Zestaw karpiowy na łowisko Zabór

/ 19 odpowiedzi

Witam,

mam pytanie w jednym łowisku co jeżdżę na zasiadki na łowisko Zabór k. Zielonej Góry

dno prosło moczarką i rogatką. Dno zostało wyechosondowwane i w jednym mijescu jest

mały dywan ok 15 cm jaką proponujecie zestaw karpiowy może pop-up proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

 

michol


Trochę nie rozumiem dno jest całe porośnięte. A ten "dywan" to miejsce bez roślinności czy jak? (2012/08/22 20:51)

wojcziii


Tam jest 5 zbiorników powiedz o które Ci chodzi 

I tak jak poprzednik rozwiń o co chodziło Ci z tym dywanem wolne od roślinności czy porośnięte ?   (2012/08/22 21:13)

arek1994ew


przepraszam moglem sie zle wyrasic caly zbiornik ma dno porosniete rogatka i moczarkaa w jedym miejscu jest tego mniejsza czesc  tak jak pisalem ok 15 cm  ale golnie przy przegu jest tego sporo jedynie w tym miejscu gdzie jest tego mniej to mozna cos zlapac. (2012/08/22 21:13)

arek1994ew


jest to zbiornik wapienny nr .1 (2012/08/22 21:15)

wojcziii


Ja z zaborem mam mieszane szczęście 
Najlepsze łowisko to zabór duży (liwno) na innych jak siedziałem to prawie nic nie złowiłem 
Skoro twierdzisz że jest tam najmniej tej roślinności to testuj wrzuć tam zestaw i czekaj na efekty czasami to jest różnie jest też takie powiedzenie że tam gdzie nie ma zaczepów to nie ma ryb więc połamania kija (2012/08/22 21:21)

u?ytkownik133155


Najnowszy sprzęd wedkarski nawet 25 % rabatu ! http://daa.pl/informacje (2012/08/22 21:24)

arek1994ew


wiem ze na 1 sa ryby i to z tych duzy napewno karp i amur  moj kega tam lowi te ryby i widzialem efekty tylko ze jest w tym roku problem bo strasznie rozwinela sie roslinosc.podwodna jak tyle tego zielska nie bylo to lowilem ba klasyczny zestaw samozacinajacy a teraz cos trzeba pokomninowac z zestawami (2012/08/22 21:29)

wojcziii


dapwno nr 1 to jest to jak się wjeżdża od znaku "winnica" pierwsze po prawej ? (2012/08/22 21:32)

arek1994ew


to jest pierwszy akwen od zielonej  gory tak i to jest po prawej stronie  (2012/08/22 21:40)

arek1994ew


no wlasnie tak zbieram info i tak mysle ze go zastosuje (2012/08/22 21:51)

wojcziii


Mam pytanie doszły mnie słuchy że na zaboże kilka lat temu była przyducha i ryby popadały czy to prawda ? jak tak to na którym zbiorniku ? 
Bo ostatnio na wapno 3 było ciężko coś złowić typu leszcz/płoć/krąp ogólnie ryby białe.    (2012/08/23 09:10)

u?ytkownik133155



Najnowszy sprzęt wędkarski , nawet 25% rabatu na sprzęt ! ! ! 
ZAPRASZAM ! ! ! 

http://daa.pl/informacje (2012/08/23 09:18)

MASTINO


Mam pytanie doszły mnie słuchy że na zaboże kilka lat temu była przyducha i ryby popadały czy to prawda ? jak tak to na którym zbiorniku ? 
Bo ostatnio na wapno 3 było ciężko coś złowić typu leszcz/płoć/krąp ogólnie ryby białe.




Nie było tam na żadnym zbiorniku przyduchy od 8 lat, a zarybiane były już trzykrotnie od tamtego czasu. Te zbiorniki są bardzo chimeryczne już od lat. Jak ryby biorą to wszystkim całymi kilogramami, a jak nie biorą to prawie wcale choćbyś stosował cuda na haku. We wszystkich trzech wapnach są duże i karpie i sumy, liny i amury, tylko trzeba odpowiednio długo, starannie i konsekwentnie i subtelnie zanęcać, a łowić na lekkie przynęty. Te wody po sezonie są przekarmione przez wędkarzy. Na trójce są największe leszcze. Liwno jest znane z ogromnych sumów.  (2012/08/23 10:58)

wojcziii


Z tego co ja zauważyłem to prawda co mówisz lecz dla mnie z wyjątkiem liwna wydaje mi się że ono rządzi się własnymi prawami bo zawsze jak tam pojadę to coś złowię tylko problem jest z wolnym miejscem wydaje mi się że na tym łowisku jest dużo więcej ryby niż na pozostałych.
A propo wapniaków bierze teraz coś ? w najbliższym czasie chcę się wybrać tylko nie wiem gdzie jeszcze  (2012/08/23 11:18)

MASTINO


Tak jak wyżej napisałem. Wapniaki kapryszą i dzisiaj bierze ryba, a jutro i przez tydzień prawie nie puknie. W poniedziałek brały krapie, wzdręgi, podleszczaki, a we wtorek nawet nie pyknęło. Na Liwnie jest ryba, bo miejscówek nie ma wielu, a niedaleko jest Ośrodek Zarybieniowy PZW ze pracownikami, w którym wiąż ktoś zwraca uwagę na to łowisko. (2012/08/23 12:52)

wojcziii


Ok dziękuję za informację jakoś w najbliższym czasie będę się wybierał to zdam relację.  (2012/08/23 13:44)

wilkoo1


Najnowszy sprzęd wedkarski nawet 25 % rabatu !  http://daa.pl/informacje         to nie zaden sklep i nie wiem co robi moderator ze pozwala zasmiecac forum to reklama powiedzmy sobie jakiegos gowna co nie powinna tu byc (2012/08/30 20:11)

lesniutenki


Czesc Towarzysze wędkarze.
 Zacznę od tego, że wszystkie wapna sa ok ;p(mam namysli bardzo dobre lowiska)  tylko trzeba umiec tam lowic. Pamietaj ze tygodniowo przewija sie tam ponad 100 wedkarzy jak nie 200 i kazy sypie zanete w ilosci minimum 1 kg zaluz ze kazdy karmi swoja zaneta ktora wybral w sklepie bo byla tansza drozsza lub zrobil sam i futruje ..... Panowie logika jak ma brac ryba jak jest przejedzona i za przeproszeniem rzyga tym jedzeniem ....



na zaborze polecam znalezc miejsce badz je sobie zrobic i karmic kilka dni tym samym , ogrom kapikow linow czy karasi w sezonie zaskoczy podchodza plocie i leszcze trafiaja sie jazie naprawde warto tylko zapamietac wazna jest taktyka !!! Proponuje kukurydze,groch,siekane czerwone i cos najtanszego zwykle smakowe ciasto wedkarskie !!! pomaga czasem kukurydza smakowa i biale czyli duze pole manewru . Jak wybieracie sie wlasnie tam to, w pochmurne deszczowe dni odradza slonce poniewaz woda jest przejzysta.  A na moczarke kolego sznur grabie a jak nawet trzeba to ponton :)) Ryby wtedy aktywniej zeruja To chyba cala kwintesencja tych zbiornikow :)


 Pozdrawiam (2012/09/18 21:21)