termos , wsypuję do niego kukurydzę można dodać smaku , cukru , słodzika itp. zalewam wrzątkiem i na drugi dzień masz gotowe ziarno na włos , w tym samym termosie możesz tak przygotować inne ziarna np. pszenicę na zanętę . Na dłuższą metę taki wydatek się opłaca. (2013/04/02 11:19)

kuba234p


Witam. To ,,gotowanie'' też nie jest takie straszne. Ja kupiłem z przeceny tani termos , wsypuję do niego kukurydzę można dodać smaku , cukru , słodzika itp. zalewam wrzątkiem i na drugi dzień masz gotowe ziarno na włos , w tym samym termosie możesz tak przygotować inne ziarna np. pszenicę na zanętę . Na dłuższą metę taki wydatek się opłaca.

a gdzie moge kupić kukurydze aby było dosc tanio? (2013/04/02 19:45)

u?ytkownik39933


w centrali nasiennej, na targu , w sklepie dla gołębiarzy ...... (2013/04/02 19:59)

slawek109


w centrali nasiennej, na targu , w sklepie dla gołębiarzy ......

witam chciałem zapytać czy znasz łowisko w Łapanowie," Zalew Łapanów" ? (2013/04/02 20:28)

slawek109


w centrali nasiennej, na targu , w sklepie dla gołębiarzy ......

witam chciałem zapytać czy znasz łowisko w Łapanowie, "Zalew Łapanów" ? (2013/04/02 20:34)

u?ytkownik39933


w centrali nasiennej, na targu , w sklepie dla gołębiarzy ......

witam chciałem zapytać czy znasz łowisko w Łapanowie, "Zalew Łapanów" ?
Hej. Nie, nie wiem gdzie to jest .
(2013/04/02 21:53)